Štítky článku: •  

Nejsme žadni vtipalci. Vraťte, co ste ukradli!

Včera označil jakysik chlapec z Čech synky, keři na cesty namalovali označeni hystoryckych zemi Moravy a Čech, jako vtipalky. My nejsme žadni vtipalci.

Vyjadřuje to naprostu neznalost Čechu žijicich v Čechach. Připomina to zloděja, kery ukrad susedovi kozu a divi se, že ju chce sused zpatky, když ta koza ma přece u něho hezči chlivek.

Hystorycke země Morava, Čechy a Slezsko tu byly vic jak tisic roku. Po většinu tohoto obdobi byly statopravne a rozhodovaly o sobě samy. To respektovali Rakušaci, včetně poslednich cisařu Franty Josefa a Karla, jejichž tytul zněl „cisař rakusky, kral česky, kral uhersky, markrabě moravsky…“ atd.

V českem narodnim obrozeni se prosadila myšlenka jednotneho naroda českeho v Čechach a na Moravě, jak to formuloval Čech rodu moravskeho (tedy Moravak) Franta Palacky.

Moravske markrabstvi aji Kralovstvi česke zanikly společně se zanikem Rakusko-Uherska v roce 1918, statopravně pokračovaly jako země Moravska (po roce 1927 Moravskoslezska) a země Česká v ramci republikanskeho Československa. Země Moravska tak nebyla spravovana kajsik z Prahy, ale zemskym vyborem a zemskou spravou v čele se zemskym prezidentem.

Zemsku spravu respektoval u Čech i Moravy dokonce aji ten synek z Braunau, i když obě země dost hrubě pookrajoval. Po osvobozeni došlo k obnoveni země Moravskoslezske v plnem rozsahu.

Co je centralizovane, to se lip ovlada. A tak ke zrušeni zemskeho zřizeni a ukradeni statopravnosti přistupili až bolševici v čele s Gottwaldem rozsekanim země Česke a země Moravskoslezske na kraje, kere nerespektovaly hystorycke hranice s platnosti od 1. 1. 1949.

Byl to stejny zločin, jako předešle ukradeni českeho a moravskeho pohraniči tym cypem z Braunau.

A pokud temu Češi z Čech furt nechtěju rozumět, tak třeba porozumi, až kdosik v Bruselu zruši spravu Čech z Prahy a zavede Evropu regijonu, takže severni Čechy budu mět sidlo v saskem Dresdenu, zapadni Čechy v bavorskem Regensburgu a vychodni Čechy v polske Wroclavi.

V obdobi pražskeho jara 68 byl z inycijatyvy moravskych poslancu podany navrh na rovnopravne statopravni uzemni uspořadani republiky, kera se měla stat trojdilnou federaci rovnopravnych subjektu Čech, Moravy se Slezskem a Slovenska. Po sovětske okupaci tyto navrhy padly a federace byla zrobena tajak ju zname, což byla jedna z přičin pozdějšiho rozpadu statu.

Mimochodem, dne 9. května 1990 vydal československy parlament usneseni o obnoveni moravsko-slezske samospravy, v němž označil zrušeni země Moravskoslezske za „akt nespravedlivy a poplatny totalitni byrokratyckocentralistycke praxi“ a vyjadřil přesvědčeni, že tato nespravedlnost bude napravena, „pro“ hlasovala 299 ze 300 tehdejšich poslancu. Při volbach v roce 1990 byl předloženy požadavek na obnoveni rovnopravneho zemskeho zřizeni, předsednictvo ČNR, v kere mělo převahu OF, jej však zamitlo, stejně jako jakekoliv nasledujici snahy. Po roce 2000 vstupil platnost zakon, kery uzemi republiky opět rozdělil na 14 kraju nerespektujici hranice Moravy, Slezska a Čech.

Nejsme vtipalci. Nechceme nic ciziho, chceme rovnopravnost, keru bolševik ukradl a dnešni Praha odmita vratit.

Aji Praze by se ulevilo, bo pokud by se starala enem o statnicke věci a nesežrala jak Otesanek všecko, nepřitahovala by moravske mamlasy typu Hřiba, Gazdika, Sobotky či Fialy. A my už byzme si tu s nima poradili.

Ladislav Větvička, zemsky prezident země Česke se sidlem na Baniku. Teda Blaniku.

Zminěny text tady: idnes.cz/.../hranice-cechy-morava-hlavni-tahy-vyznacili-svitavy-policka-litomysl

751380_article_photo_vuu0xug.jpeg
Hranice Čech a Moravy

Píše pan Ladislav Větvička na blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 300 × | Prestiž Q1: 8,21

+11 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 3 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Dexempo

On celý ten vznik ČSR byl jedním velikým neštěstím. Ten územní celek měl destrukci v genech. Tu si zobnul Polák, Němec, pak si vzal Rus, potom se trhnul Slovák. Nemluvě o vyhnání celého jednoho národa. Z celého toho cirkusu zbylo cosi, co samo sebe zve "Česko" a ovládá to agent StB. Za to si starej socialista Mesárik zasloužil defenestraci. No a i na tu nakonec došlo, když se proletěl Mesárik ml.
Celému tomu projektu bych přál ránu z milosti.

Vojtěch Běhunčík

Krásný příklad jsou !dva! státní znaky České republiky. Wikipedie píše:
https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_znak_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky
---
Velký státní znak reprezentuje spojení všech historických zemí státu. Velký státní znak slouží k vnější reprezentaci státu a k označení budov, ve kterých sídlí orgány státní správy, státní úřady apod. Jeho originál je v tuto chvíli (od roku 2006) ztracen.
---
Malý státní znak je ... je používán na místech, kde dochází k rozhodnutí ze státní moci a k označení sídel orgánů, které byly pověřeny výkonem státní moci ... např. na razítkách a pečetidlech úřadů státní správy a samosprávy nebo na cedulích označujících památné stromy, na budovách soudů, exekutorů, hygienických stanic ...
---
Celé je to nesmysl a jenom dokresluje skutečnost, že tento stát (Česko / Czechia) ve skutečnosti uznává pouze jeden národ a jednu historickou zemi. Neznám stát, který by používal dva různé státní znaky.
Pokud se podíváte na skutečně komplikovaný znak Španělska, opakuje se na vlajce a v prezentaci všech španělských státních institucí, bez zbytečného zjednodušování a oklešťování o "nepodstatné" symboly.
Ministerstvo zahraničních věcí české republiky [https://www.mzv.cz/] rovněž na webu používá tento malý paskvil - protiústavně, neboť má reprezentovat stát navenek. Takto reprezentuje pouze Čechy.

yusuf schweig

: Jeho originál je v tuto chvíli (od roku 2006) ztracen.

To je příznačné, neboť od vstupu do EU jsme jen kolonií.

: Ministerstvo zahraničních věcí české republiky ...reprezentuje pouze Čechy.

MZV vyvěšením vlajky LGBT ukázalo, že slouží globalistům. Tím je celá tato debata zbytečná.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top