Štítky článku: •  

První pomoc při pokousání psem — podle liberálů

Doba se mění a s ní se mění i zažité postupy poskytování první pomoci. Tento návod na poskytnutí první pomoci při kousnutí psem vychází z myšlení progresivních levicových liberálů. Pokud myslíte, že v něm něco chybí, napište to do komentářů. Co tedy liberálové radí?

Pokud vás kousne pes:

1) V první řadě, nepodléhejte předsudkům — ne všichni psi koušou! Psů jsou miliony a kouše jen pár z nich, proto nezevšeobecňujte a neházejte všechny psy do jednoho pytle. Většina psů je mírumilovná.

2) Přiznejte vlastní vinu. Toho psa jste určitě vyprovokovali svým chováním — dávali jste mu málo žrádla, popřípadě, pokud to byl cizí pes, museli jste ho dráždit. Každopádně, ten pes za nic nemůže, vše je to vaše vina!

3) Odsuďte všechny projevy kynofobie (tedy strachu ze psů). Jeden psí útok nesmí být důvodem k nenávisti proti psům. Odsuďte všechna tvrzení o tom, že existují vysloveně bojová plemena psů — existuje jen jedna rasa — psí rasa!

4) Pokud se vám rána zanítí nebo s ní máte jiný problém a váš stav se zhorší, je to vaše vina. Máte slabý imunitní systém, měli jste se zdravěji stravovat a dát se očkovat, případná vzteklina psa určitě nemůže být na vině, protože pokud bychom přiznali vzteklinu, přiznali bychom, že s některými psy jsou problémy. Jenže my problémy nemáme! Všichni psi jsou stejní a všichni psy jsou dobří. Zároveň o případném zhoršení vašeho stavu nikomu neříkejte. Mohlo by to podnítit nenávistné útoky vůči psům.

5) Zdůrazněte přínos psů pro lidskou společnost a civilizaci — psi jsou nejlepším přítelem člověka. Poukažte na slepecké, policejní a záchranářské psy, kteří zachraňují životy. Zároveň ignorujte vzteklé a agresivní pouliční psy i podobné útoky z minulosti. Lidi, kteří na toto všechno upozorňují, označte za kynofoby a extremisty.

6) Lidem, co poukazují na problémové psí rasy, vysvětlete, že jsou to omezenci a hlupáci, kteří nechodí do psích útulků a neznají psy. Přesvědčte je, že čím více psů v naší společnosti bude, tím to bude pro nás větší obohacení. Vyjádřete také solidaritu se psy v útulcích.

7) Zorganizujte pochod proti kynofobii. Musíte dát najevo, že odsuzujete všechny projevy kynofobie, extremismu, nenávisti, týrání a držení psů na řetězech. O případech psích útoků proti jiným psům, popřípadě proti kočkám nebo jiným zvířatům raději pomlčte, to jsou ojedinělé útoky způsobené vyprovokováním jinak mírumilovných psů.

8) Požádejte základní školy ve vašem okolí, aby vám daly možnost přednášet dětem o psech a nástrahách kynofobie. Požádejte o grant Nadaci otevřené společnosti a různé grantové agentury EU a americké vlády.

9) Napište do názorotvorných médií a požádejte je, aby zahájili rozsáhlou osvětovou a vzdělávací kampaň o přínosu psů, která také bude vyvracet mýty, hoaxy a konspirační teorie o agresivitě psů, zejména některých konkrétních plemen — více lidí zemře ročně při autonehodách než při útocích psů. Tvrzení o agresivitě některých psích plemen označte za dezinformace Ruska a Číny, které mají za cíl destabilizovat náš evropský ráj.

10) Založte na sociálních sítích stránky věnované osvětě o psech. Požádejte dobrovolníky, aby hlásili negativní příspěvky vůči psům na internetu. Požádejte je i o udávání lidí, kteří drží psy na řetězu. Navažte spolupráci s Národní kriminální agenturou a policií a požádejte je o vytvoření speciálního oddělení pro boj proti kynofobii.

11) Oslovte samotnou EU i OSN a požádejte je o zavedení povinných kvót pro některá psí plemena. Do každé domácnosti povinně alespoň jeden pitbul! Pouze tak se zbavíme předsudků! Tyto kvóty se snažte za každou cenu prosadit, ale sami si psa pořídit nemusíte — podstatné je, aby byli vnuceni většinově kynofobnímu obyvatelstvu.

12) Založte organizaci bojující proti lidem s nevhodnými názory na psy. EXISTUJE JEN JEDEN SPRÁVNÝ NÁZOR NA PSY A TEN MÁME MY! A KDO NEJDE S NÁMI, JDE PROTI NÁM!!!

(Pro méně chápavé čtenáře, tento článek je satira — alespoň prozatím.)

Autor: zet, protiprudu.org

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 462 × | Prestiž Q1: 17,20

+42 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top