Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

adm        

Svobodný svět, článek

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 7 min.

Bohušovy spravedlivé daně

Žili, byli tři kamarádi. Jeden měl velkou sílu a moc rozumu nepobral. Druhý byl chytrý, ale rád si užíval a nestál o majetek a třetí, to byl od malička šprt.

zmrd-sobotka.jpg (35,582 kiB)
Gagagaga

Ve škole byl silák nejlepší v tělocviku a všechny holky ho chtěly. Chytrák ležel v knížkách, měl spoustu kamarádů a zažíval spoustu dobrodružství a pracant šprtal a šprtal, až z toho mládí moc neměl. Po škole silák sbalil nejhezčí holku a začal dělat v automobilce, kde mu nabídli nejlepší plat s tím, co umí a nemusí se o nic starat. Chytrák cestoval, pařil a našel si dobrej flek, kde si vydělá dost peněz na svůj styl života. Šprt šel na vysokou, kde šprtal dál.

Dál už silák i chytrák zůstali na stejném místě, ale v zásadě byli spokojení. Šprt ale makal i o víkendech, v práci byl fakt nejlepší a tak se deset let po konci školy konečně vypracoval na slušnej plat skoro 100 tisíc. Koupil si hezký auto a začal si ve čtyřiceti konečně trochu užívat.

Nakonec ho pracovat pro někoho přestalo bavit a založil si vlastní firmu. Což znamenalo, že si půjčil obrovské peníze, zadlužil se, zaručil se rodinným domem. Když se něco podělá, tak o všechno přijde. Což je taky důvod, proč do něčeho podobného nikdy nepůjde chytrák, který by na to sice měl schopnosti, ale takové riziko nechce kvůli lepšímu autu a kariéře rozhodně podstupovat. Šprt pak zaměstnal siláka jako dělníka a chytráka jako obchoďáka a všichni žili šťastně až…

Až přišel sociální demo krad Bohuš Sobotka a řekl těm dvěma, že je šprt vykořisťuje, je to určitě nějakej kmotrovskej zkorumpovanej zbohatlík a měl by bejt víc solidární, protože měl vysokou školu zadarmo a díky tomu vlastně teď má těch 100 tisíc měsíčně. A tak mu sebral, kromě už stávajících daní, dalších 12 tisíc z platu a z toho dal silákovi, co bral 21 000 osm stovek a chytrákovi co bral 30 000 tisícovku a teprve potom bylo spravedlnosti učiněno za dost. Zlý šprt se naučil být solidární a silák s chytrákem si mohli měsíčně koupit o 20 piv navíc.

To je daňová reforma made in ČSSD. Jak jistě uznáte, je to bomba.

Socani nejdříve vytvoří iluzi, že lidé vydělávající nad 50 tisíc jsou nějací zkorumpovaní vyžírkové a podvodníci, kteří vám prostým vykořisťovaným něco dluží a pak vyrukují s geniálním plánem, že když je budete volit, tak tyhle lidi okradou a dají vám z toho litr. Což nazývají solidaritou.

No já bych to nazval trochu jinak.

Kdo jsou lidi s příjmem nad 50 tisíc?

Lidé vydělávající víc než 50, nebo sto tisíc měsíčně nejsou žádní mafiáni. V oboru kde pracuji, je takových lidí většina a rozhodně ne jen tam. Jsou to úplně normální lidé, mají rodiny a děti, nenosí obleky za desetitisíce, nemají Breitlingy a nemachrují na méně vydělávající kamarády. Jsou to programátoři, doktoři, 3D grafici, ekonomové, vědci, nejrůznější specialisté, manažeři… Ti co znám, nebo pro mě pracují, makají 50 hodin týdně, do práce chodí i o víkendech, jsou pod enormním tlakem, protože když něco podělají, firma přijde o miliony a oni jsou za to zodpovědní a hlavně, jsou to strašně chytří lidé, kteří na sobě celý život makali, aby byli tam, kde jsou teď a svoje peníze si rozhodně zaslouží!

Ano, někde asi existují nějací autobazaristi, milionářské dětičky, pasáci, politici a mafiánci, kteří dávají na odiv svoje bohatství, ke kterému přišli všelijak, ale ti daně rozhodně neplatí, takže Bohoušovy daňové reformy se jich nedotknou.

Ty se ostatně nedotknou ani Bohouše.

Boháči nemůžou platit „stejně“ jako chudáci

Lidi, co vydělávají tyhle peníze, rozhodně neplatí STEJNĚ, jak se nám socanští demagogové a různí levicoví populisté neustále pokoušejí vsugerovat, protože si o vás myslí, že jste úplní blbci a necháte se koupit za čtyři stovky měsíčně navíc.

distribuce-mezd.png (34,848 kiB)
80 % zaměstnanců v ČR dostává mzdu mezi 12 117 a 40 997 korun. Víc než 60 % lidí vydělává mezi 20 a 50 tisíci.

Takže abychom věděli, tak tady je kolik platí různí lidé daně ze superhrubé mzdy (tedy včetně sociálního a zdravotního), tady jsou přesná čísla:

Minimální mzda 11 000 — dostanete 9 640 čistého, zaplatíte 5 100.

Socanská reforma by vám přihodila 444 korun.

Průměrná mzda 26 480 — dostanete 20 311, zaplatíte daně 15 172.

Socan vám přihodí 1 065 korun.

Mzda 100 000 — dostanete 70 970, zaplatíte daně 63 030.

Socan vám po „reformě“ sebere dalších 11 524 korun.

Takže to socanské „stejně“ je u minimální mzdy 5 100 a u stotisícové 63 030!!!

A socanské „spravedlivé daně“ přidají těm opravdu chudým ani ne polovinu toho co člověku s průměrnou mzdou. Tedy čím méně máte, tím méně dostanete! Pokud tedy nemáte hodně, to vám seberou 11 × víc než přidají ostatním!!!

Zaměstnavatel co zaplatí superhrubou mzdu a zaměstnanec co dostane sto tisíc hrubého, zaplatí na daních skoro 6 celých měsíčních minimálních mezd, neboli 12× víc na daních než člověk s minimální mzdou!

Nebo 4× větší daně a víc než dvě celé mzdy člověka s průměrnou mzdou!!!

Nebo ještě jinak — člověk, který má 100 hrubého zaplatí 4× víc na daních než člověk s průměrnou mzdou, ale čistého na ruku dostane jen 3,5× víc.

To je podle levičáků STEJNĚ a je potřeba to nahradit SOLIDÁRNÍ, PROGRESIVNÍ daní. To jsou ty rozevřené sociální nůžky.

Já myslím, že člověk nemusí být úplný Einstein, aby viděl, že to tak prostě není.

Socanská solidarita

Co to je vlastně ta solidarita? Podle wikipedie:

Solidarita znamená obvykle dobrovolnou společenskou soudržnost mezi rovnými, ochotu ke vzájemné pomoci a podpoře v rámci nějaké skupiny.“

To asi každý chápe jako kupříkladu solidaritu s tělesně handicapovanými, nemocnými, nebo lidmi postiženými nejrůznějšími pohromami. Všichni víme, že je to nepředvídatelné, neovlivnitelné a stát se to může každému, takže jsme ochotni těmto lidem pomáhat s vědomím, že oni by zase pomohli nám, když bude potřeba. Solidarita je i to, že platíme sociální pojištění, aby lidé, co přijdou o práci, neskončili na ulici, protože i to se může stát každému.

Jenže „socanská solidarita“ znamená, že někdo kdo pracuje málo, protože nic neumí, ukradne kus odměny někomu, kdo pracuje líp a o to méně pak může pracovat.

To není solidarita, to je krádež. Franta s Pepou prostě oznámí Karlovi: „Víš Karle, ty makáš a vyděláváš o dost víc než my, nám se tolik makat nechce, ale chceme se mít taky tak dobře jako ty, takže jsme si teď demokraticky odhlasovali, že ty nám dáš půlku platu, nebo ti dáme přes držku a vezmeme ti ho celej.“

To je celé kouzlo sociálně demokratické ideologie. Pošpiníme menšinu, kterou jde obrat, následně slíbíme většině, že když nás zvolí, tak část lupu, o kterou menšinu obereme, hodíme i jim.

Proč by proboha měl být náš šprt „solidární“ s naším silákem? Proč by měl vzít ze svého platu, na který celý život těžce dřel, několik tisíc a dát ho jen tak naprosto za nic někomu, kdo měl na začátku zcela stejné možnosti, včetně té vysoké školy zadarmo, ale místo dřiny si vybral jinou cestu, má jiné preference a navíc nežije v žádné bídě a má se docela dobře?

Kromě toho má kdykoli šanci, pokud mu průměrná mzda přijde málo, máknout a zkusit štěstí jinde za víc, nebo si taky založit firmu. Ono stačí seknout s prací na pásu v automobilce a dát se třeba na servis kotlů a člověk si hned vydělá mnohem víc. Jenže to potom bude muset Bohoušovi vyplňovat všechny ty formuláře, dodržovat všechny ty nařízení a vyhlášky, zadlužit se do začátku a riskovat, platit ty vyšší daně a tak vůbec se o dost víc starat.

Ještě bych pochopil, kdyby se zvedla podpora v nezaměstnanosti, nebo dnes opravdu nízké životní minimum, ale nic takového socani nechtějí, protože to by zvýšilo nezaměstnanost.

Co z toho má stát?

A na závěr to nejlepší. Co z téhle „daňové reformy“ má stát?

NIC.

Ona to totiž žádná reforma není. Peníze se jen z jednoho šuplíku přesunou jinam. Z deseti lidí dvěma sebereme čtyři tisíce a zbývajícím osmi rozdáme každému litr. Navíc se nevybere nic, jen podplatíme větší část našich voličů z peněz, které ukradneme lidem, kteří se nemůžou bránit, protože jich je moc málo a volit nás nebudou.

Ve výsledku proděláme všichni. Boháči si to nějak zařídí, aby nemuseli platit. Nebo přestanou tolik makat, když se to nevyplatí. A ty peníze, co jim stát sebere, neutratí. Ono totiž si ty pracháči peníze nezašívají do matrace, ale kupují si za ně věci. Možná právě od vás. A o kolik míň dostanou, o tolik míň u vás utratí. Děláte v hospodě? No třeba si u vás už „pracháč“ nedá oběd a nedá vám dýško. Prodáváte televize? Kdo si asi tak koupí ty nejdražší, na kterých nejvíc vyděláte? Děláte v automobilce? Prodá se míň aut a vy dostanete menší prémie.

Podtrženo a shrnuto — prosím nevolte stranu, v jejímž čele stojí někdo formátu Bohouše Sobotky. Někdo, kdo nikdy opravdu nepracoval. S kým ani ty komunisti už nechtějí mít nic společného i když on se konečně přiznal, že by moc chtěl. Nevolte stranu, která nazývá krádež za bílého dne reformou. Ty čtyři stovky navíc měsíčně vám za to nestojí, ani pokud pracujete za pokladnou v Albertu. Třeba se vám, nebo vašim dětem, jednou začne dařit líp a socani vás pak oberou o mnohem víc, než vám teď rozdají.

Stát, který bude řídit podobná parta vyčuraných vyžírků, stát který trestá úspěch krádeží, není stát, který bude dobře fungovat. Úspěch se má odměňovat, ne trestat.

Většina lidí co dostávají vysoké platy, si ty platy zaslouží. Jsou to lékaři, programátoři, inženýři, ekonomové, vědci, manažeři a další lidé, kteří opravdu něco umí a opravdu je potřebujeme. My všichni je potřebujeme. Nemůžeme bez nich fungovat a tím, že je budeme okrádat, si opravdu nepomůžeme. Protože oni se můžou sebrat a jít o dům dál, ale my tu pak zůstaneme a už nebude koho okrádat. 

Píše pan Daniel Vávra na DanielVávra.WordPress.com 


Pozn. red.: Samozřejmě je třeba doplnit, že ti bohatší akumulují kapitál a reinvestují jej. Jinými slovy: napomáhají rozvoji ekonomiky, vytvářejí pracovní příležitosti i pro ty méně odvážné. Socanská politika je zaměřena proti kapitalismu a nesnese představu, že by někdo mohl být bohatý a nezávislý na státu a jeho milodarech. Proto socani raději zabijí celou ekonomiku, jen aby náhodou někdo nezbohatl.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 552 × | Prestiž Q1: 10,77
17 plus Známkuj článek minus 0
Interní diskuse

Bohušovy spravedlivé daně

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top