Štítky článku: •  

KSČM viní ostatní z rozdmychávání nenávisti

Pražský krajský výbor KSČM se „důrazně ohradil“ proti „zkreslování a přepisování historické pravdy.“ Jsem poněkud na rozpacích, neboť v přepisování a zkreslování historie byli a jsou komunisté naprosté jedničky.

Justiční vražda Milady Horákové byla hrůzným činem, pomocí kterého se českoslovenští komunisté pod taktovkou sovětských „poradců“ chtěli vypořádat s takzvanou buržoazií. Pokud od takové události uplyne kulatých 70 let, stojí za to si i tuto tragickou událost připomenout. V médiích se již objevují spekulace o tom, že snad česká aktivita odstranění sochy maršála Koněva je součástí vlny odstraňování soch generálů Konfederace v USA. To je ale skutečně jenom souhra náhod a okolností. Rovněž hnutí Black lives matter, které je mnohými podezříváno z přepisování historie, nemá s připomínkou justiční vraždy Horákové nic společného.

Krajský výbor se zároveň vymezuje proti prohlášení Paměti národa, podle nějž se „KSČ ani její nástupkyně KSČM nerozešla s komunistickou ideologií, jejíž nedílnou součástí je násilí, popření lidských práv i mravních hodnot“. Za spáchané zločiny se podle kolegia Paměti národa po návratu demokracie strana nikdy v plném rozsahu neomluvila, nepodporovala snahy o potrestání zločinců, spíše je sabotovala.

KSČM argumentuje tím, že je „demokratickou a parlamentní stranou“. Historii, na kterou se KSČM odkazuje, však skutečně nelze jen tak přepsat. Poučné je proto ponořit se do historie staré nikoliv let sedmdesát, ale pouze třicet let. KSČ ztratila na konci roku 1989 svou „historickou roli“ a z Ústavy byl vyškrtnut článek o její vedoucí roli ve společnosti. Na konci roku se stal prezidentem Václav Havel a komunisté začali vážně uvažovat o „symetrické federalizaci strany“. Zatímco rok 1968 formálně ustanovil federální uspořádání státu, existovala pouze KSČ jako strana československá a Slováci měli svou vlastní stranu KSS. To se mělo odstranit a dne 31. 3. 1990 vznikla na ustavujícím sjezdu KSČM. V říjnu 1990 byl na prvním sjezdu strany předsedou KSČM zvolen režisér Jiří Svoboda. Ten se snažil o „obrodu“ strany, ale neuspěl a byl převálcován pravověrnými komunisty a v roce 1993 se předsedou KSČM stal Miroslav Grebeníček.

Pokud současné vedení KSČM na čele s Vojtěchem Filipem tvrdí, že jsou „novou stranou“, která nemá s totalitní KSČ nic společného, je to právě ono „přepisování historie“, ze kterého obviňují komunisté ty, kteří si justiční vraždu Horákové připomínají jako akt zvůle a komunistického bezpráví.

Komunisté mají jeden zcela zásadní problém. Ještě v roce 2003 přesahovala jejich členská základna sto tisíc členů, v současnosti mají něco přes třicet tisíc. I to je jeden z důvodů, proč volební výsledky této strany zamířily k 5 % podpory. Jedinou poněkud asynchronní událostí posledních voleb bylo to, že se KSČM s nejhorším volebním výsledkem od roku 1990, stala neoficiální součástí vlády a tahá za nitky. To však vzniklo jako důsledek chybné politiky „Antibabiš“ dalších, v této chvíli opozičních stran, které komunistům otevřely dveře k podpoře vlády dokořán.

KSČM je z výše uvedeného faktickou nástupkyní KSČ v českých zemích. Filip se sice může tvářit, že v roce 1990 vznikla „nová“ strana, ale jejími členy zůstali ti, kteří svůj průkaz KSČ nezahodili do koše, jako přes milion bývalých straníků v letech 1990 a 1991. Platí tedy, že KSČM je dědičkou KSČ a všech hrůzných činů, které tato strana napáchala po převzetí moci v únoru 1948. To jsou historická fakta, která platí navzdory snaze současné KSČM se z této historické odpovědnosti vyvléci.

Píše pan Jan Bartoň na blog.idnes.cz


Pozn. red.: Divím se, že po celých třicet let si žádný z žurnalistů nepozval předsedu Komunistické strany Čech a Moravy před kameru a nepoložil mu jednoduchou otázku: „Vaše strana se i posledních 30 let nazývá komunistickou. Jste tedy stranou, která vyznává revoluční komunismus? Nadále se hlásíte k Marxovu Komunistickému manifestu? Nadále velebíte svého někdejšího předsedu Klementa Gottwalda?“

 Pokud by odpověděl kladně, pak se jedná o stranu protiústavní a předseda by měl ze studia odcházet s pouty na rukou. Protože strana nemůže být zároveň komunistická a zároveň demokratická. Pokud by odpověděl záporně, pak ještě tentýž den by se strana musela přejmenovat z komunistické na kupříkladu Levá demokracie či nějak podobně. Jinak si z nás jen tropí prdel.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 172 × | Prestiž Q1: 6,88

+10 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 3 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Vojtěch Běhunčík

Nic ve zlém, ale všechny politické strany mají web a webu své programové prohlášení, volební programy, stanovy a další materiály.
Ani KSČM není výjímkou.

0 | 0
Vojtěch Běhunčík

---edit---
Zřejmě je vaše představa o rozhovoru politika se žurnalistou jenom v teoretické rovině.
Neexistuje žádný politik, který by vypustil před médii z úst cokoliv, co by jej (a jeho stranu, podle toho čeho si víc váží) zdiskreditovalo.

0 | 0
Petr

Ve vyspělých,bohatých,západních demokraciích není povolena komunistická strana a komunisté (protože ukrást majetek odporuje ústavě).Bývalý komunisté mají zakázáno působit v Armádě,policii,justici,politice a ve státních úřadech,jejich podnikání zejména ve smyslu navazování ekonomických a politických vazeb na východ je monitorováno.Pokud nebudeme postupovat stejně a ve spolupráci policie s dohledem mocných zpravodajských služeb západu nezabráníme velkým vazbám politickým a ekonomickým na komunistické země a teroristy nikdy nemůžeme být demokratickou zemí.Měly bychom zvýšit rozpočet na obranu a nakoupit smysluplnou kompatibilní výzbroj pro armádu jako jiné země NATO i Slováci,Poláci.Vrtulníky Black Havk,nové F-16,letouny Herkules a Boeing.Modernizovat a vybudovat malou ale efektivní,moderní, flexibilní a rychle reagující armádu.Projevit zájem o vojenskou a zpravodajskou přítomnost Spojených Států.Podpořit jednotu NATO a partnerství a svobodu.Vrátit a privatizovat pro stát nepotřebný a těžce prodělečný velký majetek,redukovat úřednický a politický aparát alespoň na třetinu,zavést efektivní kontrolní mechanismy u státních,městských a soukromích zakázek dotovaných EU.Nediskriminovat Romy což je pozůstatek komunismu a za každou cenu hledání "vnitřní nepřítele dle sovětských doktrín",nevidím důvod proč by Rom nemohl být premiér nebo prezident,nebo náčelník generálního štábu či policejní prezident (jsou to občané ČR)jako ve Spojených Státech černoch občan Spojených Států pan prezident Obama nebo šéf CIA izraelského původu pan John Deutsch občan Spojených Států.Byl i Rom(Československý občan) co bojoval po boku Armády Spojených Států ve Vietnamu proti komunismu a po návratu do vlasti nebyl nijak oceněn.Protože to dosud nikdy nebylo má ČR ohromné problémy nejen s komunismem ale i rasismem.Je třeba to všechno vyřešit,pokud nechceme na východ ale na západ k pokroku.Je nutné prozápadní reformy ve všech směrech,jinak budeme výspou komunismu, indoktrinace,rasismu,asociálního chování.

0 | 0

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top