Štítky článku: •  

Babiš vzorně plní svou historickou úlohu

Nejhorší premiér v celé historii země vzhledem k nárůstu státního rozpočtu podle mne během příštích týdnů srdnatě vybojuje o něco větší pytel €-škváry pro svůj ČR-fert, než bylo původně ohlášeno.

V Agrofert-médiích to pak bude bombasticky oslavováno a dobře namířenou Mára-propagandou do mediálního prostoru prodáno coby velké vítězství lidu českého, moravského a slezského, přičemž Andrej Babiš stejně jako Václav Klaus nakonec udělá vše, co se od něj očekává (vlastní Klausova slova, když hodnotil léta ve vysoké politice), no a podepíše vše, co se má podepsat.

Dopadne to zhruba takto a jsem o tom již nějakou dobu naprosto přesvědčen. Cesta k dalšímu integračnímu posunu s konečným cílem evropské federace se opět slavnostně otevírá, vypuklo porcování chřipkového € medvěda. Jako další fázi pak v dáli vidím novou evropskou smlouvu, která nahradí doposud skvělou, ale již o něco přesluhující smlouvu Lisabonskou. Díky brexitu konečně odpadla ta největší integrační brzda a národovec Jan Zahradil tak ztratil masivního spojence v evropském parlamentu, kterého Alexandr Vondra samojediný ani při největší vůli a takřka nadlidskému úsilí nahradit nedokáže. Je to prostě matematicky a technicky nemožné.

A vida, je to tady, první vlaštovka přilétla hned v úvodu setkání premiérů vlád při příležitosti první seriózní diskuze o podobě a velikosti tzv. Záchranného EU balíku na pomoc ekonomikám jednotlivých států unie.

Bude docela úsměvné, až ti národovci, kteří pana premiéra pořád nějakým způsobem podporují, tedy SPD, Trikolóra a další méně početná hnutí, najednou s úžasem procitnou a začnou nad tou děsivou pohromou divoce kvílet mohutným rykem srdcervoucím až k samotným nebesům coby žhavá láva z hlubin země mocným výronem bez přestání tryskajícím.

Pro nás, eurofederalisty, je Andrej Babiš hotový dar Boží stejně jako ta chřipka, která u nás vlastně není, a také ten historicky rekordní rozpočet z ní vyplývající, který pan premiér nutně potřebuje nějakým způsobem alespoň částečně zalepit. Rozhodně nebudu přehánět, když ho označím za momentálně největší současnou eurofederalistickou naději v ČR. To je opravdu neskutečná legrace, jak se to všechno zamotalo a jak se spontánní řád lidské interakce k onomu lidským mozkem nepoznatelnému budoucnu ubírá a tak, nebo co.

Nevím jak vy, ale já mám pocit, že se svět zvolna vrací do svého přirozeného řádu věcí a vše do sebe zapadá. Moudrá Angela Merkel má pana premiéra v hrsti, do Prahy se konečně vrátil opileckou bandou anarchistů a národovců zbouraný mariánský sloup s korunou dvanácti zlatých hvězdiček jako na blankytné vlajce matičky národů EU dobrotivé, no a dokonce i na Pražském hradě nechal pan prezident Miloš Zeman k mému velkému překvapení na Leopoldovu kašnu znovu vztyčit orla Heiliges Römisches Reich se znakem království Českého, tedy mocného nadnárodního impéria, jehož hlavním městem byla dvakrát Praha. Jedná se podle mne o bohulibý způsob udržování nadstandardních sousedských vztahů v našem společném historickém prostoru, přátelských vztahů hodných současné epochy a nezavánějících zbytečně šovinistickým nacionalismem.

Píše pan Martin Mařák na blogu autora

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 296 × | Prestiž Q1: 5,05

+7 plus Známkuj článek minus –4

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Petr

Doufám, že jsem správně pochopil autorovu ironii (člověk nikdy neví) a souhlasím s ním tedy, že se zřejmě chystá nová etapa federalizace Evropy na základě bombastického plánu záchrany EU v době koronavirové krize. Stejně tak se obávám postoje p. Babiše k této iniciativě. Já mu vůbec nemám za zlé, že jeho život je řízen podle Agrofertu (i když formálně ne) a nevyčítám mu jeho majetkové poměry a podnikatelské aktivity, vč. dřívějších šachů kolem nějakých marginálních 40 mil. Kč pro Čapí hnízdo. Vadí mi ale, že svým kličkováním kolem toho "úžasného plánu" na záchranu EU nás připravuje na to, že naši republiku vtáhne do té šílené dluhové pasti, v podstatě jen proto, aby zase zařídil pro Agrofert nějaké další dotace. Kdybych mohl, nařídil bych mu vetovat ten děsný plán, vzdát se všech nechutných dotací a odejít co nejdříve z toho Německo - francouzského EU spolku pro likvidaci Evropy.

PeTaX

Souhlas

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top