Štítky článku: •  

Věší nám bulíky na nos

Kdo že, ptáte se? Babiš, Vojtěch, Prymula i Maďar.

Nemám jiné vysvětlení, pro to co se začalo dít, ledva se někteří ze jmenovaných vrátili ze zahraniční dovolené, kterou mimochodem nahlas a důrazně běžnému lidu nedoporučovali, ale to bych bral jen jak malou úlitbu již zcela běžné aroganci vysokých politiků k lidu obecnému.

První začal připravovat půdu pan Maďar, když z pozice odborníka naznačoval, že bude nutné znovu narazit náhubky, když si Babiš ještě plaval v moři. Roli výkonné ruky na sebe vzápětí vzal ministr pěvec Vojtěch a s předstihem vyhlásil k 1. září návrat náhubků na hubu ne ledasjakých možných i nemožných místech a s mnoho možnými i nemožnými výjimkami.

Kdo sleduje vývoj takzvané pandemie C-19, může se snadno přesvědčit, že vývoj počtů nových, vyléčených, těžkých i fatálních případů je možná až překvapivě pravidelný a docela dobře odhadnutelný. V určitých týdenních cyklech, kdy na začátku týdne je jeden den s nízkým počtem (pod dvě stě) pak se to vzroste někam k dvěstěpadesáti až dvěstědevadesáti nakažencům, zpravidla jeden den v týdnu to vyleze nad tři sta a pak už zase následuje pokles zpět ke sto padesáti. Tohle se opakuje už několik týdnů, řekněme od začátku prázdnin. Osobně si myslím, že poklesy o víkendech jsou pouhým zrcadlením nižšího počtu testů, takže bych si troufl prohlásit, že je to ustálený stav.

Přesto ministr (nejspíš také vlastník něčeho na způsob křišťálové věštecké koule) stanovil, že za dva týdny bude hůř a vydal rozkaz „Náhubky nasadit!“. Že by to bylo bez vědomí a souhlasu Babišova se věřit nechce, neboť premiér je předsedou prakticky všech, co s virem souvisí (včetně vedení komise pro chytrou karanténu, kterou jako orgán pro projekt postavený na informatice vede bez znalosti práce na počítači), takže je jen logický závěr, že o tom, co bude Vojtěch vyhlašovat, prostě vědět musel.

Logicky se ozvaly hlasy pro i proti. Zajímavé bylo a je, že pro jsou především politici — tedy spíše laici v oblasti medicínské, ale profíci v oblasti ovládání moci, proti se naopak ozvaly hlasy až překvapivě vysokého počtu lidí z řad lékařů, epidemiologů a podobných profesí.

Mám zaměstnání, ve kterém se potkávám s docela velkým počtem lidí z nejrůznějších prostředí, a za těch pár dnů jsem se několikrát setkal s názorem, který by se dal shrnout do věty: „Za pár dní to Babiš změní!“ Uplynulo pár dní, a co se stalo?

Babiš si zve svého poskoka na kobereček, aby mu laskavě vysvětlil, co že tím rozkazem vlastně myslel. Můj odhad je takový, že mnoho podmínek bude změněno a nemyslím, že by to bylo směr k zpřísnění podmínek.

Proč? Nevím. Ale troufnu si prohlásit, že tady totiž už vůbec nejde o nějakého vejra, či dokonce zdraví lidu. Tady jde o prachy a koryta. Blíží se volby a je třeba mazati medu kolem úst potenciálním voličům. Tak se opakovaně sehraje fraška s jednoduchým scénářem. Někdo — nemusí to být jen Vojtěch — vypustí zkušební sondu, omezení, či návrh evidentní blbosti a sleduje se reakce. Je-li nepříznivá, vyleze na scénu Babiš … a zařídí to. Vezme telefon … a zařídí to. Je zajímavé, že Vojtěchovi to nevadí, stalo se to už po několikáté, a on je zticha. Asi je za to dobře placen, nebo — což bych také úplně nevylučoval — na něj Babiš ve svých složkách má něco takového kalibru, že ze sebe raději udělá blba, než by něco riskoval.

No a závěr? Může být například takovýto — před začátkem volební kampaně bude pan Vojtěch degradován z ministra na občana, možná trafikanta, a šéf vyleze na tribunu a spustí: „Vážení, volte mne a naši stranu, vzpomeňte jen, jak jsem vás zachránil, když si Vojtěch špatně zašpuntoval zkumavky a vir nám sežral pět set miliard, vzpomeňte, jak jsem zabránil tomu, abyste znova museli nosit náhubky i doma na hajzlíku. Já to byl… já to zařídil… já jsem vzal telefon a zavolal řeckým bohům, abyste si nemuseli nechat strkat řecké špejle do chobotů. Já to zařídím!“

A co udělá potenciální volič? Zamyslí se — ANO — on to zařídil, on zavolal, on toho nedouka Vojtěcha vyhodil, bacily pochytal a zpátky do zkumavek nacpal. Tak mu to tam hodím.

Vážení, a VO TOM TO JE!

Jo, a kde že jsou ti bulíci? Na nose, na našem nose… a jak se pěkně houpají.

Hezký den

Píše pan Ladislav Nádvorník na necenzurujeme.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 230 × | Prestiž Q1: 10,02

+17 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 2 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Tomáš Fiala

A nebo je to všechno prostá (dost primitivní) taktika. Vojtěch, Primula nebo jiný vládní poskok učiní nějaký pokus. A podle toho, jak "to vyjde", to pak Babiš, který je ztělesněním ANO, nějak učeše. Lidi to žerou, jako že ANOBabiš skutečně něco řeší. Vláda přeci musí NĚCO udělat. Nedělat NIC přeci nejde. Takže blbý návrh (třeba Vojtěcha) učesaný Babišem je to pravé ořechové. ANO tím získává oblibu plebsu (zejména toho závislého na eráru nebo onanujících levicových etatistů), tudíž je všechno v pořádku.

PeTaX

Přesně tak.

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top