Štítky článku: •  

Půjde EU ve stopách Marxe a Lenina?

Německý velvyslanec v České republice Christoph Israng reagoval na výsledek hlasování k návrhu SPD o zařazení bodu „Vyhlášení referenda o vystoupení z Evropské unie“ na jednání Poslanecké sněmovny. Shodou okolností tak učinil v den 150. výročí úmrtí narození V. I. Lenina — výročí, které si někteří Němci chtěli připomenout vztyčením Leninovy sochy v západoněmeckém Gelsenkirchenu.

Na svém Twitteru velvyslanec Israng 22. dubna 2020 napsal: „výsledek hlasování sněmovny k referendu o vystoupení ČR z EU musí být impulzem, abychom své české partnery a přátele získali ještě více pro Evropu“. Předmětné hlasování bylo čtrnáctým pokusem SPD o zařazení bodu „Vyhlášení referenda o vystoupení z EU“ na jednání Poslanecké sněmovny.

Ačkoli bod neprošel, výsledek hlasování je sám o sobě velmi zajímavý. Ze 190 přítomných a hlasujících poslanců bylo 28 pro návrh, 93 proti, ale pozor: 69 se hlasování zdrželo. Z těchto 69 poslanců bylo 63 členů vládních stran a strany, která vládu toleruje. Je to zásadní signál, že ve vládní koalici nepanuje zrovna „prounijní“ nálada. V celém parlamentu se našla pouze jedna jediná strana, jejíž poslanci návrh jednohlasně odmítli: TOP 09. U ODS, Pirátů, KDU-ČSL a STAN ke striktnímu odmítnutí zařazení referenda o vystoupení z EU na program jednání Poslanecké sněmovny nedošlo.

Německý velvyslanec svůj komentář k výsledku hlasování české Poslanecké sněmovny k referendu o vystoupení ČR z EU adresoval prostřednictvím hashtagů Ministerstvu zahraničních věcí ČR, Vládě ČR i předsedovi Poslanecké sněmovny. Vzhledem k tomu, že vzkaz spojuje nejenom se svým jménem, ale i se svou funkcí velvyslance Německa v naší zemi, jednoznačně jde o oficiální postoj Spolkové republiky Německo, nejsilnějšího člena EU, nikoliv o názor soukromé osoby plukovníka Christopha Isranga. Tweet vzbudil velmi rozporuplné, vesměs odmítavé reakce veřejnosti. Ze strany v tweetu zmíněných českých orgánů jsme žádnou reakci nezaznamenali.

Německá spolková republika bude od 1. července předsedat Evropské unii. A naši zemi chce slovy pana velvyslance Isranga „ještě více pro Evropu získat“. Proto se ptáme: pro jakou Evropu? Pro Evropu, která neuznává diskusi o všelidovém hlasování? Pro Evropu, která vztyčuje za přítomnosti předsedy Evropské komise sochu Karla Marxe? Pro Evropu, ve které německé město odhaluje na jaře 2020 sochu V. I. Lenina? Vztyčení Leninovy sochy v západní části Německa schválil ultramarxistické straně MLDP německý soud. A oddálil ji pouze koronavirus.

Anebo chce pan velvyslanec získat „české partnery a přátele“ pro Evropu, která nemá strach z názorů občanů, která se nebojí a která odmítá vidění světa očima Karla Marxe a Vladimíra Iljiče Lenina?

Uvádí server ISDe.cz


Pozn. red.: Jediným legitimním způsobem jakým zjistit, zda si občané přejí setrvávat ve stále socialističtější a centralističtější Evropské unii (a nebojím se říct pod diktátem Německa), je zeptat se jich na jejich vůli. Stále zřetelněji se jeví, že zvolená politická reprezentace ignoruje vůli občanů a je od svých voličů stále odtrženější. Jaké důsledky má taková odtrženost jsme viděli v minulých měsících na příkladu britského brexitu. Žádným způsobem nepomůže, pokud zvolení politici a zákonodárci budou strkat hlavu do písku a násilím rozhodovat za své voliče proti jejich vůli. Jediným legitimním způsobem jak nechat promluvit občany této země je referendum.

Nesmí jít o referendum zmanipulované, jak k tomu došlo v případě našeho přistoupení k Evropské unii, kdy si Špidlova vláda zaplatila masivní propagandistickou kampaň ve prospěch našeho přistoupení a žádným kritikům nebylo popřáno sluchu ani mediálního prostoru. Pokud se vládnoucí věrchuška bojí výsledku tohoto referenda, znamená to, že není reprezentantem občanů této země a odmítá respektovat jejich vůli (jakkoliv k tomu třeba může mít celou řadu osobních důvodů). Je třeba veřejnosti předložit argumenty pro i proti, je třeba poctivě vyložit rizika i důsledky, vyčíslit náklady spojené s czexitem a jeho ekonomické dopady. A poté nechat občany rozhodnout. Závazně rozhodnout. V žádném případě však není přípustné strašení, že pokud nebudeme členy Evropské unie, automaticky se stáváme ruskou gubernií. To už není jen absurdní, to už je jen směšné.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 321 × | Prestiž Q1: 11,62

+21 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Dexempo

Malá technická, ten Mongol se před 150 lety narodil.

PeTaX

Pravda. Autorovi jsem to opravil.
Narození: 22. dubna 1870, Uljanovsk, Rusko
Úmrtí: 21. ledna 1924, Gorki Leninskije, Rusko

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top