Štítky článku: •  

Proč zmizelo video o léčbě covidu?

Teď si píchnu do vosího hnízda. Největší sociální sítě — Facebook, Youtube a Twitter — odstranily video lékařky z texaského Houstonu, dr. Stelly Immanuelové, v němž tvrdila, že koronavirus lze úspěšně léčit běžně dostupným antimalarikem, hydroxychloroquinem, s odůvodněním, že šíří falešné údaje a odporuje publikačním zásadám těchto sociálních sítí.

Podle CNN bylo video ukazující skupinu osob v bílých pláštích, která se sama nazývá „America’s Frontline Doctors“ (Lékaři přední linie) nejdříve publikováno konzervativní mediální agenturou Breitbart News. Byl to záznam tiskové konference, kterou skupina uspořádala na schodech budovy Nejvyššího soudu ve Washingtonu.

Hydroxychloroquin byl před časem silně propagován prezidentem Trumpem, který ho bral z preventivních důvodů. Jeden z prvních propagátorů léku byl už koncem května lékárník z Rock Canyon Pharmacy v Provo ve státě Utah. Trumpova důvěra v lék byla okamžitě zpochybněna řadou farmaceutických odborníků a lékařů v USA i v Evropě, zatímco největší podporu měl hydroxychloroquin mezi francouzskými lékaři.

Webová stránka America’s Frontline Doctors tvrdí, že politika zavírání podniků a organizací, kde se v těsné blízkosti lidé setkávají, je zbytečně tvrdá, neboť pro ni neexistuje přesvědčivá vědecká základna. Bylo by jednoduché tuto tezi ve světle zkušeností s průběhem pandemie odmítnout, kdyby dr. Immanuelová netvrdila, že se jí podařilo vyléčit 350 pacientů nakažených virem, a jediný z nich nezemřel.

Mezi jejími pacienty byli údajně diabetici, lidé s hypertenzí, astmatem a pacienti všech věkových kategorií. Všem pacientům ordinovala „koktejl“ z hydroxychloroquinu, zithromaxu a zinku. Na tiskové konferenci razantně odmítla nedávné studie, že antimalarikum je proti koronaviru neúčinné. Podle ní jsou tyto studie podporované velkými farmaceutickými koncerny, které očekávají obrovské zisky z budoucího prodeje léků a vakcín. Dr. Stella Immanuelová je černoška původem z Nigérie, kde hydroxychloroquinem léčila postižené malárií, a má s ním dlouholeté zkušenosti.

Video během dvou dnů, než bylo staženo, vidělo na 14 milionů lidí. Mluvčí Facebooku na CNN prohlásila, že video jen propaguje mýtus popřený WHO (Světovou zdravotnickou organizací, kterou Donald Trump prohlásil čínskou loutkou). Trump na Twitteru video sdílel a vidělo ho 84 milionů lidí. To stačilo k tomu, aby kvalifikace dr. Stelly Immanuelové byla okamžitě na sociálních sítích zpochybněna. Lékařka byla obviněna z nevědeckých praktik a přesvědčení, že lidstvo má základ v jakémsi extraterrestriálním spermatu a jiných prohřešků z její minulosti…

Až sem — všechno zdánlivě v pořádku. Jen mi vrtá hlavou, že investigativní media, která vynaložila obrovské prostředky na denunciaci dr. Immanuelové, si nedala práci najít jediného jejího vyléčeného pacienta. Určitě by médiím v Americe, kde se proflákne všechno z CIA, nedalo velkou práci obstarat si seznam jejích pacientů, navštívit je a jednou provždy „mýtus hydroxychloroquin“ s konečnou platností vyřídit.

Dr. Immanuelová je dokonce přesvědčena, že mnozí politici, včetně dr. Fauciho, berou hydroxychloroquin tajně a vyzvala Fauciho, aby si nezávislou laboratoří nechal analyzovat moč. To pochopitelně neudělá a já se mu nedivím. Ale skutečně jsem zvědav, zdali se v médiích objeví svědectví jediného pacienta dr. Stelly Immanuelové.

Glosuje pan Dušan Neumann na Svobodném univerzu


Pozn. red.: Pokud se jedná o takzvanou pandemii koronaviru, objevuje se stále větší množství informací, že mnohé státy jen velmi dovedně využily šířícího se viru ke svým politickým cílům a za pomoci masivně podporované mediální hysterie ovládají přestrašenou populaci. Pravda se samozřejmě hledá obtížně, leč sem-tam nějaké informační střípky lze díky Internetu dohledat. Zajímavá kupříkladu je (mj.) tato informace:

Na onemocnění covid-19 zabírá padesát let starý lék, tvrdí vakcinolog a vedoucí lékař Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran. Lékem Isoprinosine, který se užívá k léčbě deficitů imunitního systému, léčil sebe a svého syna. A zabral i u pacientů z domova seniorů v Litovli.

Neexistuje však žádná vědecká studie o účinnosti Isoprinosine na Covid-19. A to dle MUDr. Berana proto, že lék je 50 let starý, je tedy téměř zadarmo a žádné farmaceutické společnosti se nevyplatí nákladnou vědeckou studii platit…

Článek na iDnes

K tématu Covid-19 se radikálně vyslovil i primář 1. kliniky plicních nemocí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Jiří Votruba. Podle něj jde o obvyklou, trochu nepříjemnou virózu, která je nebezpečná jen starým lidem, pacientům s cukrovkou a obézním a drastická karanténní opatření, která se kvůli koronaviru celosvětově zavádějí, jsou prý přehnaná a celkově škodlivá. (Viz rozhovor v aktuálním čísle časopisu Reflex.) 

Musím se přiznat, že jak plyne čas, jsem k těm oficiálním vládním údajům čím dál tím více skeptický.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 324 × | Prestiž Q1: 7,54

+9 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top