Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

adm        

Svobodný svět, článek

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 2 min.

Sobotko, běž už konečně do… Brusele

Není a nebylo snad na polistopadové politické scéně v ČR něco tak děsivě slizkého a politicky konformního jako současný předseda vlády, socialistický eurosvazák a vlezdobruselista, proletář ducha, bolševický pohrobek a politický přicmrndávač Bohuslav Sobotka.

Celá jeho sociálně demokratická kariéra se musí nutně nezávislému pozorovateli jevit jako jedna velká cesta do análu mocných s mottem nikoho nenasrat, nikomu se nepostavit, nic neříci, nic neudělat, nic nerozhodnout, a to navíc bez vize, charismatu, charakteru i morálky, jen si bokem napaběrkovat pár míčů na živobytí klasické politické neomarxistické kurtizány a parazitovat tak na hodnotách vytvářených lidmi schopnými a pracovitými, které si vybral jako svoje nepřátele a hostitele zároveň.

To, že se něco takového stalo předsedou svého času nejsilnější politické strany a dokonce premiérem ČR je pro mne snad největším zklamáním naší novodobé demokracie. Člověk, který jen neustále jako kolovrátek opakuje naučené fráze, jejichž podstatou je okrádat produktivní část populace a přerozdělovat takto uloupené peníze mezi své přátele a voliče, který ani tisíci slovy neřekne jednu podstatnou věc, který se neustále na příkaz PR agentur usmívá jako Pepek Vyskoč, má charisma mokrého hadru a morálku kapesního zlodějíčka v tramvaji, dokázal v současném systému vystoupat na nejvyšší politické příčky ve společnosti. Co to vypovídá o nás samotných?

Nejspíše to, že naše demokracie degeneruje. Již vynesla do svého čela ty nehorší z nás, ty jedince, jejichž jedinou „předností“ je společensko-nihilistický sliz, kterým jsou obaleni od hlavy až k patě a tuny bezmyšlenovitých krasohubých žvástů, kterým dává prostor mainstreamová mediální scéna. Smutné to konstatování.

A tak nám Bohuslav Sobotka a jeho soudruzi napříč politickým spektrem připravují ze života daňové peklo, klec bez svobody či byrokratickou šikanu, a přesto se mohou stále usmívat, protože jejich zlatá erární hnízdečka nejsou nijak zvlášť ohrožena. Maximálně se provedou nějaké škatule hejbejte se a politicky zaháčkovaný parazit se ocitne znovu v teplém křesle, jen někde více v závětří.

Stejný osud tak asi čeká Bohuslava Sobotku, se kterým asi přetekl pohár jeho politického neumětelství jak u voličů, tak ve vlastní partaji. Bude za tu žumpu, kterou po sobě nechává také pykat? Jak? S největší pravděpodobností odchodem ke svým neomarxistickým přátelům do Bruselu, kde se pro něj jistě najde řádně honorované místo ouřady pro nějaké další eurozbytečnosti a nesmysly.

Ano, až taková je dnešní politická situace. Kašpárci na niti, jako je Sobotka, se nám smějí … bez společenské odpovědnosti, s nakřečkovanými „náhradami a akciovými výnosy“, s mocenskými styky, s cejchem nedotknutelných nadčlověků odcházejí ze scény, aniž by alespoň na vteřinu okusili problémy normálně pracujících lidí, aniž by alespoň na chviličku byli nuceni žít jako ona produktivní část společnosti, které svými politickými činy každým dnem, každou hodinou kurví jejich životy.

Bohuslav Sobotka tedy bude asi odejit. Pomůže to nějak naší společnosti? O jednoho nýmanda v politické divadelní frašce méně? Bohužel nic to neřeší. Přijdou další. Zaorálek, Chovanec, snad dokonce prý Valachová jsou „náhradou“. Kde se líhnou? A kde se líhnou jejich voliči? Pošleme je, prosím, už konečně všechny do brusele, nechť si tam na to svém multikulturně eurosocialistickém písečku hrají a vymýšlejí fantasmogorie … a pak si prosaďme vlastní cestu bez EU a všech těch papalášů.

Píše pan Karel Kříž na PravýProstor.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 307 × | Prestiž Q1: 7,86
10 plus Známkuj článek minus 0
Interní diskuse

Sobotko, běž už konečně do… Brusele

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top