Štítky článku: •  

K problémům s * si přispíváme sami

Vidíte to. Původně jsem měl v nadpisu místo asterisku slovo „Cikány“, pak „Romy“, pak jsem to nahradil neutrálním „jistou minoritou“. A nakonec jsem to vyhodil úplně v bláhovém přesvědčení, že to bude korektnější. Co blbnu?

Problém je s některými Cikány, tak se to správně jmenuje.

Schválně píšu „s některými“. Tak, jako nepochybně existuje spousta slušných Cikánů, existuje však daleko viditelnější skupina darebáckých Cikánů, kteří zbytku svého etnika dělají medvědí službu.

A ovšem třeba doplnit, že existuje spousta slušných etnických Čechů, ale existuje také skupina darebáckých etnických Čechů, kteří zbytku svého etnika dělají medvědí službu.

Věci jsou prostě velmi složité a zjednodušovat je do rasových otázek je velmi ošidné a zavádějící. I xenofobie plynoucí z tohoto zjednodušení je falešná a nepravdivá.

Žije zde řada minorit. Jsou zde Vietnamci, Číňané, ale i Ukrajinci, Rusové, Rumuni, i Američané, Židé a řada dalších. Ale v podstatě jediná z nich je problémová masově.

Je to čistě jejich vina, nebo i naše?

Dvakrát, třikrát týdně se, tam kam chodím na pivo, objeví tlupa obézních Cikánů s taškami narvanými značkovým oblečením, drahými parfémy, cigaretami a dalším zbožím, které nabízejí za poloviční ceny, než jsou ceny tržní, či ceny obvyklé.

Ale vždy se najde dostatek zájemců, kteří koupí toto evidentně kradené zboží jen proto, aby krátkodobě ušetřili několik korun. Že tímto jednáním je jen podporují a ukazují jim, že to co dělají je efektivní a výnosné a tudíž správné, to už nedohlédnou.

A přitom stačí tak málo: odmítnout je. A když jsou to vtěrky, stačí se začít ptát po platebním dokladu, anebo ještě tvrději: vytáhnout telefon a začít vytáčet 158. Jsou ihned v prachu.

Kdo je vinen?

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 2 357 × | Prestiž Q1: 16,95

+37 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top