Štítky článku: •  

Střípky (273)

⚜ Dvojctihodný ministr Havlíček (Ivan Žikeš) ⚜⚜ LGBT a gender šílenství roste po exponenciále (Pavel Matocha) ⚜⚜ Vodafone a Pride (Helmuth von Trauttenberg) ⚜

Dvojctihodný ministr Havlíček

Pořád mi vrtá hlavou ten vládní slogan „Proinvestujeme se z krize!“ Tuto mantru melou nejen ministři této vlády, ale už i tací lidé jako např. Radek Špicar, kterého jsem vždy měl za uvážlivého člověka. Kdo prý neinvestuje, zaspí dobu a zkrachuje. Nojo, kdo ale ví nejlépe, jestli investovat či nikoliv, do čeho a kolik? Jedině podniky samy.

On ostatně onen zmíněný slogan narazí hned zpočátku na banky. Není to vláda, která na ty případné investice půjčuje, ale právě komerční banky, které jsouce soukromými subjekty, chovají se uvážlivě a pan premiér, paní MF i pan dvojctihodný ministr Havlíček je až tak nezajímají. Ony samy si vyhodnotí bonitu žadatele, smysluplnost investice a buď půjčí či nikoliv. A to i bez ohledu na státní garance.

Jednodušší je to u investic státu. Ten si půjčí na finančních trzích a s penězi naloží dle svého uvážení. A zde jsme u jádra pudla. Je signifikantní, že tato „nejlepší vláda v historii“ žádné okamžité investice připravené nemá a má-li, pak jsou to „čudly“. Co ale má, je domácí spotřeba. Takže zabije dvě mouchy jednou ranou. Přidá důchodcům, státním zaměstnancům (včetně té armády nepotřebných úředníků) a má zajištěnou domácí spotřebu a ještě k tomu volební hlasy.

No, není to geniální? Ostatně o této strategii mne přesvědčila i paní docentka Švihlíková, která v interview pro iDnes prohlásila udržení spotřeby za kruciální problém. Doslova napsala „Z krize se musíme prožrat!“ Takže se prožereme, volby vyhrajeme, příští rok zasekneme znova 500 mld. a po nás potopa. Jen pro ilustraci, včera u nás byla na obědě nejstarší vnučka s přítelem, čerstvým inženýrem ekonomie (vnučka ve III. ročníku) a ti se chytali za hlavu, protože tato vláda a její sympatizanti projídají jejich budoucnost. Ale koho z nich to zajímá, že? Takže tak.

Píše pan Ivan Žikeš na FCB


LGBT a gender šílenství roste po exponenciále

Podle části aktivistů není korektní mluvit o ženách jako o ženách, nýbrž jako „o osobách s děložním čípkem“. A když britská labouristická poslankyně Rosie Duffieldová chtěla raději dál ženy nazývat ženami, vyvolala na sociálních sítích bouři. Radní ČT Pavel Matocha se britské poslankyně zastal a vyrazil do protiútoku.

Americká televize CNN v reportážích o rizicích rakoviny informovala o tom, jaká onemocnění nejčastěji hrozí ženám. Místo slova „ženy“ však použila termín „osoby s děložním čípkem. A když se britská labourisitcká poslankyně Rosie Duffieldová vrátila ke slovu „ženy“, vyslechla si na svou adresu řadu nepěkných slov.

Do poslankyně se ostře opřela britská Skupina za práva transsexuálů. Obvinila ji z transfobie a žádá, aby z jejího chování labouristická strana vyvodila důsledky.“ napsal server iDNES.cz.

 Biskup anglikánské církve Justin Welby se vlně hněvu a nenávisti postavil a poslankyni označil za „laskavou ženu“. A sám kvůli tomu musel čelit obvinění, že se míchá do politiky a hájí transfobní názory.

Člen Rady ČT Pavel Matocha k tomu na sociální síti poznamenal, že genderové šílenství exponenciálně roste.

„LGBT a gender šílenství roste po exponenciále. Ultra progresivní CNN začala místo o ženách hovořit o „lidech s děložním čípkem“. Britská poslankyně se proti tomu ohradila a v tu chvíli se na ni slétli jako vosy britští transaktivisti, že když nechce místo nekorektního a zastaralého slova žena používat sousloví člověk s děložním čípkem, tak je transfob. A když se poslankyně zastal arcibiskup, sesypali se i na něj, že hájí nenávistné transfobní komentáře a jejich autory,“

kroutil hlavou Matocha.

Poté směrem k aktivistům vyslal jedno varování. Prý škodí sami sobě, protože svým blázněním odradí řadu lidí. Lidí, kteří se zaleknou extrémní levice a hrozí, že se přimknou k extremistům pravicovým.

„Tihle cvoci zjevně nechápou mnoho věcí, ale mohli by zkusit pochopit zákon společenského kyvadla. Je v jejich nejvlastnějším zájmu to pochopit a přestat to kyvadlo vychylovat do stále extrémnější polohy. Protože za pár let, až se bude kyvadlo vracet zpátky, tak se dostane do extrému na druhé straně a čím více ho nyní zvedají doleva, tím více pak přeletí doprava,“

varoval radní.

Pavel Matocha, FCB


Vodafone a Pride

Protože jsem zpátky na Facebooku, dovoluji si vás seznámit se včerejším jednáním v prodejně Vodafone.

Jestli si vzpomínáte, před několika dny jsem si zde dovolil kritizovat podporu „Pochodu pýchy“ ze strany tohoto operátora.

Místo činu: nejmenovaná prodejna Vodafone v krajském městě, kde se narodilo již mnoho géniú, co drží prst na tepu doby.✌️

Osoby a obsazení: Helmuth (H), blonďatá slečna od Vodafonu (B), mladík s modrými vlasy od téhož operátora (MMM).

Takže ve stručnosti:

Helmuth: Dobrý den.

Mladík: Dobrý den (úsměv). Slečna (B) žvýkajíc surfovala na FB a jistě lajkovala mé příspěvky.

H: Potřeboval bych od vás kód pro přenos čísla 777 888 888 k jinému operátorovi.

B: Aha a proč ho potřebujete?

H: No asi pro přenos ne? Kdybych chtěl vaše telefonní číslo, zkusil bych to malinko jinak.

B: A jak byste to zkusil? (úsměv)

MMM: Tak vám se nelíbí naše ceny, jo? (zamračen)

H: Ani vaše ceny neznám, protože to číslo nepoužívám. Chci ten kód (pozn.: dříve ČVOP s platností 60 dní, nyní OKU s platností neomezenou).

MMM: Dobře, pošlu vám ho na vaše číslo.

B: Stále se usmívá a přemýšlí, jak rychle mi asi jezdí ten kabriolet.

H: To bude trochu problém. Já tu SIM kartu ztratil asi při odsunu.

MMM: Při jakém odsunu?

H: Neřešte, to se ve škole neučíte…

MMM: Já už jsem vystudoval. Mám Filozofickou fakultu!

H: Podíval jsem se k nedaleké prodejně McDonald a v duchu ocenil jeho výběr povolání.

MMM: Ale já vám ho předat jinak nemohu. Nevím, zda jste majitel čísla.

H: Tak co si to ověřit? Podávám modrým vlasům občanku.

Mladík ověřuje…

Slečna žvýká a usmívá se. Úsměv mlčky opětuju.

MMM: Tady to máte. Podává mi papírek s číslem.

MMM: A mohu se zeptat, proč od nás odcházíte?

H: Můžete (úsměv)

…10 sekund ticha

H: Můžete

MMM: A proč od nás odcházíte?

H: Protože Vodafone podporuje Prague Pride…

Úsměvy mizí, slečna spolkla žvýkačku.

MMM: Vy nejste pro rovnoprávnost všech pohlaví?

H: Špatně položená otázka, mladý muži. Obě DVĚ pohlaví jsou totiž rovnoprávná už hezkých pár desítek let.

B: Ale je přece více pohlaví.

H: Není. Já mám penis, vy máte s určitostí vaginu (měla slušivé džíny, šel jsem na jisto). Váš kolega pravděpodobně také penis…

B: Otvírá pusu a nic neříká (divný, že?)

MMM: Nebuďte vulgární!

H: Nejsem vulgární.

MMM: Řekl jste, že Agáta má vaginu a já asi penis!

H: Asi? (už se chechtám).

H: A jak tomu říkáte se svojí slečnou? (V duchu hledám vhodná slova)

MMM: Mám přítele.

????????????

H: Tak to vám gratuluju. V Praze si tedy dejte o sojové latte méně, já už vám nepřispěji…

Odcházím s úsměvem na rtu a raději přidávám do kroku. Co kdyby zavolali ideopolicii.

Hezký den a omlouvám se za délku.

Helmuth von Trauttenberg, FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 183 × | Prestiž Q1: 9,44

+16 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top