Štítky článku: •  

Střípky (269)

⚜ Zoufalství ANO aneb politická turistika v praxi (Tomáš Flaška) ⚜⚜ Profesor Jan Žaloudík v rozhovoru pro Seznam (MUDr. Miroslav Macek) ⚜⚜ Dozvuky volby do Rady ČT (Petr Štěpánek) ⚜⚜ Kupředu do minulosti (Hana Lipovská) ⚜

Zoufalství ANO aneb politická turistika v praxi

Pan Vítězslav Jandák oznámil, že na podzim bude v senátních volbách kandidovat jako nestraník za ANO v Jihomoravském kraji. Podívejme se na velice zajímavou a veselou politickou historii pana Jandáka.

Politickou kariéru zahájil jako člen Republikánské Unie. Nutno uznat, že již tenkrát to byla strana poněkud marginální a dnes si na ni asi málokdo vzpomene. Stejně asi uvažoval i Vítězslav Jandák, protože záhy změnil dres a vstoupil do KDU-ČSL.

Lze předpokládat, že tuto stranu asi nepokládal za dost velkou a proto se stává členem ODS v dobách jejího vládního působení, či spolupůsobení, v rámci Opoziční smlouvy. Bohužel to tam ale na nějak velkého pohlavára nedotáhl.

Proto zřejmě pochopil, že se se svou pravicovou orientací trochu spletl a v roce 2005 se stává ministrem kultury ve vládě Jiřího Paroubka (ČSSD). Tedy obrat o 180°. Asi je mu přeci jen poněkud trapné vstupovat už do své čtvrté politické strany a tak se v roce 2006 nechá zvolit jako nestraník na kandidátce ČSSD do Poslanecké sněmovny. Když byl v roce 2010 a 2013 opětovně do Poslanecké sněmovny zvolen, tak už do ČSSD vstoupil. Vděčnost musí být, že.

Nyní ale prozřel a prohlásil, že ČSSD dělá populistickou politiku a bližší je mu tudíž hnutí ANO. Dodávám osobně, že tam je šance na koryta vyšší než u ČSSD.

Pěkně to na Twitteru okomentoval Vít Rakušan, předseda STAN: „Vítězslav Jandák říkal o svém dřívějším působení, že republikáni byli politické dětství, ODS byla politická puberta a ČSSD je konečně politická dospělost. Jenom nevím, jestli je teď kandidatura za ANO politický důchod nebo už stařecká demence.

V každém případě si jen říkám, kam až klesá hnutí ANO, když musí nechat kandidovat takovéto figurky. Rozumní lidé brzo prozřeli a odešli (namátkou pánové Komárek nebo Telička) a teď už je to personální zoufalost v podobě loajality, ale bez mozku.

Píše pan Tomáš Flaška na Blogosféra.cz


Profesor Jan Žaloudík v rozhovoru pro Seznam

Za 10 týdnů od prvních registrovaných koronavirových případů 1. 3. 2020 máme v Česku k 21. 5. 2020 registrováno 8 725 laboratorně pozitivních případů, z nichž část pociťuje různé příznaky při léčbě doma a průběžně je kolem 200 až 300 léčeno v nemocnicích. Zemřelých v souvislosti s covid-19 je 304.

Za stejnou dobu zemřelo celkem skoro 21 000 občanů na jiná onemocnění a stářím s jinými diagnózami. Máme za tu dobu asi 18 750 nových případů zhoubných nádorů čili rakoviny a přes 6 800 pacientů na rakovinu zemřelo. Různé jiné závažné diagnózy úmrtí, tedy infarkty, mozkové mrtvice, zápaly plic, metabolické nemoci, selhání ledvin či jater a různé jiné infekce budí nyní menší pozornost než oněch 304 případů zemřelých s laboratorní pozitivitou SARS-CoV-2.

Infekce i epidemie různého stupně přicházejí, přecházejí, odcházejí. Nic nového pod sluncem. Nikdy jsme kvůli nim tak celoplošně nezastavili společenský a ekonomický život jako nyní. Nikdy jsme se tolik nebáli a nevěřili jen pouhému hadříku na tváři. Nikdy jsme tak naivně nevěřili v jakési banální ochranné prostředky jako nyní. Nikdy jsme také tolik neignorovali naši vlastní imunitu, která lidstvo udržuje při životě od nepaměti.

Nepochybně jako už každoročně přijde před zimou opět vlna respiračních viróz, ať již budou jako nejčastěji ortomyxovirové, nebo koronavirové, rhinovirové, adenovirové a jiné. Je s podivem, že v průběhu současných krásných jarních dnů jako bychom se jich už nemohli ani dočkat, aby potvrdily oprávněnost hrozeb vtloukaných do našich zarouškovaných hlav.

Možná také přijde i vlna letních průjmových rotavirových viróz. Roušky na tváři nám potom nepomohou. Budeme tedy čekat na nařízení roušek pánevních, případně na povinné pleny značky Pampers či jiné dopravené mocnými letadly Ruslan či jinými? Vskutku jsme se v době všeobecné dostupnosti informací, datových analýz, ovšem i dezinformací, v epoše svobody, otevřenosti světa a růstu vzdělanosti až tak zbláznili?

Novým problémem není virus, ale křehkost našeho vědomí a sebevědomí. To my sami jsme sami sobě problémem a nelze se jen vymlouvat, že nás tam někdo posunul virovým únikem, netopýřím přeletem, sdílenou hloupostí nebo medializovaným záměrem. Ahoj lidi, řekl bych slovy současného klasika. Zkuste normálně žít a myslet.

MUDr. Miroslav Macek (seznamzpravy.cz)


Dozvuky volby do Rady ČT

Soudruh pirát Kolaja, t. č. zeleno-černo-duhovo-růžovo-rudý europoslanec, podal na Předsednictvu Ústředního výboru Evropské unie důraznou stížnost na zlotřilé rejdy českých poslanců, kteří si dovolili zvolit do Rady České – pardon, Bruselské – televize nesprávné osoby a žádá soudružku komisařku Jourovou, aby s železnou pěstí evropských hodnot neprodleně zasáhla a ukázala zdejším reakcionářům, zač je toho marx-islamistický loket.

Rovněž soudruh Halík, první imám zdejší katolické církve, je pohoršen a svolává satanské, ba přímo džehení hromy a blesky na hlavu mladičké ekonomky, jež má v sobě tolik drzosti, že nejenom existuje, ale dokonce i mluví a píše. Kardinálovi Dukovi zároveň zaslal černou známku.

Radní Šarapatka se chystá do poslední bitvy, jež právě vzplála nad Kavčími horami, a šéfredaktor politického věstníků čtvrté cenové skupiny Fórum 24 Šafr píše zvací dopis sudetskému landsmanšaftu s dotazem, zdali němečtí Kameraden nezapomněli na tezi „Es kommt der Tag“.

Kalousek na protest vystoupil z katolické církve, pročež obě dvě své soudružky, Pekarovou i Adamovou, poslal, aby sehnaly modlící mlýnky, dává si studené zábaly v mokré tibetské vlajce a v pozici sedícího Budhy svoji rozervanou duši upíná k lamaismu. Jde to ovšem ztuha, neb jej u toho neustále vyrušují tekutí přátelé Jim a Jack.

Fialový Fiala poslal rychlou spojku do Řeporyjí pro obrněnou multikáru se šturmbanfýrerem Novotným, to vše ve snaze zaútočit na ruské velvyslanectví, neb je přesvědčen, že zvolení Lipovské, Xavera a Matochy je dílem ruské hybridní války. Celá akce ale skončila nezdarem. Důvody byly hned dva. Jednak zabloudil, neb pirátský primátor Hřib neustále mění cedule s názvy ulic, a navíc bombometčík Novotný nebyl použitelný. Nacházel se totiž zrovna v rauši kdesi na tripu. Na koštěti.

Fialový místopředseda Kupka si byl postěžovat v redakci časopisu Lui.

Němcová pláče.

Petr Štěpánek, FCB


Kupředu do minulosti

Hana Lipovská

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 210 × | Prestiž Q1: 9,93

+17 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Borsuk

K rozhovoru s paní Lipovskou. Její přístup k jejím oponentům je velice slušný, inteligentní...jak sama říká jde jí o nalézání pravdy. Bohužel těm druhým o žádné nalézání pravdy nejde, jde jim pouze a jen o prosazování jejich názorů a to jakýmikoli prostředky a o umlčení svých oponentů, též jakýmikoli prostředky. Paní Lipovská dále říká, že jí jde o naplňování zákona o veřejnoprávní televizi. A přitom její zvolení vyvolalo takovou bouři, že mi to připomíná reakci husákovských komančů na Chartu, ve které se také volalo po dodržování tehdy platných zákonů. Jen si ti dnešní komančové zvolili jiná jména a jiné způsoby likvidace nepohodlných.

PeTaX

Přesně tak. Je to přesně ta mentalita komančů.

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top