Štítky článku: •  

Koronavirní Nagasaki

Dnes si dáme jednu horkou aktualitku. Koneckonců, je nejvyšší čas znovu prokydat situaci kolem koronaviru a já pro to mám moc pěkný úvod.

Můj kamarád Ekonomický migrant, který bydlí ve Vidlákově o kilometr dál měl (a ještě má) na návštěvě tchána s tchýní, kteří pocházejí od hradu Rabí. Přijeli po dlouhé době potěšit se vnoučky a rodinnou idylku včera narušila zpráva z médií, že v Horažďovicích ve středisku následné péče má dvacet lidí koronavirus.

Tchán tam byl toto úterý na návštěvě u jedné spolužačky ze školy, která se tam dokurýrovávala.

Takže. Byl v objektu, který se o dva dny později uzavřel, protože tam těch koronavirních pacientů značně přibývalo. Jak postupovat dál? Inu, zkusil tam zatelefonovat.

Velice protivná zdravotní sestra ho rovnou poslala do háje, vlastně se ani nenamáhala zjišťovat, zda se třeba mohl potkat s někým nakaženým, prostě ho odkázala, ať si zajde ke svému doktorovi a ten rozhodne. A tu nejdůležitější informaci, zda je jeho spolužačka mezi nakaženými, tu mu samozřejmě neposkytla.

Nu což, máme pandemii, zavoláme na hygienickou stanici… Zbytečné, je sobota odpoledne, všichni mají padla, trasuje se jen od pondělí do pátku od šesti do tří. O víkendu má koronavirus smůlu, nikoho to nezajímá.

Nevadí… obvoláme příslušné ministerské infolinky. Vládní Ken o něčem takovém mluvil. Takže hupky dupky k internetu najít telefonní čísla… ale problém je stejný. O víkendu se nedělá ani na infolinkách.

Tchán samozřejmě nebyl pražský městský policajt, o kterém se už psalo, jehož syn se nakazil v klubu Techtle Mechtle. Policajt se sice také nikam nedovolal, ale zřejmě dělat v Praze městapáka je dobře placené, tak celé rodině zaplatil test a ukázalo se, že jsou nakažení.

Tchán tohle neudělal. Prostě vyčerpal dostupné možnosti. Nikdo ho nekontaktoval, nikdo ho nevaroval, všechny informace si našel sám a spíše náhodou a tak tedy jen v neděli nepůjde do kostela a v pondělí ráno zavolá svému doktorovi. Toť vše. Když to nezajímá hygieniky a není nikdo, kdo by ohledně pandemie něco dělal, peněz na rozhazování za testy není, tož bude se čekat, pokud doktor nenapíše papír, tak se půjde pěkně do práce, protože nájem se platit musí…

Vidlácky si říkám, kolik takových případů tu v republice asi máme? Člověk se dozví, že by mohl být potenciálně nakažený, ale nikoho to vlastně nezajímá. Na infolinkách to nikdo nezvedá, hygienici nepracují, bo mají po šichtě a aktivistů jako je onen pražský strážník, těch moc nebude.

Kolik je u nás lidí, které tento přístup prostě nasral a tak dělají přesně to, co Češi umí nejlíp… švejkují. Chodí do práce, chodí ven a protože jim nikdo nedal žádné echo a nikdo po nich nic nechtěl, tak se chovají, jako by se nic ani nedělo. Není divu, že se objevují nová ohniska a nové případy.

Zároveň, co si má člověk pomyslet? Máme tu podle všech odpovědných orgánů včetně premiéra takovou pandemii, že se kvůli ní zastavila ekonomika. Leckde na to celkem masově umírali lidi a přetěžovalo to nemocnice. Stát zatnul rekordní sekeru do futer a to je teprve začátek… Vlastně je to jako prohraná válka. Bezprecedentní případ, nutnost nového Marshallova plánu….

A ve skutečnosti je to taková „prkotina“, že kvůli tomu hygienici ani nemají víkendové služby. Stejně tak nemají služby na infolinkách, nikoho nic nezajímá a informace nikdo neposkytuje a především ne ty, které by k něčemu byly. K čemu je obvoďákovi informace o návštěvě zavirovaného zařízení, když se vlastně nesmí vědět, kdo je nakažený a kdo není?

Od začátku celé koronakrize bylo dost lidí, kteří v oficiální verzi nevěřili. To bylo jedno z markantních odhalení. Spousta lidí prostě nevěřila ani vládě, ani médiím a vlastně ni tomu Duškovi s Prymulou ne. Pak zjistíte, jak to doopravdy chodí a máte chuť jim také nevěřit, protože je to vlastně jen taková hra na pandemii.

Zajímalo by mě, jestli někdo může Babišovi říct, jaká je skutečná realita anebo jestli mu už jen také bulíkují kecy o tom, jak se skvěle trasuje a jak jsou všichni dobře připravení. Anebo to Andrejko ví a je mu to jedno, protože stejně už jen hledá cestu, jak se z celé té blamáže nějak vyvléknout a koronavirus poslat na smetiště dějin.

Takže abych to ještě jednou shrnul… Bezprecedentní ohrožení, nebezpečí globální pandemie, nejvyšší sekera v rozpočtu, národ šije roušky a na hygienické stanici mají o víkendu volno, stejně tak na infolinkách. Jestli tu máme pandemii, tak na hygieně to tak rozhodně nevypadá.

Anebo už všichni odborníci vědí, že virus vyměkl a není o nic horší než chřipka? Že je to vlastně jedno a poslední, koho virus zajímá, jsou politici, protože ti z toho teď nějak musejí vybruslit?

Jo a na závěr… tchán se nakonec dovolal té své spolužačce… Ve čtvrtek jí normálně propustili domů. Nikdo jí netestoval, nikdo jí nevolal, nikdo nic neřešil.

Inu, takovýto obecný nešvar může Andrejovi klidně hladce prohrát volby. Voliči nemají rádi, když z nich někdo dělá debily.

Píše Vidlák na vidlakovykydy.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 211 × | Prestiž Q1: 8,21

+12 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top