Štítky článku: •  

Ach ti naši furianti

Nepříčetnost, jaká posedla některé naše progresivisty kvůli nominaci a nyní zvolení jedné katolické slečny do Rady České televize, je na české poměry opravdu nebývalá.

Naše kulturní válka je většinou v porovnání s Amerikou spíš taková neduživá, konzervativců a věřících je v Česku málo, v médiích je skoro není slyšet (znám je téměř všechny osobně) a veřejnoprávní prostor naprosto ovládají kulturtrégři hlavního proudu.

Povyk, jaký spustili, je opravdu zvláštní, tautologicky totiž považují za demokraty jenom sami sebe. Pater Halík je rozrušen, „teď už opravdu, ale opravdu nelze mlčet, teď už opravdu jde o mnohé, možná o všechno.“ Dokonce její nominaci spojil s omezováním svobody v Polsku a Maďarsku a považuje ji za ohrožení demokracie svobody a stranicko-politickou nezávislost veřejnoprávních médií.

Bývalý kněz Jandourek je také rozčilen, domnívá se, že jde o snahu „uškrtit Českou televizi ve spolupráci s pokrokovými silami v duchu „autentické pravice“, národní suverenity, vlastenectví, konzervatismu a křesťanismu kardinála Duky a Parlamentních listů.“ Konzervativní katolíci jsou křesťanisté?

O smyčce připravené vládnoucím blokem k popravě nezávislé televize mluví i komentátor Martin Fendrych. Taky katolík Miroslav Kalousek považuje Lipovskou za prodlouženou ruku inkvizice a senátor Marek Hilšer za obchodní páku Kellnerovy finanční skupiny, vždyť spolupracovala s Institutem Václava Klause. To stačí.

Samé insinuace a žádná fakta, nic o ní nevědí, stačí jim, že je konzervativní a má kamarády, které oni nesnáší. Lipovská je zbožná a skromná, na rozdíl od svých kritiků si vůbec nemyslí, že má ve všem pravdu a není žádnou hrozbou demokracii, ba právě naopak.

Jak si vůbec může někdo myslet, že její hlas v 15 členném sboru převáží a prosadí v televizi názorový pluralismus? Jak by mohla prosadit, aby se v České televizi diskutovalo o potratech a eutanázii, aby byli zváni do debat vlastenci nebo přívrženci prezidentů Klause a Trumpa, obhájci brexitu či odpůrci členství v EU, kritici islamismu, feminismu, multikulturalismu a celé té odporné antiliberální kolekci politické korektnosti?

Inu, bylo by to hezké a správné, neboť veřejnoprávní média mají jedinou povinnost být neméně pluralitní než společnost, která je financuje. Objektivnější zpravodajství a vyvážené komentáře, diskuse pro a proti by nám jen a jen prospěly.

Bohužel, nic takového se nestane. Protože Lipovskou znám osobně, považuji její nominaci za její neštěstí. Jedna Panna Orleánská nic nezmůže, i kdyby chtěla. Brzy zjistí, že radě ani naší podivné vládní koalici na kulturním pluralismu nezáleží. A Babišově vládě, té jde jen o jedno, aby nebyla kritizována.

Píše pan Alexander Tomský na Novinky.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 374 × | Prestiž Q2: 10,43

+39 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Borsuk

Snad tam tak osamocená nebude, ostrakizováni jsou i další dva članové...a konec konců, nějak se začít musí, není možné vyklízet pozice bez boje.

PeTaX

I kdyby drželi pospolu, tak v 15členné radě je to pořád jen 20 %.

Současné složení Rady České televize
místopředseda Mgr. Jaroslav Dědič
místopředseda René Kühn
místopředseda Tomáš Samek, Ph.D.
místopředseda Mgr. Roman Bradáč
člen PhDr. Martin Doktor
člen Mgr. Vladimír Karmazín
člen Doc. ThDr. PhDr. MUDr. Jaroslav Maxmilián Kašparů, Ph.D. Dr. h. c. mult., prof.
člen Jiří Kratochvíl
člen Ing. Pavel Kysilka, CSc.
členka Ing. Hana Lipovská
člen Mgr. Pavel Matocha
člen PaedDr. Zdeněk Šarapatka, Ph.D.
člen Jiří Šlégr
člen Mgr. Ing. Daniel Váňa, Ph.D.
člen Bc. Lubomír Veselý

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top