Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

adm        

Svobodný svět, článek

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 2 min.

Ještě EET nemám, „zážitky“ už jo

Tak jsem si byl vyzvednout na finančním úřadě náležitosti k EET a řeknu Vám, že to byl pro mne zážitek, který jsem už dlouho neměl a oživil mi vzpomínky, které jsem už myslel, že v hlavě nejsou.

Už po příchodu, kdy jsem měl z netu staženou a vyplněnou žádost a úřednice mi hned z první sdělila, že to nepotřebuje, že si to udělá sama, jsem si říkal, že to nebude — jen tak. A nebylo. Protože jsem žil v představě, že vše mám připraveno, tak jsem si nebral brýle na čtení, ale to neznamená, že bych nehleděl. Když jsem předal občanku, tak jsem dostal do ruky 3 listy, který jsem si měl přečíst jako poučení. Pravda nebylo, bez brýlí, jak. Vše šlo jak na drátkách a během pěti minut jsem byl odbaven.

Ovšem závěr byl pro mne hodně výživný. Spočíval v tom, že mladý elév, který sledoval úřednici při práci, mi dal podepsat „papíry“. Když po mně chtěl podpis na každé stránce dole a na poslední stránce hned dva, jsem zpozorněl a zeptal jsem se hocha, jestli někdy byl někde u výslechu nebo podání vysvětlení na policii. Ptal se proč? Tak jsem mu sdělil, že ten postup je tam shodný.

Pochopil jsem, že pokud nepodepíši, nebudu moci mašinerii státu nechat nahlédnout do svého podnikání, jinými slovy budu se muset nechat zaměstnat nebo zapsat na pracák. No a to jsem svým blízkým udělat nechtěl, že by měli otce a partnera tam, kde ho stát chce mít, tedy v úplné závislosti a poddajnosti na něm. Tak jsem podepsal.

Až jsem se dostal k brýlím, tak jsem si přečetl, že jsem podepsal PROTOKOL o ústním jednání včetně takových těch bodů, že mohu být pokutován ve správním řízení, že odepření podpisu nemá vliv na použitelnost protokolu atd.

Lidi, až v tom autě při čtení PROTOKOLU jsem si uvědomil jednu skutečnost, která mi oživila vzpomínku na dobu, kdy jsem byl mimo mnoha jiných negativ vycházejících z toho, že jsem nechtěl být v Socialistickém svazu mládeže a následně v Komunistické straně. Byl jsem PODEZŘELÝ, podezřelý za svůj přístup k tomu co chce STÁT a já se proviňuji proti státem určené morálce. Tenkrát jsem byl podezřelý odporem k režimu, dnes jsem podezřelý jako živnostník. Tehdy, že pohrdám státem určenou morálkou a dnes, že kradu. V obou případech jsem „třídním“ nepřítelem. Doba se změnila, ale přístup je díky dnešní vládě stejný.

Já se ptám, čím to je a proč. Já odpověď znám. Tehdy i nyní byli podstatou stejní lidé. Lidé, kteří si uzurpují moc nad vaším životem, protože tak byli vychovaní. Byli vychování v třídním a k třídnímu systému, kdy jedna třída je nadřazena ostatním. Tenkrát to byla třída dělnická, dnes je to nově vzniklá třída — politická. Rozdíl je v tom, že komunistům ke spokojenosti stačila jen moc. Dnešní politik k moci přidal i peníze. A to je pro demokracii a žití — SMRTÍCÍ KOKTEJL.

Lidi zkuste se zamyslet jak to změnit. JDE TO. Přeji všem pěkný víkend v zasněžené kotlině české.

Píše na iDěsu pan Oto Kaděrka

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 774 × | Prestiž Q1: 9,25
12 plus Známkuj článek minus 0
Interní diskuse

Ještě EET nemám, „zážitky“ už jo

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top