Štítky článku: •  

Slovenský Floyd

Tak jsme se dočkali i my, Čechoslováci. Sice bratři z Blavy nezačali rabovat bratislavské obchody, ale i my už máme virální záběry zásahu policie. A je vidět, že kamery jsou prostě fajn, ale musíme pamatovat, že „Vidíme jen výjevy“, jak by řekl pan Hlavsa, sedě na smrtelné židli.

Výjev první: to ste sa páni zbláznili?

Pro začátek ignorujte text a podívejte se rovnou na video: odkaz na PL

Co vidíme? Člověka chyceného mezi dvě policejní jednotky tzv. kukláčů. Ti na něj pokřikují, on vypadá, že nevěří vlastním očím … to ste sa pání zbláznili? Veď to bolí tými gumovými projektilami. Mluví nevzrušeně, na rozdíl od adrenalinem napumpovaných policistů.

Policisté nedbají jeho nářků, lítají piče i kousky gumy, nakonec přijde druhá skupinka blíž, střelí si každý, možná i dávkou, náš hrdina zahazuje nůž před sebe a lehá si ke zdi. Policie ho potáhá po zemi, trochu si kopnou, moc aktivního kolegu jeden z nich klepne do makovice, aby toho nechal „lebo to natáčajů“.

Chlapovi se nic nestalo, asi oděrky a modřiny … něco sepíšou, něco mu přišijou… Konec? Kdepak…

Výjev druhý: Presentace v mediích a reakce lidí

Z tohoto videa člověk získá dojem, jako by policisté vyjeli po nepravém. Měl sice nůž v ruce, ale nikoho široko daleko, koho by mohl ohrozit. Neřval, jevil se racionálně, upozornil, že ty rány gumou fakt bolí … člověk by skoro řekl, že si pánové v černém spletli ulici a vyjeli po chlapovi, co měl nůž v ruce proto, že si chtěl ukrojit chleba, který ale upadl mimo záběr.

Kopat ho nemuseli, říká vox populi. Někoho poplašil i ten slovník. Někdo volá po trestech, někdo srovnává se Svatým Listopadem.

Každopádně se lidu zdá, že vyrazili s kanónem na vrabce a že tak nějak přeskočili fázi lidské artikulované řeči.

Výjev třetí: Výpověď svědka

Opět ignorujme text a pojďme na video se svědkem odkaz na Plusku

A co se dozvídáme? Pán se jim usadil na schodech už ráno, hulákal tam, obtěžoval a nechtěl odejít. Zavolali policii, od nich přišli dva v civilu, jestli pán nepotřebuje pomoct, neeee, nepotřebuje. Pak došlo k tyátru ze strany našeho hrdiny a přišli páni v černém … to už vypadá trochu jinak, rozhodně padá teorie o nedorozumění a pán bude asi somrák a magor. Ale ten zásah…

Výjev čtvrtý: Kamera na policistovi

Stejně jako předtím, pojďme rovnou na video: FB HAKA

Tam poprvé vidíme, co nás tak zajímalo předtím, když jsme viděli první video — copak se asi dělo, než se policisté tak rozkřičeli a pán se ptal, zda se nezbláznili.

Takže co se dělo? Policisté se po cestě radí, že to vyřeší po dobrém, pána vyzývají, aby ukázal ruce, zahodil nůž a ruce dal nahoru. Ujišťují, že střílet nebudou, že přijde vyjednavač.

A náš hrdina? Ten nůž nedá a začíná je provokovat a vyzývat, aby ho zabili. „Strielaj, strielaj!!!“… pán se dokonce rozparádil tak, že popošel s nožem vpřed a začal křičet známý pozdrav náboženství míru, tj. „Alláhu Akbar“. Bylo by to v podstatě komické, ten člověk nevypadal na někoho, kdo by s milosrdným bohem býval v nějakém užším kontaktu. Ale po tom půldni u ambasády, kdy vedl řeči, obtěžoval lidi a dovolával se slyšení u presidentky, konečně se mu někdo pořádně věnuje… „Zabi ma, strielaj…“

A padne první rána, dostane gumou do nohy.

A teď si všimněme toho střihu — ne ve videu, ale v chování našeho hrdiny… ten kousek gumy jako by ho vrátil do reality. „To nemyslíte vážně, páni. Gumovým projektilom ma strelíš do nohy?“ Asi mají slovenští policisté speciální projektily, které lidem vracejí soudnost. Pán se z rauše „Zabi ma, strielaj“ přepnul během zlomku sekundy do „Ste sa zbláznili?“

Policisté nevědí, jestli je návrat do reality trvalý, tak ho pojistí ještě několika kousky gumy. Dál už to známe z prvního videa.

Proč?

Proč ten člověk takhle blbnul, to se možná ani nedovíme. Bylo by ale dobré vědět, proč to první video neobsahovalo tu předehru na téma Zabi ma + Alláhu Akbar.

A proč někdo tlačil na pana Farkaše (to je ten, kdo vystavil to třetí video), aby ho nezveřejňoval celé, že stačí jen ten konec.

Neželá si aby som zverejnil cele video v dĺžke 5:37 ale že občanom stačí keď uvidia video v dĺžke 1:30 samotný zásah polície.

Pan Farkaš má pravdu, když si myslí, že naprosto klíčové pro správné posouzení je video celé, od začátku do konce.

Začal natáčet ten první svoje video z okna až po fázi Allahu Akbar? Nebo to měl komplet, ale zveřejněna byla jen ta část, kdy mu gumový projektil vrátil soudnost? Pokud ano, proč?

Jdeme na Datart a Tesco?

Asi ne, jednak rabování nepatří k našim tradicím a pak taky se nám zdá, že policie tu situaci vyřešila v podstatě správně. Už víme, že létající kousky gumy měly v podstatě zázračný terapeutický účinek na člověka ve stavu (možná jen předstírané) hysterie a těch pár létajících pičí tomu dodalo takový punc domácího prostředí.

Jestli ten napomenutý policista kopal, nebo nohou rovnal hrdinovy paže, to se nejspíš taky přesně nedozvíme, ale rozhodně se nikomu nic nestalo a výtržník si příště asi rozmyslí rozehrávat takové divadlo. Ono dnes není rozumné mít na zádech batůžek, v ruce nůž, za sebou dvě velké černé tašky a hulákat u toho Alláhu Akbar.

Co bude příště?

Je vidět, že země bývalého Československa žijí stále ve světě minulosti. V Česku musela jeden pokus o terorismus zorganizovat sama policie (její slavný Útvar pro organizování odhalovaného zločinu), jeden pokus jsme měli od pomateného důchodce, jeden exotický člověk žijící s družkou z neziskovky si v parku píchl do špeku na břiše a předstíral rasistické napadení. To je bilance…

Jednou přepadli s brokovnicí grázlové bar. Barmanka koukla na broknu a vysmála se jim, že je to atrapa. Drsní hoši střelili do stropu, aby se nesmála a vydala peníze.

Na Slovensku musí volat Alláha pomatenec a policajti ho poléčí přímo na místě.

Ale nenechme se ukolébat. Imigranti ze světa terorismu jsou mezi námi, volně k nám proudí, státní aparát to vůbec neřeší a EU se snaží všemi silami nám jich poslat co nejvíc. Německý neobolševik Maas předsedá EU a už se nechal slyšet, že nás přinutí plakat. V Brně zase odsoudili otce džihádisty za to, že mu poslal peníze na boj v ISIS. Pražský imám, tolik oblíbený host kolaborantů, z ČT uprchl a byl odsouzen v nepřítomnosti za organizování terorismu.

Včera to byl tedy zase místní pomatenec nebo recesista, ale jednou to přijde a bude potřeba reagovat tvrdě a rychle. Myslím si, že policisté z jednotek jako byla ta v Bratislavě, jsou na to připraveni.

Dokonce si myslím, že kdyby dotyčný nebyl rodilý Slovák, ale rodilý lékař či inženýr pozvaný Angelou Merkelovou k multikulturnímu obohacení našich zemí náboženstvím míru a lásky, že by pánové v černém upustili od gumové terapie a začali rovnou s olovem.

Tak díky hoši, ještě možná dolaďte ty piče a práci nohou, ale v podstatě máte za jedna. Jo… a noste ty kamery zapnuté!

A my… pamatujme, že vidíme vždycky jen výjevy!

Píše xgogo na nautilus2.wordpress.com

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 308 × | Prestiž Q1: 12,19

+23 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
TomM

"Ano, Rodney King byl losangeleskými policisty důkladně zbit obušky. Vypadá to, že ve vší té hysterii se nikdo nezeptal, proč pokračovali v Kingově bití? To protože videokamery nemají vlastní rozum a lidé, kteří je slepě následují, jsou na tom ještě hůře. Videokamery neví nic o souvislostech."

https://www.bawerk.eu/clanky/texty-jinych-autoru/rockwell-vs.-rodney-a-libertariansky-svet.html

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top