Štítky článku: •  

Štěchovo „totální nasazení“ živnostníků do průmyslu

Český průmysl nemá kvalifikované lidi. Soudruh odborář Štěch to vymyslel. Zrušíme živnostníky a totálně je nasadíme do fabrik. Zrušíme je ekonomicky, nastavením podmínek, neb všichni vědí, že se živnostníci mají až moc dobře. HURÁ

A víte co, milí socani a odboráři, máte ÚPLNOU PRAVDU. Máme se jako živnostníci zkrátka až moc dobře. Z plna hrdla souhlasím s tím, abychom měli stejné odvody, jako zaměstnanci. Z důvodu spravedlnosti. Jen je třeba ještě drobně doladit pár detailů, aby i zaměstnanec na tom byl, samozřejmě z důvodu spravedlnosti a rovnosti úplně STREJNĚ, jako živnostníci

 • Zákaz odborů. My živnostníci žádné odbory nemáme. Nikdo naším jménem nestávkuje a nelobuje. Tak proč byste je měli mít vy zaměstnanci?
 • Žádná zaměstnavatelem placená dovolená. Chceš týden či měsíc v roce nemakat? — NAŠETŘI SI. Mně, jako živnostníkovi, žádnou dovolenou nikdy nikdo neplatí.
 • Ovšem také, milý zaměstnanče, počítej, že když se z té dovolené vrátíš, už nemusíš v dané firmě pracovat. Když já jako živnostník zavřu krám a pojedu k moři, zákazníci se ke mně taky vrátit nemusí.
 • Žádné „odvody stržené mzdovou účtárnou“. Dostanete o výplatě balík peněz a zdar pipi. Vše ostatní si spočítej a zaplať sám. A nes rizika toho, že ve výpočtech uděláš chybu a že tě za ni socka, zdrávka a berňák řádně zkásnou. Oni už rádi naberou úředníky na kontrolu lidí, jako jste vy.
 • Žádných 60 procent z platu nebo placená dovolená, když zaměstnavatel nemá zakázky. Nepracuješ, nedostaneš ani korunu. Nás živnostníky taky nikdo nesponzoruje, když nejsou zakázky a na takové sezonní výkyvy si musíme rezervy tvořit sami. Nelíbí se ti to? Jdi pracovat jinam, nebo se staň živnostníkem… Když se tak dobře máme.
 • A samozřejmě, ať ani berňák, ani sociálku, ani zdravotní pojišťovnu nezajímá, kde na to vezmeš, když ti zaměstnavatel neplatí. My živnostníci musíme také socku i zdrávku platit i tehdy, když odběratel neplatí, nebo když si nevyděláme či nemáme ani jediného zákazníka. Chcete to mít stejné? Fajn. Nechte si čvachtat!
 • Samozřejmě socku a zdrávku milí zaměstnanci plaťte i tehdy, když jste na nemocenské a nevyděláte ani korunu. Víte, jako živnostník jsem před pár lety chytil mononukleózu. Za celý ten měsíc, co jsem ležel v horečkách, za celých těch 14 dní, co jsem ležel na kapačkách ve špitále a minimálně další minimálně 2 měsíce, co se dával dohromady a víte co? Povinné minimální odvody jsem PLATIT MUSEL, i když jsem vydělal v podstatě hov…
 • Nemocenskou milý zaměstnanče? Dokonce tři dny placenou zaměstnavatelem? Zapomeň! Pěkně ji dostávej jako živnostník, za stejné peníze a za stejných podmínek. To znamená při 500 Kč/měs. pojistném dostávejte nějakých 380 Kč denně od patnáctého dne nemoci. Nelíbí se ti to? Zřiď si komerční nemocenskou pojistku! Nemůžeš si dovolit ji platit? Když budeš nemocnej, prostě nežer, nebydli a neexistuj. A raduj se z dluhů u zdrávky a sociálky, které ti pěkně utěšeně porostou!
 • Žádné pracovní pomůcky, oděvy, boty atd. hrazené zaměstnavatelem. Montérky i bagančata a i tu lopatu si kup pěkně vlastní.
 • Pěkně přispívej zaměstnavateli na stroje, nástroje a zařízení. Proč? Protože my živnostníci si taky vše musíme koupit ze svého.
 • Žádný limit z odpovědnosti za škodu ve výši 6 měsíčních platů. Pěkně za to, co v práci po…š, milý zaměstnanče, ruč celým majetkem. Nás, živnostníky žádná podobná klauzule nechrání, proč by měla vás? Nelíbí se ti to? Komerčně se „pojisti na blbost“.
 • A mimochodem, zrušit OSOBNÍ BANKROTY. Když udělám botu já jako živnostník, žádnou obezličku útěku ze svých dluhů nemám, takže milý zaměstnanče, proč bys jí měl mít ty?

Líbí se vám, milí zaměstnanci, tenhle „Brave new world“ dle pánů Mládka a teď dle Štecha? Máme-li my, živnostníci, platit stejné odvody, jako zaměstnanci, jsem pro všema deseti, když také všichni zaměstnanci povinně a bez pardonu ponesou stejná rizika, jaká neseme my.

Tak si nechte čvachtat.

PS: jestli si myslíte, že když živnostníky zrušíte a naženete do fabrik, že se budete mít dobře? Kdepak. Takový živnostník je zvyklý nestonat, nedržkovat a MAKAT. A zabere tak místo dvěma, spíše třem odborářským flákačům, kterým tak zajistí efektní výlet balistickou křivkou na dlažbu.

Have a nice day.

PPS: Jestli s článkem souhlasíte, prosím lajkujte jej a sdílejte. Je to ostatně jedna z věcí, které lze udělat proto, aby takoví Štěchové zase neřídili tuto zem.

Psal 16. 6. 2017 pan Martin Prášek na blog.idnes.cz


Pozn. red.: V roce 2005 bylo u nás 4,87 milionu zaměstnanců s průměrnou mzdou 19 030 Kč. V roce 2019 dosáhla průměrná mzda 5,48 milionu zaměstnanců výšky 34 125 Kč. Zároveň se zvedl počet zaměstnaných cca o 610 000.

Za 15 let společným tlakem všech těch dobroserů, závistivců, že si někdo „vydělá“, a všech těch „náprav společnosti“ zmizely desetitisíce soukromých hospod, vesnických krámů, řemeslníci se nechají zaměstnat a jinak už zase jedou ve velkém v melouších, jako za bolševika. Takže všechna ta „měsíční hlášení“ a EET mají podobný dopad na malá města a vesnice jako Gottwaldovo zničení řemesel a soukromníků po roce 1948 obecně.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 309 × | Prestiž Q2: 11,00

+32 plus Známkuj článek minus –2

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Pavel Jeřábek

Krááááásně napsáno :) jenže tuto koblihy a socky nikdá nepochopí...

Borsuk

Nedopustil se ten soudruh té"předsudečné nenávisti"?

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top