Štítky článku: •  

Vyhrál bratr Paroubek volby?

Máme týden po volbách a média i jednotlivci si kladou otázku, co vlastně volby ukázaly. Předseda ČSSD Jiří Paroubek se naparuje a dme pýchou nad zdrcujícím vítězstvím nad Modrými, Zelenými i Černými, které ze svého pohledu zcela deklasoval.

Pomineme-li fakt, že při volební účasti něco kolem 40 % a percentuálním zisku ČSSD někde kolem 35 % z těchto hlasujících, lze snadno dopočítat, že Jiřího Paroubka rozhodně NEvolilo nějakých 86 % voličů této země. Z tohoto úhlu pohledu je tedy jeho naparování zcela nemístné, protože zcela drtivá většina si prostě – z různých důvodů – vládu socialistů, hlavně s Jiřím v čele strany, v tomto státě nepřeje..

Vypočtěme si důvody:

 1. Jiří je zcela zřetelně stižen Napoleonským komplexem.
 2. Jiřímu zcela nezřízeně zachutnala moc.
 3. Jiří zcela zřetelně předem sliboval voličům nesplnitelné, tedy lhal.
 4. Jiří má veliký…, takovou ošklivou, nepěknou věc v minulosti, ještě ze svého členství ve straně Socialistické, respektive v časopise Socialistický směr. Viz Neviditelný pes.
 5. Jiří je jen dalším v řadě sociálních inženýrů , kteří si myslí, že nejlépe vědí, za co mají lidé v „Jeho státě“ utrácet své peníze.
 6. Jiří si zcela nevhodně překládá anglický výraz Goverment výrazem Vláda. Správný překlad by měl znít Správa státu.
 7. Jiří si odmítá připustit, že lidé v tomto státě před 19 lety zvonili klíči proto, aby nabyli svobody a nikoliv proto, aby je stát omezoval a perzekvoval v tolika a tolika rozhodnutích a situacích, které náleží výhradně do pravomoci svobodných rozhodování občana samotného.
 8. Jiří docela bezskrupulózně opustil po mnoha letech manželku kvůli mladší milence. (Mysleme si o tom jinak vcelku, co chceme.) Ale jestliže si tak málo váží matky svých dětí, kolik moc si asi bude vážit svých voličů, až se k moci dostane?
 9. Jeho předchůdce, nyní důchodce z Vysočiny, byl hulvát. Alespoň však inteligentní hulvát, jehož některé bonmoty byly alespoň zábavné. Jiří je jen ten hulvát, jehož nejvyšší životní metou měla zůstat pozice nějakého náměstka v RaJ n. p.
 10. Jiří, kdyby měl v sobě jen za nehet slušnosti a sebereflexe, by se šel stydět kamsi velmi, ale velmi daleko.
 11. To však nemůže. (Viz body 1 a 2.)

Tak, to bychom měli.

ODS též volby nevyhrála. Její výsledek je ještě o nějaké procento horší, než v případě ČSSD. Ergo drtivá většina si prostě – z různých důvodů – vládu ODS, hlavně s Mirkem v čele strany, v tomto státě nepřeje..

 1. Mirek se chová jako hulvát a neurvalec.
 2. Mirkovi zcela nezřízeně zachutnala moc.
 3. Mirek neuměl voličům vysvětlit přiměřeným způsobem žádné z diskutabilních rozhodnutí kabinetu. Ať se jednalo o radar, uznání Kosova, či velmi diskutabilní reformu, která prakticky žádnou pořádnou reformou není.
 4. Mirek má veliký…, takovou ošklivou, nepěknou věc v minulosti, ještě ze své velmi dávné minulosti, cosi společného s vojenstvím.
 5. Mirek je jen dalším v řadě deklaratorně pravicových politiků , kteří dovolili posun celého našeho politického spektra doleva, přičemž však blokuje prostor pro přirozený vývoj skutečné pravicové politické strany. (Nemluvě o straně významně liberální.)
 6. Mirek si zcela nevhodně překládá anglický výraz Goverment výrazem Vláda. Správný překlad by měl znít Správa státu.
 7. Mirek si odmítá připustit, že lidé v tomto státě před 19 lety zvonili klíči proto, aby nabyli svobody a nikoliv proto, aby je stát omezoval a perzekvoval v tolika a tolika rozhodnutích a situacích, které náleží výhradně do pravomoci svobodných rozhodování občana samotného.
 8. Mirek docela bezskrupulózně opustil po mnoha letech manželku kvůli mladší milence. (Mysleme si o tom jinak vcelku, co chceme.) Ale jestliže si tak málo váží matky svých dětí, kolik moc si asi bude vážit svých voličů, když je u moci?
 9. Mirek, kdyby měl v sobě jen za nehet slušnosti a sebereflexe, by se šel stydět kamsi velmi, ale velmi daleko.
 10. To však nemůže. (Viz body 1 a 2.)

Tak, to bychom také měli.

KDU-ČSL též volby nevyhrála. Její výsledek snad ani netřeba počítat. Ergo drtivá většina si prostě – z různých důvodů – vládu KDU-ČSL, hlavně s Jiřím II. v čele strany, v tomto státě nepřeje..

 1. Jiřímu II. zcela nezřízeně zachutnala moc.
 2. Jiří II. má veliký…, takovou ošklivou, nepěknou věc v minulosti, ještě ze své Vsetínské minulosti. Ale nějak jsem – byť soud jej prohlásil za nevinného – dosud neslyšel, jak to s tím miliónem opravdu bylo.
 3. Jiří II. je jen dalším v řadě předsedů strany , kteří reprezentují stranu typu „kam vítr, tam plášť“. Spřáhli se vždy s každým, jen aby byli u moci. Nehledě k faktu, že byť jejich členská i voličská základna je zcela minoritní, pokouší se zbytku společnosti vnucovat svá politicko-náboženská dogmata, která nereflektují zcela jinou současnost. Konzervatismus by měl snad ochraňovat pouze ty hodnoty, které se skutečně osvědčily, nikoliv hodnoty sporné, či pouze skupinové.
 4. Jiří II. si zcela nevhodně překládá anglický výraz Goverment výrazem Vláda. Správný překlad by měl znít Správa státu.
 5. Jiří II. si odmítá připustit, že lidé v tomto státě před 19 lety zvonili klíči proto, aby nabyli svobody a nikoliv proto, aby je stát omezoval a perzekvoval v tolika a tolika rozhodnutích a situacích, které náleží výhradně do pravomoci svobodných rozhodování občana samotného.
 6. Kapitolu pánů Kalousků, Svobodů a dalších ponechávám laskavé úvaze čtenářů.
 7. Jiří II., kdyby měl v sobě jen za nehet slušnosti a sebereflexe, by se šel stydět kamsi velmi, ale velmi daleko.
 8. To však nemůže. (Viz body 1 a 2.)

Tak, to bychom také měli.

Strana zelených též volby nevyhrála. Její výsledek netřeba zmiňovat. Vnitřní sváry vedení strany ji po obsazení křesel v PS změnily na stranu, která se tam dostala zřejmě naivní důvěřivostí voličů. Ergo drtivá většina si prostě – z různých důvodů – vládu Zelených, ani s Martinem v čele strany, ani s případnými rivalkami, v tomto státě nepřeje..

 1. Martin se snaží zuby-nehty využít svého angažmá ve vládě, protože i jemu musí být naprosto jasné, že to je na dlouhou dobu naposledy.
 2. Martinovi asi také nezřízeně zachutnala moc.
 3. Martin se snaží vydírat kabinet požadavky na prosazení svých programových cílů do koaličního programu. Jistým způsobem je to v pořádku, až na to, že že podobně, jako v případě KDU nemá pro tyto programové cíle adekvátní voličskou podporu a vnucuje většině národa zájmy menšinové skupiny.
 4. Martin má veliký…, takovou ošklivou, nepěknou věc v minulosti, myslím, že nevysvětlil zcela jasně, jak to bylo s jistou budovou.
 5. Martin si zcela nevhodně překládá anglický výraz Goverment výrazem Vláda. Správný překlad by měl znít Správa státu.
 6. Martin si odmítá připustit, že lidé v tomto státě před 19 lety zvonili klíči proto, aby nabyli svobody a nikoliv proto, aby je stát omezoval a perzekvoval v tolika a tolika rozhodnutích a situacích, které náleží výhradně do pravomoci svobodných rozhodování občana samotného.
 7. Martin, kdyby měl v sobě jen za nehet slušnosti a sebereflexe, by se šel stydět kamsi velmi, ale velmi daleko.
 8. To však též nemůže.

Tak, to bychom také měli.

Strana KSČM též volby nevyhrála. Její výsledek netřeba zmiňovat. Je prostě ostudně trapné, že tato strana dosud na naší politické mapě existuje. Už 19 let neměla. Brání to nám ostatním, i jejím příznivcům, vyrovnat se s minulostí. Zlo nebylo nikdy zcela jasně pojmenováno a odsouzeno (a je mi to velmi líto zejména s ohledem na pana Havla, kterému do svědomí se dívat nedovolím, ale mám obavu, že pakt s panem Čalfou, byť se v daném okamžiku mohl zdát rozumným, se nám dlouhodobě vymstil.) Ergo drtivá většina si prostě – z různých důvodů – vládu KSČM, s jakýmkoliv šéfem v čele strany, v tomto státě nepřeje..

 1. Strana nikdy demokracii nepodporovala, nadále se hlásí k třídní nenávisti a nepochopitelně je nadále ve státě tolerována, ačkoliv jiné extremistické organizace Policie monitoruje a stíhá. Nikdy se řádně ze svých zločinů nekála a nikdy se národu řádně neomluvila, každému jednotlivci, kterému jejich zlá a nezákonná moc drtila a deformovala život a povahu.
 2. Tato strana je od základu prolhaná a jen čeká, kdy se jí umožní sebemenší cestička k moci.
 3. Stačí si vzpomenout na uhlazené fráze exšéfa Grebeníčka v televizi a pak následně inkognito navštívit jakýkoliv jejich soukromý sraz. To byla změna žargonu! Tam člověk slyšel na vlastní uši, jak smýšlejí a co chtějí.
 4. KSČM, kdyby měla v sobě jen za nehet slušnosti a sebereflexe, šla by stydět kamsi velmi, ale velmi daleko.
 5. To však též nemůže.

Tak to bychom také měli.

Vyhrálo tedy volby zbylých 60 % voličů, kteří volili nohama? Ale přece ti už vůbec ne! Ti už jen rezignovali, protože nahlédli, že ať vládnou ti, či zcela jiní, pro ně se v zásadě nezmění vůbec nic. Panstvo nahoře vůbec nebude zajímat, jak se jim dole žije, ale noví mocní se opět budou rvát o koryta a prebendy, budou si porcovat čím dál, tím tučnějšího medvěda, kterého by neměli, kdyby nechali lidi žít svobodně, neokrádali jej o jejich chléb i práva. Zřizovat další a další úřady žijící z nesmyslné berně a jen ničící a škrtící veškerou aktivitu a svobody občanů.

Pravda je tedy, přátelé, nahá jako král. Není koho volit. Volíme tedy jen to nejmenší možné zlo. Topolánka volíme jen proto, že Paroubek je v našich očích daleko horší (či naopak). Strany si pouze jednou za čas „dojdou“ pro mandát a pak 4 roky na voliče a jejich vůli zvysoka kašlou, vykonávajíc nad lidem vládu, místo služby.

Divme se pak, že zazní „Je nejvyšší čas vypadnout z tohoto státu“. A smutné je, že je to skoro pravda. Anebo popadnout znova klíče a pár lidí od koryt vypráskat???

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 10 403 × | Prestiž Q1: 44,02

+660 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top