Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

adm        

Svobodný svět, článek

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 2 min.

Smutná sláva EET

Pivovary avizují, že v důsledku EET se zavře několik stovek hospod, zejména těch menších na vesnicích, kde se nepodává jídlo.

Dochází k tomu, co bylo při zavádění EET předpovězeno. Jde o likvidaci těch nejmenších, kteří prostě nemají fondy a chuť vzdorovat státnímu terorismu vůči drobným podnikatelům. Každý z nás jistě zná ony malé útulné hospůdky na turistických cestách či cyklovýpravách, kde žíznivý jedinec uhasí žízeň pivem a jde či jede dále. Kde se večer sejdou štamgasti, aby si dali své dva kousky a zahráli si mariáš. Kde k tomu pivu sní utopence či kousek tlačenky, doma vyrobené a proto chutné.

Dá se s jistotou říci, že končí jistá etapa našeho žití. Na vesnicích ona zmíněná soudržnost starousedlíků, kteří si po práci jdou sednout do jediné místnosti ve vsi, která je k tomu odpradávna zřízena a uzpůsobena. Kde se projednávají věci jako, kdo se bude ženit, kdo umřel či kdo potřebuje opravit okapy. Kde hostinskému nepotřebuje host sdělovat, co mu má natočit, kde si hosté s panem za pípou tykají.

Pro nás — náplavu — pak zůstanou ony dveře obvyklých občerstvovacích stanic uzavřeny, budeme muset jet dále, spíše do měst, kde ve větších podnicích budou na zpocené cyklisty, žádající pouze pivo, koukat jako na obtížný hmyz. Turista aby si rovnou přibalil jednu PETku navíc.

Oni majitelé hospod a obchůdků pak přestanou pracovat a nejspíše nastoupí jako žadatelé dávek, předčasných pensí apod.

Radost některých občanů, že konečně spravedlnost dopadla na všechny, vezme u zavřených dveří léta otevřených hospod při víkendových výletech zasvé. Nejspíše budou nadávat na „bordel“, aniž by si uvědomili, že toto rozhodnutí učinil muž, který nejspíše zvítězí v příštích volbách. Jistě jako jeden z předvolebních témat bude uvádět, jak srovnal ty co „kradnú“ do latě.

Dáte mu přesto svůj volební hlas?

Poznámka Pravého Prostoru:

Na facebooku se objevil reálný popis situace z jedné malé obce: EET u nás na návsi. Ani jeden z těchto 3 obchůdků tu příští týden nebude.

vesnicke-ksafty.jpg (89,629 kiB)
Vesnické kšafty
  1. Procházkovi — domácí potřeby, drogerie, řemeslné potřeby, cyklopotřeby, granule, papírnictví,…, zkrátka vše, na co si člověk vzpomene, že zrovna potřebuje. Nevím, jak to v tom malém obchůdku dělali, ale cokoli, co doma došlo nebo zkrátka bylo potřeba, tak tam měli, ať to byla hmoždinka do zdi nebo ventilek na kolo. Majitelé mají 2 roky do důchodu, provozovali to tu přes 20 let.
  2. Potraviny Gregůrkovi, podobný příběh jako předchozí. Paní je v důchodu, dcera, co jí vypomáhá, má 5 měsíční dítě, s EET to vzdávají.
  3. Trafika — paní je dnes také již v důchodu. Možná, že ten obchůdek byl dnes již spíše náplní jejího života a příležitostí pro setkání s lidmi, ale, ksakru, proč ne? Jestli dobře počítám, všichni ti lidé ty obchůdky otevírali po revoluci. Přes 20 let to bylo náplní jejich života. Přes 20 let se na této malé vesnici dalo sehnat, co, kdo potřeboval, aniž by musel startovat auto a dojíždět 10–15 km do města a podporovat Hornbachy apod. A ceny? Světe, div se, byly poslední dobou nižší než ty supermarketové.

ZDROJ: Tomáš Vodvářka via Pravý Prostor

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 509 × | Prestiž Q1: 7,51
8 plus Známkuj článek minus 0
Interní diskuse

Smutná sláva EET

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top