Štítky článku: •  

Dvakrát ze zahrádky polické

Za posledních pár dnů mne zaujaly dva, svým konečným dopadem asi nepříliš významné, ale celkově zajímavé momenty v naší politické ohrádce.

První je z parlamentu, kde proběhla lítá bitva vlastně o nic. Vlastně jen o deklaraci nějakého záměru, a je smutné, že vláda nechce dát ani tu.

Paní ministrová přes finance naslibovala hory doly pro podporu malých podnikatelů, i když musela vědět, že na to ty prachy nemá. Ale slib byl vysloven a, kupodivu, podnikatelé by ty penízky rádi viděli. Kde je vzít?

No přece je tu další kupa zlatých, do které se dá sáhnout — podnikatelé působí v obcích, tak ať jim zaplatí obce ze svých rozpočtů. Problém je v tom že ty sumy nejsou nijak malé, rozpočty obcí už tak napjaté to asi nedají. Starostové, opozice a také senát proto chtěli nějaké záruky, že alespoň v budoucnu se jim to také nějak vrátí. To byla podstata návrhu poslance z řad ČSSD — chtěl jen, aby vláda byl povinna do pololetí položit na stůl plán, jak to obcím vynahradí. Nic víc nic méně.

Světe div se, v prvním hlasování to prošlo. V současném souspřeží anonistů a komunistů něco zaskřípalo a prošlo to. Nastala klasika, někdo ze sebe udělal vola, prohlásil, že neumí hlasovat, a že by se mělo hlasovat znova. Došlo dokonce na kontrolu kamerových záznamů, aby se zjistilo, jestli ten vůl není volem korunovaným, protože tím by se stal, kdyby se prokázalo, že v době hlasování nebyl v sále. Byl — a nové hlasování už se dělo, tak jak bylo původně nalajnované.

Co nebo kolik to koalici stálo, snad ani nechci vědět, jedno zjištění z toho je, že Babiš už má podporu jistou pouze a jedině od komunistů, druhé pak je posílení mého dávného dojmu, že mechanismus hlasování je (asi vědomě a cíleně) tak složitý, že se dá do nekonečna zpochybňovat, až se mezitím v zákulisí upeče nějaká špinavost, která umožní odhlasovat to, co je třeba. Že na to nakonec mohou dojet jak obce, tak postižení podnikatelé, je ovšem politikům u vesla tak nějak šumák.


Druhá příhoda je drsnější. V začátku koronakrize byly problémy — s rouškami, respirátory — se vším. I ozvala se pracovnice záchranářka, že roušky a respirátory pro zdravotníky nejsou, přestože politici tvrdí opak. A výsledek se záhy dostavil — drzé zdravotnici bylo šéfem vytknuto, že porušila pracovní kázeň a že (asi) dostane flastr. Leč není to konec, fraška pokračuje.

Prohlášením zdravotnice se cítila natolik dotčená paní hejtmanová kraje bez krajského města, že úřad (tedy instituce státní moci) podala trestní oznámení, a případu se ujala policie. A vyšetřuje — nejen drzou zdravotnici, ale také sever, který si ono drzé prohlášení dovolil zveřejnit.

Co je tom překvapivé, že se nevyšetřuje třeba jako „pomluva“, která by dle mne byla asi nejblíž pravdě (ale jen v případě že skutečně zdravotnická zařízení měla v té době celá vědra roušek na svých pracovištích), ale možnost šíření poplašné zprávy. A protože se inkriminovaná půtka odehrála již v době nouzového stavu tak to jako odpovědný orgán dostal na stůl odbor extrémismu a terorismu. A to už zavání buď Kocourkovem, nebo Kim Ir Senem.

Můj názor je takový, že vyšetřována by měla být spíše paní hejtmanová, protože odmítá přiznat naprosto jasnou skutečnost, že stát ani kraje prostě na krizi připraveny nebyly (přičemž uznávám, že asi ani být nemohly), a vyšetření by mělo být zaměřené na zjištění, zda dotyčná netrpí chorobnou politickou arogancí, a mělo by proběhnout v zařízení vedené některým z následníků doktora Chocholouška.

Hezký den všem.

P.S. V době, kdy jsem to psal, jsem nevěděl, že paní záchranářka ze služeb kraje odchází. Politici asi mají v záloze dost dalších kandidátů.

ct24.ceskatelevize.cz/.../zachranarka-kterou-kvuli-dopisu-hejtmance-stiha-policie-od-zachranne-sluzby-odchazi

Píše pan Ladislav Nádvorník na Blogosféra.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 233 × | Prestiž Q1: 11,00

+20 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Borsuk

To je hnus, co se děje..a stejně jich bude asi přes 30% volit Ano...
Bohužel pravice se stala roztříštěnou a téměř neviditelnou, ODS je sotva strana středu, natož pravice.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top