Štítky článku: •  

Všichni umřeme!

Právě probíhá mediální soutěž o to, komu se podaří vystrašit víc lidí. Tomu nejde odolat. Rozhodl jsem se vytáhnout ultimátní dealbreaker. Všichni umřeme!

V ČR zemře denně asi 310 lidí. To dělá nějakých 2300 mrtvých týdně, a všichni umřou na smrt. Není žádná významnější příčina úmrtí, než je smrt. Smrt má 100% smrtnost, tedy vyšší než chřipka a dokonce vyšší než COVID-19.

Pan Teplý se večer veselil v klubu Buzna Przna a pil s ostatními buzeranty z jedné skleničky jedním brčkem a dělal i jiné věci. Pak několikrát kýchnul a chcípnul, protože měl v hlavě aneurysma a ono mu prasklo. Zcela jasný případ úmrtí na smrt.

Pan Vančura byl sice nadaný umělec, ale v hlavě měl nasráno. Měl zánět zubu, což je banální problém, ale nešel s tím k zubaři, protože co kdyby tam chytil čínskou chřipku, onemocněl a umřel. Tak to nechal bejt a umřel na otravu krve. Opět jasně a bez diskuse smrt.

Ajznboňák Brůna nosil roušku, aby na něj nehopnul virus, když ťuká na nástupišti do kol. Bohužel mu rouška redukovala periferní vidění, tak přehlídnul plzeňskej rychlík, přičemž utrpěl smrt.

Umře i ta milá paní, co dělala v televizi bagetu i ten namyšlenej debil, co jí řekl, že jí udělala hnusnou, protože utrpí smrt. Umřel i náš čtenář a spolupracovník Mobility 2104 Laco, nick 1ac0, protože mu diagnostikovali ALS. Laco vypadal, že přežije úplně všechno, ale jednoho dne se už ráno neprobral. Je to zvláštní, jeden den si s někým psát a druhý den zjistit, že už nežije. Nepomohlo mu ani to, že si nějaký čas předtím celebrity a politici vylévali na hlavy kbelíky.

Tím se dostáváme pomalu k podstatě věci.

Někdy jsou ta čísla rekordní. Například v 9. týdnu roku 2018 zemřelo 2994 lidí, o 700 více než je průměr, a ani tento strmý nárůst a rekord nikomu nestál za mimořádná opatření, ačkoli ta nejsou nijak složitá a nikoho by určitě neobtěžovala.

Smrt je například zákeřná v tom, že hlavně napadá starší lidi. Počet úmrtí na smrt mezi starými lidmi je násobně vyšší než u mladých lidí. To je tím, že staří lidé jsou na smrt mnohem náchylnější než mladí lidé a představují tak ohroženou skupinu. Úmrtnost příslušníků ohrožené skupiny nikdo nijak zvlášť neřeší, přičemž stačí několik jednoduchých opatření, aby se počet úmrtí starých osob výrazně snížil. Třeba rozpoutat válku. Při ní zahyne hodně mladých lidí, takže neumřou ve vyšším věku.

Mnoho starých lidí také zemře v posteli. Kdyby se jim zakázalo od určitého věku uléhat do postele, úmrtnost by se určitě snížila, protože mezi postelí a smrtí je určitě nějaká souvislost. Vážně, zeptejte se plukovníka Prymuly, ten přesně takhle argumentuje, když prezentuje ty své „vědecké závěry“. Také by se měly zakázat bačkory, hlavně ty, co se dají natáhnout, a v anglicky mluvících zemích by se měly zakázat kýble, aby do nich nikdo nekopnul. Taková opatření jistě jen minimálně omezují běžný život a úmrtnost starých lidí na smrt by zcela jistě snížila.

Současná doba je zákeřná v tom, že pokud máte nějaký vliv na společnost, nemáte na výběr. Musíte dělat dvě věci. Vyvolávat v lidech strach a obavy a potom nabízet recepty proti strachu a obavám. Musíte makat a řešit to. Jednu věc udělat nemůžete, totiž nechat to bejt.

Například asi 200 lidí za rok umře v důsledku utonutí. Samozřejmě, když si představíme 200 lidí skonat najednou, tak je to ohromná tragédie. Představte si, že by se například celá cyklojízda najela na most a ten se zřítil… OK, to nebyl nejlepší příklad. Nebo že spadne menší dopravní letadlo a nikdo nepřežije. Nicméně, v celostátním měřítku vcelku zanedbatelné číslo.

A představte si, že jste politik, přijde za vámi nějaký novinář a zeptá se, co budete dělat v rámci vaší společenské odpovědnosti proti tomu, aby se lidé topili. Vy řeknete — nezlobte se, pane, ale proti tomu budu dělat prd! Nějakých 200 lidí je mi ukradenejch. Za prvé si vůbec nemyslím, že by se reálně dalo dělat něco proti tomu, že se nějaký dement rozhodne naložit na kánoj sebe a dvě děti a jde sjíždět řeku, která je právě na druhém povodňovém stupni, protože se den předtím díval na film Řeka s Kevinem Slaninou. Za druhé, to jsou prostě události spadající do kategorie „shit happens“ a ve své podstatě jsou prospěšné, protože se lidstvo očišťuje od defektního genofondu. Je to inherentní riziko, žijeme s ním už stovky let.

Za třetí, i kdyby se náhodou povedlo vymyslet nějaké opatření, které by riziko utonutí snížilo, například povinné plošné nošení plovacích vest ve všech vnějších i vnitřních prostorech nebo obehnání všech vodních toků ostnatým drátem, vedlejší efekty takových opatření by byly natolik zatěžující, že se prostě vyplácí jediné, a to sice nedělat vůbec nic a nechat ty lidi dál topit. Takže rozhodnutí nedělat nic je striktně vzato správné.

Ale ruku na srdce, existuje politik, který nevyměkne, až se uvidí v Blesku na titulce spolu s textem „200 lidí ročně zemře a panu X. Y. je to u prdele“? Je to politicky nepřijatelné, protože ve vodě každý rok zahyne 200 lidí a tak dává smysl jakékoli opatření, i kdyby mělo zachránit jen jeden lidský život.

Je pro mě docela ubíjející, když sleduji politiky a různé veřejně činné významné osoby, jak běhají jako křečci v kole. Možná podobně jako já čekáte už celé roky, že se najde nějaký politik, který přijde s nějakou i třeba blbou vizí a ta dokáže lidi nadchnout tak, že napnu své úsilí k nějakému cíli, ať už je jakkoli pitomý.

Problém je, že čekáme marně. Všichni ti Babišové, Hamáčkové, Fialové, Okamurové a další jsou totiž sráči a v honbě za preferencemi ve zfalšovaných průzkumech se nechají od médií a úředníků neustále pohánět v tom křeččím kole. Řeší to, makají, zařizují, rozhodují, co je třeba podpořit, co je třeba zakázat, s čím je třeba bojovat a s kým je třeba po gottwaldovsku zatočit. Jsou úplně zahrabaní v mikromanagementu různých věcí, které vlastně ani nestojí za pozornost, ale ten systém jim z něj nedovolí uniknout, ani kdyby uniknout chtěli. A oni popravdě ani moc nechtějí. Jakmile se ukáže, že křeček je už znavený a nechce dál běhat, tak ho z kola vyndají a dodají tam jiného křečka, který ještě s radostí bude řešit 200 utopenejch nebo 450 zemřelých na chřipku, aby bylo vidět, že se stará.

Smrt tím pádem taky bude třeba nějak řešit a makat na tom, a to i kdybychom měli kvůli tomu někoho zabít.

Psal 6. 9. 2020 D-FENS na dfens-cz.com

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 475 × | Prestiž Q1: 11,32

+19 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Emil

Ten pan je velmi vtipny a duvtipny. osobne jsem presvedcen, ze takhle to skutecne je!

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top