Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

adm        

Svobodný svět, článek

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 2 min.

Jedna otázka pro ČSSD

ČSSD se, přes veškerou snahu uplatit kohokoliv, o kterém se domnívá, že by ji mohl volit, ve volebních průzkumech pomalu a jistě potápí. Ve své zoufalé snaze se zachránit, přišla s 22 otázkami na ministra financí Andreje Babiše.

Už několikrát jsem zde uvedl, že Andrej Babiš nemá co v české vládě dělat. Člověk, který vstoupil po srpnu 1968 do KSČ a tím pádem musel souhlasit s okupací vlastní země, je pro mě vlastizrádce, který v politice, natož ve vládě, nemá co dělat. Na druhou stranu, je třeba říci, že v ČSSD je takových to vlastizrádců přehršle.

Podívejme se aspoň na dva body, kterými ČSSD něco Andreji Babišovi vyčítá:

  • Bod 19. Jakým způsobem získal Andrej Babiš před zhruba 17 lety (2000) 45% podíl v Agrofertu, jehož celková hodnota byla v té době zhruba 4 miliardy korun.
  • Bod 21. Jak Andrej Babiš vysvětlí, že v roce 1999 odkoupil od polostátního podniku Spolana 10procentní podíl v Agrofertu za pouhých 2,5 milionů korun, přestože jeho reálná hodnota byla několik miliard korun?

Nezbývá než ČSSD položit také jednu jednoduchou otázku:

  • Jak se to mohlo stát, když v té době vládla vláda ČSSD?

Chcete nám tímto říci, že jste nebyli schopni ochránit majetek nás všech? A prodávali jste ho výrazně pod cenou? A nyní po tolik letech jste si toho najednou všimli? A to pouze díky tomu, že vám teče do bot? Nebylo těchto prodejů dramaticky více? O kolik jste nás občany okradli? A neměl by si pan předseda ČSSD Bohuslav Sobotka zamést před vlastním prahem?

Jako ministr financí prodal Bohuslav Sobotka pod cenou OKD, včetně 44 000 bytů. Nebyl to on, který bez výběrového řízení dosadil Jaroslava Tvrdíka do vedení ČSA, která se z jeho činnosti dodnes nevzpamatovala a společnost to stálo několik miliard korun? A může nám zdůvodnit, proč jako ministr financí odpustil firmám dluhy za 115 milionů korun? Zvláště bych byl rád, kdyby zdůvodnil odpuštění dluhu 26 milionů korun Vlastimilovi Dvořákovi agentovi StB, reg. číslo 16777, 13668, 26711, 38120, krycí jméno „Vlastimil“. Zdá se, že jediným důvodem odpuštění této částky byla svatba Jiřího Paroubka v jeho hotelu Esplanade v Mariánských Lázních. S radosti nad odpuštěním dluhu, si poté dotyčný koupil auto za 11 milionů. O tom se sociálně slabým vrstvám a vašim voličům může pouze zdát.

Bohuslav Sobotka je nadále neustále rozhořčen faktem, že zahraniční firmy vyvádí obrovské peníze do zahraničí. Ale byla to, a je to, především ČSSD, která banky prodala do zahraničních rukou a neustále vymýšlí, jak pro zahraniční firmy vytvořit ty nejvýhodnější podmínky, aby přišly a své peníze následně odváděly domů.

Blíží se volby. Budou nejspíše plné vzájemného kydání hnusu. Ale každý kdo půjde k volbám by se měl zamyslet nad tím, komu dát svůj hlas. Bude to velmi těžké, ale já vím, koho kromě komunistů určitě nebudu volit: ČSSD a ANO.

Jenomže koho volit, když se stále více objevují prapodivné kreatury?

Píše pan Vladislav Svoboda na Kostelecké Listy

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 600 × | Prestiž Q1: 7,62
8 plus Známkuj článek minus 0
Interní diskuse

Jedna otázka pro ČSSD

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top