Štítky článku: •  

Střípky (271)

⚜ Zamyšlení nad Trikolórou… (Jiří Brančík) ⚜ ⚜ Leví progresivci (Jaromír Hodinka) ⚜ ⚜ Jak jsme to zvládli: level ANO (David Forby Forbelský) ⚜ ⚜ Němcům nestačí, že už dvakrát rozesrali Evropu (Láďa Větvička) ⚜

Zamyšlení nad Trikolórou…

Odhlédnu od našich místních brněnských záležitostí, kde se v naší buňce s 19 tisíci oprávněnými voliči, od prvopočátku šlo špatně, ba i katastrofálně, poslední dobou, co vím, tak se dokonce neděje nic a zodpovědnost má samozřejmě vedení (kraj a Brno)… od toho odhlédnu…

Klaus si mohl vybrat 2 cesty, jít proti EU, kterou sám nazval fašistickou… anebo na EU nadávat ale, tolerovat jí.

Po zážitku s Brexitem, jsou oba přístupy pochopitelné. CZexit chtějí lidé, kteří v EU (a řekněme si na rovinu, že celý západ jde morálně, existenčně i civilizačně do řiti) prostě být nechtějí.

Klaus na všech mítincích argumentoval právě Británií a tím, jak jí EU házela klacky pod nohy, když si zvolila odchod. Pravdou je, že EU spíš využívala britské rozpolcenosti a prostě nechtěla Británii dát odchod jen tak zdarma. Kdyby Británie měla více přesvědčené obyvatelstvo pro odchod, EU by v podstatě neměla moc pák, jak ji v odchodu bránit, kromě mediálních výkřiků, bez reálné podstaty. Pokud by však případné české referendum dopadlo stejně nerozhodně jako to Britské, asi bychom si zobli podobné ostrakizování.

Klaus dělá chybu v tom, že křičí, že odchod z EU je dětinský a pokud vím, odmítá i konání samotného referenda — celkově nemá referendum rád. Tím v podstatě plive do očí všem voličům, kteří by chtěli přejít od SPD a kteří by si konání takového referenda v dohledné době přáli.

Častým argumentem proti odchodu z EU je vývoz do EU a do Německa. Pravdou je, že na 90 % by nám tento export EU nezakázala, protože, jak jsem někde četl, jsme na hlavu nejprůmyslovější zemí Evropy. Češi jsou prostě šikovní a jsou technici. Často si kladu otázku, zda, kdybychom vystoupili z EU, by se nám neotevřely trhy z celého světa, protože bychom například nemuseli dodržovat potravinové sankce na Rusko (již jsem ztratil přehled, zda stále ještě platí, nebo již vyšuměly?). Mimochodem, průmyslový vývoz z ČR do Ruska se před rokem meziročně zvedl o 25 %. Proto si myslím, že i kdyby nám EU chtěla škodit, že bychom si export našli v jiných zemích.

Klaus zvolil cestu schizofrenního přístupu k EU — „Nemám ji rád, ale raději v ní zůstanu“.

Cesta, kterou Klaus zvolil je stejná, jakou zvolili Realisté. Ti hlásali, že odchod z EU není reálný… podobně, jak nyní Klaus. Ve volbách následně získali úctyhodných 0,71 %.

Jestli jako volič nechci významnou změnu, stačí mi volit Babiše, který na EU má páky v podobě moci a peněz a již získaných 33 %. Nepotřebuji volit Klause, který nemá ani peníze, ani moc a ani významný volební výsledek za sebou…

Jiří Brančík, FCB


Leví progresivci

Liberální neomarxisté přišli na triky, jak obejít demokracii a jak rozmělnit a zmást občanskou společnost.

Neomarxističtí levičáci v mnoha případech ovládli politickou scénu na Západě. Většina lidí vnímá jenom některé části jejich dobyvačné taktiky. Jejich chování je potřeba vidět komplexně a potom vše bude jasné.

První trik je v tom, že tzv. neomarxističtí liberálové nemají vlastní stranu. Nikdo by je s takovým programem nevolil. Liberálové to řeší tak, že ostatní politické strany infiltrují, včetně pravicových a tím je ochromují. Prosazují jednotlivé levičácké ideologie odděleně, tím znesnadňují svou identifikaci. U nás je toho příkladem ODS, kterou dokonce vede ultralevičák, který se klidně paktuje s piráty a sudeťáky.

Druhý trik je salámová metoda. Neustále protestují a něčeho se dožadují. Infiltrovali také školy, soudy, úřady (i vládní) a důležití instituce (např. ombudsmanka), televizi a tisk a tam neustále něco mění ve prospěch levičáků. Často proti právnímu statusu mění demokratickou neutrální orientaci těchto institucí.

Třetí trik. Pod zástěrkou ochrany menšin, inkluze, genderu, radikálního feminismu, LGBT, ekologismu a multikulturalismu nabourávají občanskou společnost a demokratické principy. Pomocí těchto ideologií získávají na obyvatelstvo stále větší vliv a doslova překřičí demokratické strany. Vypadá to jako by měli nějaký program, ale všechny tyto ideologie jsou nedemokratické a ve své podstatě velmi nebezpečné.

Čtvrtý trik je zastrašování. Kdokoliv s nimi nějak nesouhlasí je freneticky napadán a dehonestován. Získá tituly jako zaostalec, pravičák, fašista, nacista, rasista, jste napadán z nedemokratického jednání, obviňován ze zločinů atd. Bylo převzato z psychiatrie slovo „fobie“ a jeho význam zcela redundován. (V lepším případě.)

Vypadá to, že mají vliv i na sociální sítě a nepohodlné názory odstraňují.

Je nutné vědět, že jakmile někdo tyto ideologie používá a je jedno, ve které části státního demokratického systému působí, je to infiltrovaný levičák, často navázaný na Sorosovy organizace nebo neziskovky.

Je potřeba, aby se politické demokratické strany očistily od kryptolevičáků a to se týká i škol, které mají být apolitické, včetně soudů, a ostatních demokratických institucí…

Jaromír Hodinka, FCB


Jak jsme to zvládli: level ANO

Když bylo v celé republice asi 200 pozitivních testů, tak z hodiny na hodinu vláda nařídila zavřít a zastavit téměř komplet zemi. Nyní se objevují lokální ohniska a hygiena celkem pochopitelně a podle mě správně uzavírá podniky, kde se virus objeví. To se vsak netýká OKD, která patří státu. V půlce června jen tam bylo skoro 500 infikovaných. A už dnes prý omezují a zastavují provoz. Hospody musely nechat nakoupené zásoby na víkend nechat ležet ladem nebo vyhodit. I darovat je by byl problém s DPH. Když neměli soukromé nemocnice roušky, byla to prý starost zaměstnavatele, aby ochranu zařídil.

V OKD pohoda. Je státu, tak se na nějaká opatření můžeme vykašlat ne?

David Forby Forbelský, FCB

(Pozn. red.: Komentář z FCB: Stát v podstatě neměl OKD prostřednictvím společnosti PRISKO zachraňovat. Od té doby pouze ztrátami dokazuje, že si Bakala počínal správně, když odprodal všechny akcie NWR.)


Němcům nestačí, že už  dvakrát rozesrali Evropu

Ta německa svině nam chce furt lifrovat svoje černe svědomi…

1. července začalo půlroční německé předsednictví EU a hned druhý den německý ministr zahraničí Heiko Maas v německém Parlamentu prohlásil, že nám VNUTÍ migranty!

Poslanec za AfD Petr Bystroň ve své interpelaci ministra zahraničí vyzval k přehodnocení tohoto postoje, ten to jasně odmítl.

Petr Bystroň (AfD):

„Pane ministře, ve své řeči jste vyzdvihl solidaritu a suverenitu. Současně jste řekl, že chcete solidaritu vyžadovat. To musí vyvolat ve všech zemích střední a východní Evropy obavy z toho německého předsednictví EU, když jim vyhrožujete, že od nich budete něco vyžadovat. Vy jste totiž jedním dechem i řekl, o co Vám jde, a sice, že si chcete vynutit přerozdělování migrantů po celé Evropě. Přitom jste nám dnes ráno ve výboru sám říkal, že tady zrovna včera byl český ministr. Vy znáte obavy zemí Vyšehradské čtyřky, a přesto jdete hlavou proti zdi. Nechcete si to rozmyslet? Střední a východní Evropa Vás v tomto již léta nenásleduje, lidé v těchto zemích to nechtějí, tak jim odsud z Berlína nediktujte a nenuťte je k něčemu, co nechtějí. Děkuji.“

Heiko Maas:

Nedělejte si naděje, já si to nerozmyslím, protože jsem pevně přesvědčen o tom, že členství v EU sebou přináší jak práva, tak povinnosti. Mnozí v EU profitují v obrovském rozsahu z členství v EU, finančně, ale nejen finančně. Jsou ale i jiné věci, jiné základní hodnoty, ke kterým jsme se členstvím v EU zavázali. A proto uvnitř EU nelze využívat pouze práv, ale je nutné i plnit povinnosti, které jsou s tím spojené. A to bude téma německého předsednictví.“

Na toto existuje jen jediná odpověď. Vystoupit z Evropské unie.

Láďa Větvička, FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 236 × | Prestiž Q1: 10,38

+18 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Borsuk

Když se internacionální socialismus sovětského typu ubíral ke svému konci, mnozí opatrní nám tvrdili, že jsme tak navázáni na SSSR a RVHP, že bez nich by se to tu ekonomicky zhroutilo.....Stejně se to tu nezhroutí až vypadneme z EU nebo až se EU rozpadne (nevím jen, co bude dřív).

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top