Štítky článku: •  

Co se stalo s tou Amerikou, kterou jsem miloval?

V Americe mne nejvíce děsí úpadek odvahy. Konkrétně, většina tamních politiků se bojí kritizovat černochy, i když je zcela zřejmé, že mnoho ze svých dnešních problémů si černí spoluobčané způsobují sami, a co je horší, jsou k tomu vychováváni.

Mám na mysli například zvrácenou kulturu rapu nebo vymývání mozků v uličních ganzích o tom, co znamená být „cool“ v chování, řeči a oblékání. Ale co mne nejvíce znepokojuje, jsou projevy anti-bílého rasismu. Přesněji řečeno ani ne tak samotný fakt, ale tabu, které na něj bylo uvaleno. Jev byl zdokumentován v řadě knih, za nejlepší považuji dílo Colina Flahertyho „White Girls Bleed A Lot“: The Return of Racial Violance to America And How the Media Ignore It. Přitom každý, kdo se odváží byť jen naznačit, že američtí černoši jsou částečně zodpovědní za svoji nepříznivou pověst, je okamžitě označen za rasistu, postaven před soud.

Když bílý zahyne následkem policejního násilí, nejsou žádné protesty a rabovačky, které se rozšíří po celé zemi. Vzpomínám si velmi dobře na video z Dallasu před několika roky, kdy při policejním zákroku byl ležící muž přitlačen k zemi tak tvrdě, že zemřel. Místní deník Dallas Morning News napsal, že oběť, jistý Tony Timpa křičel a prosil o pomoc nejméně třicetkrát policisty, kteří na něm leželi a „připíchli“ jeho krk, ramena a kolena k silnici. „Zabijete mě!,“ opětovně křičel. Když ztratil vědomí, spoutali ho, aniž se někdo obtěžoval přezkoušet jeho dech a puls. Než přijela ambulance, byl Tony Timpa mrtev. Žádné celostátní demonstrace a bouře se po této smutné události nekonaly…

Každé neúměrné policejní násilí na občanech je odsouzeníhodné a trestné. All Lives Matter. Ale černoši jej dokáží mnohem lépe politicky využít s pomocí elity Demokratické strany a organisací jako jsou Antifa a Black Lives Matter. Jak řekl velký černošský ekonom Walter Williams: „Vždy jsou jiní prospěcháři z rasových potyček a sporů. Tyto incidenty jsou zneužity politiky a aktivisty, kteří se snaží šířit víru mezi liberály, že diskriminace a útisk jsou jedinými hnacími silami žalostného údělu černých spoluobčanů.“

Každému, kdo žil ve Spojených státech, je zřejmé, že černoši jsou často strůjci vlastní mizérie. V New Yorku, tavícím kotli všech ras, jsem se setkal s nedávno přistěhovavšími Afričany, kteří mi mnohokrát řekli, že černí Američané mají příležitosti, které by v Africe neměli, a že je, přivandrovalce, nemají rádi, protože uspěli v Americe lépe nežli oni, kteří se tam narodili. Závidí rovněž asijským přistěhovalcům, protože bohatnou zásluhou své pracovitost a podnikavosti, dvou vlastností, které většině domorodých černochů chybí. V tom je dračí sémě budoucnosti. Vzpomeňme si na bouře proti Asijcům, které zažilo Los Angeles v roce 1992. Nicméně nejsilnější a nejčastější projevy rasismu v USA jsou a budou proti bělochům, zejména ze strany politicky činných černochů.

Sdělovací prostředky rozdmychávají výbušnou situaci neustálý opakováním, že „černý hněv je legitimní“. Tím vlastně ospravedlňují násilí a rabování. Jestliže hněv černých je oprávněný a jestliže „bílá privilej“ jsou skutečné, pak je zcela „pochopitelné“, že tento „hněv“ někdy „překypí“ a vede k „politováníhodným výstřelkům.“

Stejný signál slabosti a poddajnosti vysílají snímky policistů, kteří před černými demonstranty pokleknou. I když toto gesto může být pokládáno za výraz soucitu a možná omluvy, černoši si to vyloží po svém jako znamení kapitulace, což je velice nebezpečné, neboť to může být povzbuzením k dalším a větším výtržnostem.

Co se týče policejního rasismu, který vede k většímu počtu mrtvých černochů, statistika to nedokazuje. Heather Mac Donald z Manhattanského výzkumného institutu zjistila na základě údajů New Yorské policie, že její příslušníci zastřelili v roce 2019 devět neozbrojených černochů a devatenáct neozbrojených bělochů. To ale nedává americké policii rozhřešení. Je pravda, že v jejích řadách je hodně rasistů a násilníků. Ano, bylo by žádoucí, aby muži zákona byli lépe vychováváni, vycvičeni a řízeni, ale ne finančně přiškrceni a propouštěni, jak se to děje v některých amerických městech a státech. Tito strážci veřejného pořádku představují „tenkou modrou linii“, která chrání společnost proti zločincům. New York a New Jersey jsou odstrašujícím příkladem, co se stane, když ta modrá linie hyne na úbytě.

Příručka Antifa hlásá, že bílí a obzvláště muži v plném věku jsou „největším zlem jaké kdy lidstvo znalo… Aby mohla vzniknout kultura snášenlivosti „bílá síla musí být svržena. Chce to zaplnit zemi barevnými imigranty a omezit růst bílé populace tím, že se jejich ženám usnadní potraty… a pomocí medií vytvořit představu, že bílá bezdětná rodina je sexy a cool. Jakmile počet bílých klesne pod třicet procent všeho obyvatelstva, může být tato menšina odstraněna.“

Bod, odkud není návratu, byl dosažen: umírá víc bílých Američanů, než se rodí. Až dnešní bílá batolata dorostou v muže a ženy, budou žít v Americe, kde celkový počet bělochů klesne pod padesát procent ze současných šedesáti čtyř procent. V letech 2010–2019 ubylo 79 000 bílých obyvatel, zatímco přibylo 9 829 000 Hispánců, 4 145 000 Asijců a 3 134 000 černochů.

Bílí Američané nemají vůdce, a proto se mohou těžko bránit. Demokraté se spojili s rabovači a Republikáni neudělali nic pro obnovení veřejného pořádku a pro ochranu soukromého majetku. Běloši jsou bezbranní a vydáni na milost či nemilost kritické rasové teorii, která jim naočkovává pocit viny a hanby. Výsledkem je, že bílá většina ztrácí důvěru v sama sebe a cítí se bezbranná vůči černému násilí.

A navíc zrazená. Tisíce obchodů bylo zničeno a rozkradeno, mnoho lidí bylo zraněno, pomníky slavných bílých státníků byly zničeny. Ale Demokraté, media a bílé liberální elity svádějí odpovědnost za rozbíjení a loupení v amerických městech na rasismus bílých Američanů.

Bílí ustupují na všech frontách. Univerzity ruší výuku anglické gramatiky, protože černí ji nechápou. Ze středních škol vycházejí černí absolventi, kteří neumí číst a psát. Kongres nedělá nic, jedna strana neutralizuje druhou a obě jsou placeny Wall Streetem, zbrojaři, olejáři a velkými korporacemi. Místní správy se podrobují požadavkům výtržníků nebo stojí stranou. Policie je záměrně oslabována finančně i početně. V nočních ulicích číhá nebezpečí a vládne strach.

V konečné analýze dnešní Amerika se jeví jako názorný příklad, jak se rozpadá funkční společnost a začíná anarchie.

President Donald Trump prohlašuje:

„Jsme živými svědky nelítostné kampaně zaměřené k vymazání naší historie, k zostuzení našich hrdinů, k vymazání našich hodnot a k indoktrinaci našich dětí. Vztekem ovládané davy svrhávají sochy našich zakladatelů, zohavují naše nejsvětější památníky a rozpoutávají vlny násilnických zločinů v našich městech.“

Jakkoli se může tento výrok zdát za vlasy přitažený, vše naznačuje, že United States of Anarchy upadají do černé tyranie.

Co se stalo s tou Amerikou, kterou jsem miloval?!

Píše pan Jan Vítek na zvedavec.org

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 625 × | Prestiž Q1: 16,94

+40 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 15 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Borsuk

Je to promyšlené, je to plánované je to podle not frankfurtské školy.

PeTaX

Člověk se snaží nedůvěřovat konspiračním teoriím, ale Frankfurtská škola a čtvrtá socialistická internacionála asi nebudou jen teorie.

Borsuk

To nejsou konspirační teorie: doporučuji tato stránky, dokud jsou dosažitelné : http://www.tedeum.cz/4_2014/frankfurtskola_0414.htm

PeTaX

Znám

WannabeeP

To o tej frankfurtskej škole mohol napísať len totálny blbec.

Luděk

Je smutné, dokonce tragické a to nejen pro Spojené státy samotné, ale i pro Evropu s problémy, na které si vždy sama zadělala a bez pomoci té, dnes téměř nenáviděné Ameriky, sotva schopná si je sama vyřešit, že onen poslední pilíř naděje, všech zprava i zleva pronásledovaných, se začíná hroutit - kdo tedy příště podá Evropě pomocnou ruku a hlavně, kdo ji podá Americe ? Snad ne rozpolcená EU, která byla a je bez berličky Ameriky vždy zlobivým dítkem ? Že by snad "mírumilovné" Rusko se svými odvěkými uchvatitelskými manýry využilo situace a začalo opět "osvobozovat" svým sice otřepaným zůsobem,ale tolikrát pro něj(bohužel) úspěšně realizovaným a pro ty "osvobozené" tak tragickým ???

PeTaX

Souhlas

Vojtěch

Ne tak úplně souhlas.
Každá velmoc (nyní U.S.A, Německo, Rusko, Čína, dříve Mongolové, Persie, Egypt ...) má uchvatitelské manýry.
Nad tím se nelze pozastavovat.

Petr

Dávám k dobru jednu moji teorii, proč je dnes Amerika jaká je. Myslím si, že to souvisí již 4 roky pouze s tím, že v prezidentských volbách tehdy zvítězil Trump a ne všemi očekávaná a adorovaná Hillary. Důvod je pak v tom, že Trump snad jako jediný poválečný prezident USA nevyvolal žádnou novou válku a naopak se snažil z již rozjetých konfliktů vycouvat. To se nepochybně nemohlo líbit vojensko - finančnímu komplexu, který šéfoval všem předchozím prezidentům z Demokratické strany, takže válčili ostošest i když si za to nechávali dávat třeba Nobelovy ceny míru (Obama). Demokrati proto před letošními prezidentskými volbami evidentně čekali na možnou záminku, jak se do Trumpa navézt a znemožnit ho. V tom jim z velké části posloužil sám svou sebestředností a nesebekritičnosti, ale z velké části jim pomohla také koronavirová krize a hnutí BLM (které bylo myslím i hodně iniciováno právě ze strany demokratů s cílem vyvolat před volbami co největší zmatek a nejistotu). Když se k tomu přidají nějaké úžasné ideje o bezbřehé svobodě pod heslem "všechny menšiny spojte se", tak pak nachytají nezkušenou mládež, která pod zelenými hesly a genderismem nepozná skrytý socialismus a zvolí senilního starce jako záruku, že bude poslouchat.

Vojtěch

Trump’s Record on Foreign Policy: Lost Wars, New Conflicts, and Broken Promises
Trumpův zápis v zahraniční politice: Ztracené války, nové konflikty, porušené sliby
https://original.antiwar.com/mbenjamin/2020/07/01/trumps-record-on-foreign-policy-lost-wars-new-conflicts-and-broken-promises/

Pavel

Super příspěvek pane, souhlas. A denně se těším na to až ta směska živočichů, které tam vyhnali ze všech lidských společenství vyhnali jako nepotřebné zmizí z této naší zatím ještě krásné planety. USáci končí, napáchali tolik zrůdností, že se jim ani všichni komančové nevyrovnají.

WannabeeP

NAJŠIALENEJŠÍCH 105 MINÚT V HISTÓRII AMERICKEJ TV

Počas deväťdesiatminútovej tlačovej konferencie, prenášanej vo štvrtok 19.11.2020 televíziou, tvrdil Trumpov právnik Rudy Giuliani, že demokrati vraj riadia "celoštátne sprisahanie" s cieľom Trumpovi "ukradnúť voľby", v spolupráci so sprisahancami z Číny, z Kuby, z Clintonovej nadácie, s Georgom Sorosom a zomrelým venezuelským prezidentom Hugo Chávezom. Nepredložil žiadne dôkazy. Pri vystúpení sa potil a po tvári mu tiekli cícerky čiernej farby z jeho nafarbených vlasov.

TRUMP POTREBUJE STIAHNUŤ ARMÁDU ZO ZAHRANIČIA

Trump potrebuje stiahnuť armádu z Iraku a Afganistanu (bol tam osobne medzi vojakmi a vypočul si ich názory).
"Priemerný americký vojak, námorník, pilot alebo námorná pechota nevidí v Afganistane, na Strednom východe a vo väčšine Afriky nič, čo by ospravedlňovalo jeho smrť. "
Americký plukovník vo výslužbe Douglas MacGregor

TRUMP A EURÓPA
Trump potrebuje rozdeliť armádu, aby aspoň časť garantovala jeho zotrvanie pri moci. A na to budú stiahnutí vojaci zo zahraničia a jeho ozbrojení bieli chlapci veľmi dobrí.
Trump síce nezačal žiadnu vojnu, ale ako prvý americký prezident presunul k ruským hraniciam armádu ako nikto pred ním, čím z Východnej a Strednej Európy urobil sanitárne pásmo a terče pre ruský jadrový arzenál.
Urobil z nás potenciálne obete, pretože Amerika musí byť veľká. Ironicky povedané slovami Trumpa.
"Túto obeť som ochotný podstúpiť."
Chris Krebs, činiteľ Trumpovej vlády zodpovedný za priebeh volieb, ktorého Trump minulý týždeň vyhodil z funkcie za to, že Krebs svedčil, že tohtoročné americké voľby boli absolútne férové a k žiadnym volebným podvodom nedošlo, napísal na Twitteri:
"Tá tlačová konferencia bola najnebezpečnejších 105 minút televízie v americkej histórii. A zrejme tiež najšialenejších. "

WannabeeP

To heslo:

JEN SVOBODA JEDNOTLIVCE VEDE KE SVOBODNÉ SPOLEČNOSTI

ste opísali z Komunistického manifestu?

PeTaX

Blábolíte

WannabeeP

USA UŽ NEMÁ VOJAKOV
„Črtá sa úpadok americkej hegemónie, pretože v prvom desaťročí 21. storočia boli jej poslednými piliermi dolár, ktorý už podľa mňa skončil, a armáda, ktorá je nepoužiteľná. Je nepoužiteľná, lebo má desaťkrát viac všetkých veľkolepých strojov ako ktokoľvek iný: všetky tie lietadlá, všetky tie bomby, všetko veľmi moderné, ale nemá vojakov. Irak, Afganistan a rôzne iné miesta dokázali, že bez vojakov to nepôjde. Vojaci nie sú, pretože je to v USA politicky nerealizovateľné. Posledný raz, keď sa použili skutoční americkí vojaci, vznikla vzbura, ktorej sa hovorí vietnamská kríza.
*
Preto sa nepoužívajú vojaci, používajú sa žoldnieri. Takže nakupujete služby od chudobných: čiernych obyvateľov, Latinoameričanov a bielej vidieckej mládeže. Z nich sa skladá americká armáda a námorníctvo. Práve teraz sú trochu nadmerne využívaní, takže dokonca ani im sa neoplatí znovu vstupovať do armády.
*
Potom tu máme národnú gardu a tá sa skôr skladá z príslušníkov strednej triedy. Nikdy neočakávali, že strávia dlhé roky v Iraku, a tak sa tiež znovu neprihlasujú. Takže žiadni vojaci nie sú. Spojené štáty americké vlastne nemajú žiadnych vojakov, ktorých by mohli niekam poslať. Všetky tie reči o Severnej Kórei, Iraku alebo Somálsku sú nezmyselné. Nie sú žiadni vojaci a bombardovanie nebude stačiť. Nefunguje to. Takže tu nie je žiadna ozbrojená sila. Čoskoro si to každý uvedomí a všetci začnú hovoriť, že sa vás neboja, pretože nemáte žiadnu moc.
*
Nemáte žiadnu vojenskú moc. Míňate svoje peniaze vo veľkom stroji, ale nefunguje to. Takto vojnu vyhrať nemôžete. Teraz si ľudia naozaj zrazu uvedomili, že Spojené štáty americké nemajú v rukách žiadne tromfy.“
Immanuel Vallerstein, americký sociológ, 2009

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top