Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

adm        

Svobodný svět, článek

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 1 min.

Přišel jsem sem zůstat navždy — ne pracovat

Žadatel o azyl ze Somálska mluví v rozhovoru s litevskými novináři, že přišel do Německa, aby dobře žil z benefitů financovanými daňovými poplatníky po zbytek svého života, aniž by musel pracovat. Jakmile získá německé občanství, plánuje do země přivést svou celou „malou rodinu“ — deset lidí, říká.

Novináři z největšího zpravodajského portálu Litvy Lietuvos Rytas (Litevský Morning) navštívili v lednu 2016 azylové centrum v Mnichově. 1200 žadatelů o azyl pocházelo z Libye, Somálska a Súdánu.

Litevští novináři byli překvapeni, když zjistili, že někteří ze Somálců, kterých se ptali, byli docela otevření při vyjadřování se o své touze vyhnout se tomu, aby museli pracovat. „Somálec mi řekl, že se rozhodl zůstat v Mnichově kvůli velkorysým příspěvkům a dobrým veřejným službám.“

„Mohu se učit německy. To je třeba udělat jako první,“ připustil Abdullah v rozhovoru pro Lietuvos Rytas.

Pak se ho ptali, co by chtěl dělat v práci.

„Ne, ne … Líbí se mi chodit po horách, ale ne do práce — Ne, já si chci užít, když jsem v Německu…“

Byl v Německu již 10 dní a otevřeně prohlašuje, že je tam proto, aby žil celý život na sociálních dávkách. Hned, jak to bude právně přípustné, plánuje přivést do země svou rodinu, aby si užili stejnou velkorysou pohostinnost.

„Když dostanu německý pas, okamžitě sem přivedu svou rodinu. Nemám skoro žádnou rodinu. Jen deset lidí. Jsou to moji rodiče, bratři a sestry, říká žadatel o azyl.“

Žadatelé o azyl dostávají v táboře zdarma jídlo, jazykové vzdělávání, lékařské ošetření a zubní péči. Mohou tam však zůstat jen osm týdnů, ale tato informace je pro Abdullaha novinkou.

„Ne, oni mi slíbili, že tu mohu zůstat. Jen osm týdnů? Ne, budu zde navždy.“

Uvádí slovenský server Medzičas.sk

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 357 × | Prestiž Q1: 10,11
16 plus Známkuj článek minus 0
Interní diskuse

Přišel jsem sem zůstat navždy — ne pracovat

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top