Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

adm        

Svobodný svět, článek

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 3 min.

Jste stejně zkažení jako stát, pro který pracujete

Tento příspěvek věnuji všem pracovníkům Finanční a Celní správy této republiky, Policii ČR a soudům. Osobní pozdrav jsem připojil na konec.

Celý případ mého klienta, zmíněný v příspěvku, měl další mnohem horší pokračování. Dle finanční správy škoda, kterou způsobili státu dodavatelé starého pána, činila 16,5 milionů Kč, klient má však nemovitost v hodnotě 28 milionů Kč, na kterou dala Finanční správa zástavní právo a exekuci prodejem. Finanční správa dále zabavila na základě zajišťovacích příkazů všechny peníze na účtech a v pokladně jeho firmy v hodnotě přibližně 7 miliónů Kč. Úplně zbytečně, protože už měla uplatněno zástavní právo na nemovitosti, která měla hodnotu 28 mil. Kč. Starý pán by s nemovitostí pod paží určitě do ciziny neuprchl.

Aby ale nedošlo k předčasnému prodeji nemovitosti, byla podána žaloba proti exekučnímu příkazu na prodej nemovitosti a požádáno o předběžné opatření, které by bránilo okamžitému prodeji nemovitosti v rámci exekuce. Soud předběžné opatření vydal a finanční správě prodej nemovitosti zakázal, neboť shledal, že nehrozí finanční správě žádné nebezpečí z prodlení, neboť má na nemovitosti zřízeno zástavní právo, takže ji nemůže nikomu prodat. Co následovalo?

Před měsícem vydal Okresní soud ve Zlíně povolení k domovní prohlídce a k zabavení majetku, k zabavení veškerých finančních prostředků ve všech firmách starého pána a rovněž na jeho soukromém účtu. Soud zcela ignoroval skutečnost, že kůže byly prodány firmám v zahraničí existujícím desítky let (žádné nastrčené schránky), že všichni svědci do jednoho potvrdili, že kůže existovaly a že byly starému pánovi dodány.

Odůvodnění soudu bylo takové, že obchody byly fiktivní, že kůže neexistovaly a že hrozí prodlení, přitom škodu vyčíslil na 16,5 mil. Kč stejně jako Finanční správa. Výsledek? Komando Policie a Celní správy vtrhlo v 6 hodin ráno do domku starého pána v jedné malé vesničce u Luhačovic, sebrali mu veškerou hotovost (nechali mu asi deset tisíc, aby si mohl zajet na operaci srdce do Brna), sebrali mu telefon, zkopírovali počítače. To samé se ve stejné době dělo i ve všech jeho firmách, tedy i v těch, které neměly s obchodem a nákupem kůží od podvodných firem nic společného. Výsledek?

Na účtech všech firem včetně osobních je zablokováno 82,5 miliónů Kč (údajná škoda činí 16,5 miliónů), chod všech firem i těch, ve kterých byli i jiní společníci než starý pán, byl zcela paralyzován, starý pán nemohl uskutečnit obchody se svými dlouholetými odběrateli, čímž ztratil u nich kredit. Ve Zlíně si tak začali hrát na kovboje, ale nikoliv na kovboje z Divokého západu, ale z Divokého Východu. Jedná se o naprostou svévoli moci soudní a moci represivní. Chtějí všechny zastrašit.

Je to totální úpadek morálky lidí, kteří se na těchto pogromech podílejí, protože je pro ně stát více než jeho vlastní občan. A pokud si někdo myslí, že když je zaměstnanec, tak se mu nemůže nic stát, je zcela na omylu. Ani se nenadějete a podobné exemplární případy si stát vymyslí i na zaměstnance. Je třeba zastrašit všechny!!!

Milí úředníci a kovbojové opojení mocí, kteří se na těchto pogromech podílíte, hluboce Vámi pohrdám!!! Já tady zastupuju člověka, občana, mě mohou mé děti obejmout a říct mi: „Tatínku, jsem na tebe pyšný!“ Ale koho zastupujete Vy??? Stát, který to, co nezákonně vyberete navíc, stejně promrhá??? Mohou se Vám Vaše nezkažené děti podívat do očí? Nemohou, naštěstí pro ně to třeba nevědí… Jste stejně zkažení jako stát, pro který pracujete.

A proč? Slovy pana Kemra z jedné starší pohádky: „Pro pár špinavých zlaťáků, pro falešnou slávu… Jak může člověk zradit člověka…“ A kdo za takový přístup státních institucí může? ANO, nabízelo by se postavit na pranýř Andreje Babiše a Martina Janečka, ti jsou ale pouze špičkou ledovce. Všechny tyto pogromy se dějí za mlčení všech parlamentních politických stran od TOP09, ODS, ČSSD, KDU-ČSL až po KSČM (ANO není strana, ale firma). Všichni to vědí, ale nedělají nic.

Která z těchto stran uspořádala velkou tiskovou konferenci, na které by požadovala zákaz takových praktik a jejich prošetření? Ani jedna. Bělobrádek raději dělá, že tomu nerozumí (to máme ale politika, který se nám hezky stará o spravedlnost a o práva občanů), Sobotka s Kalouskem štěkají na twitteru, občas se přidá i někdo z ODS. Žádná reakce celé strany, pouze pláč některých jejich představitelů. Chovají se jako ten švec z Pyšné princezny, který si odskočil do země krále Miroslava, aby si zazpíval a aby se pak vrátil domů a držel hubu a krok.

Tito politici nepřesvědčují své strany, že je třeba rázně zakročit, pouze si svou osobní kritikou situace snaží získat sympatie před volbami. Je to ostuda naší politické scény, která přináší plody v podobě mnoha podobných kauz, jakou jsem výše popsal já. Přitom o těchto případech všichni vědí!!!

Tomáš Goláň, daňová kancelář s.r.o., FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 443 × | Prestiž Q1: 11,26
19 plus Známkuj článek minus 0
Interní diskuse

Jste stejně zkažení jako stát, pro který pracujete

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top