Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

       

Štítky článku:
Čtení tohoto článku zabere přibližně 2 min.

Neomylná Merkelová

Během svého věčného kancléřství Angela Merkelová došla k přesvědčení, že je neomylná. Poprvé Němcům svoji nadpřirozenou schopnost zjevila při záchraně zkrachovaných bank v letech 2007 a 2008. Tehdy prohlásila, že její rozhodnutí zaplatit jejich dluhy je „bez alternativy“.

Od té doby své nadlidské schopnosti používá se záviděníhodnou samozřejmostí. Tak tomu bylo v případě porušení její dohody s provozovateli atomových elektráren, porušeni smlouvy o tom, že euro-země nebudou platit dluhy jiných euro-zemí, anebo porušení dublinské smlouvy o tom, jak se má zacházet s migranty.

Pozoruhodné je, že pravda se zjevuje pouze jí. Pozice v čele velké země jí zřejmě propůjčuje schopnost objevovat a zjevovat pravdu. A tak je logické, že došla k názoru, že by měla moudrostí, která se jí zjevuje, prospět i jiným zemím.

Nedávno proto kancléřka prohlásila, že i kdyby v roce 2015 své rozhodnutí otevřít hranice se Středoevropany předem konzultovala, tak by s ní nesouhlasili a migranty nepřijali. Jinými slovy řekla: A proto jsem za ně raději rozhodla sama.

Ale my, nevděčníci a hlupáci, ji nechceme poslechnout. A proto nám to řekla polopatě: „Skrýt se za plot není řešení migrační krize.“ Já a spousta dalších lidi si přesto myslíme, že pro nás to řešení je. Každopádně lepší než si pustit do země tisíce lidí z nesourodé a netolerantní civilizace.

Jak je to doopravdy? Angela Merkelová samozřejmě není vševědoucí, ale zdá se být všemocná. Podařilo se jí zpacifikovat anebo vytlačit své vnitrostranické rivaly, a proto může svůj monopol na pravdu nerušeně používat k tomu, na čem jí nejvíce záleží. Aby zakryla své chyby. A takto viděno má kancléřka pravdu. Pro ni samotnou jsou její rozhodnutí užitečná, a tudíž správná. Mají totiž jednu společnou vlastnost. Jsou pro ni samotnou jednodušší, než kdyby se chovala podle mezinárodních smluv anebo německých národních zájmů.

„Pravdivá“ jsou však jen tehdy, když o pravdě rozhoduje pouze sama Merkelová. To ale není skutečná neomylnost, nýbrž názorová diktatura. Ta díky Bohu dosud neplatí u nás a musíme udělat všechno pro to, aby to tak zůstalo i po volbách.

Píše pan Petr Robejšek, Realiste.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 413 × | Prestiž Q1: 10,89

+18 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Neomylná Merkelová

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

Facebook diskuse
top