Štítky článku: •  

Pandemie, epidemie, paprťála, bžuch!

Chřipková EPIDEMIE znamená 1500–1800 nemocných na 100 000 obyvatel. Teď (17. 8. 2020) máme 5 176 nemocných. To je 52 nemocných na 100 000 obyvatel!!! Napíšu ta dvě čísla vedle sebe: 1800 : 52 = 35× méně. Navíc riziková je specifická skupina obyvatel, která by se mohla chránit. Navíc na korónu existují léky (Favipiravir, Isoprinosine). Pořád nic???

Zdivočelá moc

„Já nesnáším roušky, špatně se v tom dýchá a je v tom vedro,“ moje dcera Kateřina, 8 let.

lhari.jpg (43,362 kiB)
Lháři

Vláda šílených epidemiologů nás považuje za absolutně nesvéprávná stvoření, která nemají právo se sama rozhodnout, jaká rizika budou přijímat a jaká ne. V jejich očích jsme jen nemyslící stádo, o kterém mohou neomezeně rozhodovat. Nadiktovat rozestupy, zavázat ústa rouškou, naočkovat. Všichni do řady, bez ohledu na to, jak propastně rozdílná rizika pro každého z nás coronavirová infekce představuje. Hlavně, abychom pracovali a platili daně. Jejich motivem není vlastní prospěch, nejde jim o nějaká procenta z prodaných vakcín, jde jim jen o moc a uspokojení z buzerace a ničení životů.

Přijatá opatření jsou zjevně zcela nesmyslná. Jejich jediným zdůvodněním je, že to tak dělají v okolních státech! Stejně absurdní odůvodnění, které stálo za všemi zákazy od začátku.

Pravděpodobnost nákazy při náhodném krátkém setkání s infikovanou osobou je velmi nízká. Oni to vědí. Proto do karantény dávají jen ty, kteří strávili s infikovanou osobou delší čas v uzavřeném prostoru.

Ve třídě, kde spolu děti stráví šest hodin je pravděpodobnost přenosu infekce obrovská. Na chodbě prakticky nulová. Kde nařídí nosit roušky? Na chodbě.

Pravděpodobnost nákazy v supermarketu je zanedbatelná. Dva měsíce chodíme po marketech bez roušek a nenakazil se tam nikdo. Pravděpodobnost nákazy na pracovišti je obrovská. Většina „ohnisek“ v posledních měsících vznikla v pracovních kolektivech. Kde nařídí nosit roušky? V obchodě.

Bez jakýchkoliv opatření „protikoronových“ opatření se za prázdniny utopilo více lidí, než zemřelo s coronavirem.

Já prostě už dál nechci tuhle tragikomedii hrát. Jistou nadějí je, že stát umí efektivně zasáhnout jen vůči jednotlivci, proti mase lidí je zcela bezmocný. Když bude jeden člověk bez roušky, tak si s ním státní moc poradí. Když budou všichni bez roušky, nestane se nic.

Martin Sedláček, FCB


Vládnou nám šílenci

A žel zde není žádná politická síla, která by si na tom nyní udělala slušný volební zisk a vyzvala k masivnímu ignorování těchto diktátorských manýrů našich vládců.

Připomínám oficiální dotaz dr. Urbánka na ministerstvo zdravotnictví z 23. 7. 2020:

„O kolik procent sníží nošení doma vyrobené, látkové roušky (bavlna), riziko nákazy COVID 19?

Prosím o doložení tvrzení relevantním zdrojem informace, například lékařskou studií, publikovanou v impaktovaném časopise apod.“

Oficiální odpověď ministerstva zdravotnictví (ano, toho ministerstva, které nyní opět ty hadry nařizuje!):

„Požadovaný údaj není k dispozici, ve výsledku záleží vždy na charakteru použitého materiálu a ten se v řadě případů výrazně liší.“

Leo Švančara, FCB


Školákova brašnička

Popíši cestu školáka do školy a zpět domů:

 • vychází z domova, jde na autobus — roušku nemá
 • jede autobusem — roušku má
 • jde od autobusu do školy — roušku nemá
 • jde od dveří školy do učebny — roušku má
 • je v učebně — roušku nemá
 • jde na oběd do školní jídelny — roušku má
 • obědvá — roušku nemá
 • jde z oběda do učebny — roušku má
 • je v učebně — roušku nemá
 • jde z učebny ke dveřím školy — roušku má
 • jde na autobus — roušku nemá
 • jede autobusem — roušku má
 • jde od autobusu domů — roušku nemá

Toto může vymyslet jen debil!

František Holub, FCB


Čau lidi

O Velikonocích jsme spustili tu nejchytřejší karanténu na světě, každý občan dostal do schránky roušky, připravili jsme systém odběrů, kdy jsme schopni otestovat v podstatě každého, kdo o to požádá, protože víme, že plošná opatření jsou na nic. To poslední bude znamenat tak 20% propad ekonomiky. Tak jsme zase na vládě dali hlavy dohromady a nejlepší mozky v zemi přemýšlely, jak tato dokonalá opatření, která nám závidí celý svět, ještě vylepšit.

Tak jsme to vyklepali, naleštili a vymysleli další, lepší plošné opatření. Víme přesně, co na nás uhodí v prvních vteřinách září. Proto všichni musíte všude nosit něco na hubě. Protože jsme za půl roku dokázali zařídit lautr hovno, je nám skoro jedno, co na tý hubě mít budete, z čeho to bude, a jak dlouho to na ní budete nosit. Prostě to nosit budete skoro všude, jen hospodě a ve třídě jste úplně v pohodě. Tam ta svině nechodí. Asi se bojí matikářky, jako Alenka Schillerová, nebo toho, že v hospodě dostane přes držku, jako by dostal každý z vlády, kdyby kolem desátý do nějaký knajpy vlezl. Takže tam nemusíte…

Jsme jedničky, jo a otec slunce vás pozdravuje.

David Forbelský, FCB


Nechápu

Chápu správně, že do půlnoci z 31. 8. na 1. 9. jsem v pohodě a pak během vteřiny už ne? Vzbudí mě někdo, abych se hned mohl začít pozorovat?

Vladan Krásný, FCB


Lidi pozor!

Dnes jsem mluvil s doktorem z oddělení infekce. Podle nejnovějších poznatků, se virus drží ve vzduchu ve výšce od asi 1,2 m do 2,5 metru.

Výš, ani níž není schopen přežít. Takže kromě roušky, která ho nezastaví ani náhodou, pomáhá mnohem víc lézt po čtyřech. Proto buďte rozumní, metr dvacet je asi výška hokejové branky, takže kdo bude chodit po čtyřech, je úplně v pohodě. Vláda to pochopitelně tají, protože už ztratila spoustu peněz za zbytečné roušky! Na ČT to taky neřeknou, protože jsou proti Babišovi a panu prezidentovi, tak se jim hodí, aby to dostalo co nejvíc lidí a mohli pak rozjet čipování! Sdílejte to, než mě smažou a toho doktora zavřou, radši ani nenapíšu z jaké je nemocnice…

David Forbelský, FCB


Vy těm „grafům“ fakt věříte?

No pozdrav tě pánbu…

A já myslel, že jsou zde rozumní lidé, kteří neskončí na každou blbinu… Kvůli Covidu předělali počty nemocných, protože stále nesplňovaly počty pro „pandemii“…

Někdo chce, aby lidi byli co nejvíce vyděšení a panikařili…

A ono jim to funguje…

Celé léto roušky nebyly, a najednou ano? Vždyť se tvrdilo, že je situace pod kontrolou a funguje „chytrá karanténa“ a najednou ne??? Najednou jsme zase na začátku???

Miloš Gumídek Staněk, FCB


Nic se neděje

Testuje se o sto šest, takže počet tzv. infikovaných stoupá, ale v nemocnici je opravdu pár jedinců. Nařídit v této situaci hadr na hubu (byť ZATÍM pouze v MHD a v institucích státní správy) může jenom debil nebo zeměškůdce. Takže si ho, drazí vyznavači Covid-náboženství, členové vakcinologických lobby a hypochondři, noste od 1. září sami. Vaše rouška chrání Vás a do mojí Vám nic není.

Konec vysílání!

Petr Aviatik-Markvart, FCB


Odpor státní zvůli

Manuál pro asertivní jedince, kteří se vydrží po prvním září hádat v každém obchodě, v každé tramvaji:

 • „Pane, nemáte roušku.“
 • „Samozřejmě. Dle pravidel ji JÁ mít nemusím.“
 • „Jak to?“
 • „V zákoně je bod, dle kterého někteří, kteří trpí určitými zdravotními potížemi, tu vojtěch-mázdru na obličeji mít nemusí.“
 • „A máte na to nějaký doklad?“
 • „Nemáte žádné právo žádat podrobnosti o mém zdravotním stavu. A to vás dopředu upozorňuji, že nemá ani policista, kterého případně zavoláme, co vy na to?“
 • „Ale v tom případě k nám vstoupit nemůžete.“
 • „Vstupuji a zavolejte prosím tedy toho policistu. Aby vám vysvětlil, co podle českých zákonů můžete a co nikoli.“

Je třeba začít uplatňovat odpor. Vůči státní zvůli.


Plošně nikdy, takže od prvního

Plošná hygienická opatření vyloučil premiér Andrej Babiš, takže budou zavedena od prvního září. Roušky všude, ve školách na chodbě, ve třídách ne. Tamhle jo, tamhle ne. Měl by na to být semafor. Jenže semafor se už vyzkoušel, je osemaforovaná celá republika a není to k ničemu, protože se to plesklo plošně, přesně tak, jak to Babiš vyloučil.

Ondřej Neff, úvodník NP

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 363 × | Prestiž Q1: 11,42

+21 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 3 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Ambrož

Stejně jako je Isoprinosine lék na běžné virózy a chřipečky, je i nový koronavir běžná respirační viróza. Léčit se má symptomaticky ten, kdo je nemocný.

PeTaX

Ano, uvádí to celá řada lékařů. Jiní naopak mají potřebu vystresovat populaci líčením příšery, která zkosí miliony lidí.

Borsuk

Ad "Odpor státní zvůli".
Toho bychom se měli držet a HROMADNĚ se na ty korektní náhubky VY...T!

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top