Štítky článku: •  

Jak evropský socialismus uměle vytváří nezaměstnanost

Ikona slovenské levicově-liberální elity, Iveta Radičová, se na stránkách Hospodářských novin podělila o své názory na příčiny evropských problémů. Pokusím se vám vysvětlit, proč je to přesně naopak. Jak evropský socialismus aktivně vytváří milionové zástupy nezaměstnaných.

Nejpodstatnější faktor, který brzdí ekonomický rozvoj, je ten, že Evropa nedokáže zabezpečit dostatečnou zaměstnanost.

wood-star-symbol.jpg (19,019 kiB)
Eurosajuz

Ve skutečnosti je to tak, že eurosocialisté ne­za­měst­na­nost přímo programově vy­tvá­ře­jí. Daň v podobně různých „odvodů“, „pojištění“, poplatků či přímých daní z práce dosahuje astronomických hodnot. Zdanění práce například na Slovensku přesahuje 50 % příjmu. To je na úrovni zdanění cigaret, alkoholu, či benzínu. Přitom příjem z práce je pro velkou většinu občanů jediným zdrojem obživy. Penalizace tohoto příjmu výrazně negativně působí na objem poptávky po lidské práci.

Z druhé strany proti zaměstnanosti, či přesněji proti poptávce po lidské práci stojí modla vysokého hospodářského růstu. Který je uměle nafukován monetární politikou netržně výhodných půjček nových peněz pro vyvolené.

Vyššího hospodářského růstu se tedy eurosocialisté pokoušejí dosáhnout umělým nafukováním investic, které by na trhu nikdy nebyly vznikly. Protože za tržních podmínek by se nevyplatily. Což v součinnosti s extrémně vysokou mírou zdanění příjmu z práce uměle tlačí podnikatelské subjekty k náhradě pracovní síly technologiemi, nakoupenými za výrazně dotované „půjčky“ z tiskárny Evropské centrální banky.

Není to tedy neschopnost vytvářet zaměstnávání, ale naopak perfidní snaha a schopnost uměle omezovat poptávku po práci, což vytváří nerovnováhy, které by jinak na svobodném trhu nebyly vznikly.

  • Když to funguje, zdaň to!
  • Když to stále funguje, zreguluj to!
  • Když to už konečně přestalo fungovat, dotuj to!

Politici nejraději řeší problémy, které sami v potu tváře vytvořili. Byla to i vláda Ivety Radičové, jejíž „liberální“ ministr hospodářství Miškov přiděloval milionové dotace na pracovní místa vysokoziskovým firmám. Místo toho, aby výrazně snížil omezení pro pracovní trh. Ať už zrušením zákoníku práce jako největší legislativní brzdy zaměstnanosti, nebo alespoň výrazným snížením míry výpalného, ​​které „pravicová“ vláda vybírala od těch chudáků, co ještě nějakou práci sehnali.


A opět, jako přes kopírák, stačí nahradit Radičovou Ficem, nebo Sobotkou, nebo Mládkem, nebo Kalouskem, nebo Nečasem, nebo Marksovou… Jsou totiž úplně stejní.

Tibor Pospíšil

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 1 316 × | Prestiž Q1: 6,79

+5 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top