Štítky článku: •  

Podivný stát

Markéta Šelichová a Miroslav Farkas byli propuštěni z turecké ťurmy po odpykání poloviny trestu a česká vláda pro ně do Turecka poslala vojenský speciál, čtu na internetu. Zajímavé.

A3.jpg
Zdroj: Facebook. Jak Turci přišli na to, že jsou to teroristé, je opravdu záhada.

Protože nešlo nějaký justiční omyl, zvůli vůči nevinným obětem okolností v nějaké banánové diktatuře či něco podobného. Šelichová s Farkasem byli odsouzeni naším váženým partnerem, aspirantem na členství v EU a spojencem za napomáhání terorismu. A přesto se domů vrátí vládním letadlem. Takže na pohodlnou a bezplatnou dopravu dvou ultralevičáků a podporovatelů terorismu z Turecka nedobrovolně přispěju i já.

Což je skutečnost, kterou ani při nejlepší vůli nemohu označit za radostnou. Tu kauzu jsem tehdy sledoval a došel k závěru, že člověk by měl být schopen přijmout následky svého jednání. Když z vlastní vůle vyrazíte se zavázanýma očima na procházku po okraji propasti, musíte počítat i s tím, že do ní spadnete. Komu žalovati.

Česká vláda se i přesto v jejich kauze velice angažovala. Což mi v kontextu toho, jak v jiných kauzách a u lidí, kteří ke svým obviněním přišli na rozdíl od těch dvou exotů jako slepý k houslím, nehnula ani prstem, přišlo velice zvláštní a dodnes jsem ten veliký státní zájem o dva extrémisty nepochopil. Což byl, přiznám se, jeden z důvodů, proč mě jako pravičákovi představa českých ultralevičáků v turecké báni nepůsobila žádné bezesné noci. Na rozdíl od ministra Zaorálka.

Jakýsi smysl by to všechno dávalo jedině v případě, že Všelichová s Farkasem byli v Sýrii na služební cestě.

Terorista může být našinec

Terorismus je pojem široký jako Pacifik. Díky tomu můžete být zároveň teroristou i hrdinou. Antifa je v USA označována za teroristickou, v Evropě za protifašistickou organizaci. Všechna ta „hnutí za osvobození Palestiny“ jsou do jednoho teroristická a je všeobecně známo, že jejich cílem je zničení Izraele a genocida Židů. Některá nejextrémističtější jako teroristická nazývá dokonce i EU, a přesto je všechny přímo nebo nepřímo financuje. Z peněz evropských daňových poplatníků. Tedy i Židů. A Palestinci za ně kupují zbraně, výbušniny, montují rakety, vraždí s nimi Židy a platí renty rodinám mrtvých teroristů.

U nás byl například za terorismus odsouzen důchodce, co pokácel na koleje strom. Chtěl vykolejit vlak a svést to na muslimy. Zvláštní terorismus, takový typicky český, ale terorismus. Nedávno tu padly tresty vězení také za „schvalování atentátu“ na novozélandskou mešitu. To vše za souhlasného pokyvování státu a hlasitého potlesku médií. Terorismus je prostě e-e.

Někdy. A někdy zase ne. Záleží, jako vždy, na úhlu pohledu. Z toho tureckého Všelichová s Farkasem pomáhali někomu, kdo v Turecku i jinde zabíjí lidi, proto tam jsou považováni za teroristy a proto je Turci šoupli do basy. Já v tom nevidím problém. Zabíjení nevinných lidí, lhostejno ve jménu čeho, by taky rozhodně mělo být e-e. Jestli teda chápu ty evropské hodnoty správně.

Turecko, spojenec ČR, USA i EU prostě považuje všechny Kurdy za teroristy, zatímco USA i EU označují za teroristy jen některé. Je to složité. Obecně ale platí, že pokud pomáháte Americe svrhávat vlády a šířit demokracii, tak se nad vaším případným teroristickým vedlejšákem zpravidla zavírají obě oči nebo je dokonce označován jako boj za svobodu a demokracii.

A česká vláda prostě z nějakého důvodu považuje to, co dělali Všelichová s Farkasem v Turecku a Sýrii ne za podporu terorismu, ale zřejmě za v podstatě záslužnou věc, za dobrý úmysl, který jen nějakým nedorozuměním skončil špatně. A proto ta nadstandardní péče.

Já bych k tomu měl v jejich případě výhrady, i kdyby takovou péči tenhle stát věnoval všem občanům s podobnými problémy bez rozdílu. Ale protože to se rozhodně neděje a rozsah státní péče o nejrůznější kriminálníky se mi v porovnání s mírou péče věnované bezúhonným lidem v nesnázích jeví šíleným, tak moje rozhořčení dosahuje obřích rozměrů.

Někomu slovníček a někomu letadlo

Dojemná státní starost o osud české pašeračky drog v Pákistánu nebo těch dvou ultralevicových výlupků v Turecku totiž šíleně kontrastuje například s ledovým nezájmem vlády o osud řidiče kamionu Jiřího Sagana.

Který byl v těchto dnech také propuštěn z vězení v zahraničí, konkrétně ve Francii. Odseděl si tam dva roky za údajné pašování migrantů navzdory absenci důkazů. To si takhle jedete s kamionem do Anglie a cestou vám do auta nalezou černoušci, co prchají za jejím sociálním systémem. Nevíte o nich, na hranicích je objeví celníci a už se taky vezete. Do basy. A nemáte páru, proč.

A přestože měl jeho případ slušné mediální pokrytí, vláda pro pana Sagana neudělala vůbec nic. Žádná politická jednání, žádné zastání, žádná pomoc. Nic. Jediné, co mu tenhle stát poskytl, byl malý a ohmataný francouzsko-český slovníček. Na právníka se dělala soukromá sbírka a o vládním speciálu na cestu domů si mohl nechat leda zdát.

A tahle záhadná a pro mne zcela nepochopitelná disproporce mi vadí. Velice. A stát, který, kromě mnoha dalších zásadních vad, na slušné lidi v nouzi sere a pro levicové extrémisty posílá letadla, považuji za velice… podivný. A já podivný stát nechci.

Protože k čemu je slušným lidem takový stát?

Píše Lu Lina na NonServiam.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 291 × | Prestiž Q2: 10,31

+30 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 3 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Ewangelista Hanczaruk

Příspěvek byl odstraněn redakcí.

PeTaX

Porušujete pravidla diskusí nevyžádanou reklamou. Příspěvek odstraněn reakcí.

Borsuk

Vím, že se opakuji ale je to jen další z důkazů neomarxistického směřování. Vše relativizovat, postavit na hlavu, oběť je vinná, zločinec je obětí.

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top