Štítky článku: •  

Pavel Novotný — grázl v bulváru, grázl v politice

Starosta Prahy-Řeporyje Pavel Novotný se zviditelnil „pomníkem Vlasovcům“, v poslední době napsal dopis do Číny (kterého si všimla i pokroková média) a posledním hitem je přání smrti prezidentovi a premiérovi.

Co se chatrného zdraví prezidenta Miloše Zemana týče, máme už jednoho místostarostu z Brna, který před prezidentskými volbami 2018 zveřejnil tuto „informaci“:

„Za chvíli skončí uzávěrka nominací na Hrad, takže je možno jít ven s pravdou o zdraví Miloše Zemana,“ píše na Facebooku Bartík. „Má rakovinu, metastáze na více místech. Svoji diagnózu zná už přibližně 3 týdny a léčbu odmítl,“ tvrdí brněnský místostarosta. Podle Bartíka má Zemanova nemoc prognózu 3 až 7 měsíců. „Kdyby nešlo o nejvyššího státního činitele, navíc v období sestavování vlády, a Zeman zároveň znovu nekandidoval, jistě bych to nešířil. Myslím tedy, že je vysoký veřejný zájem na tom, aby to veřejnost věděla,“ uzavřel Bartík s tím, že zdroj z pochopitelných důvodů nezveřejňuje.

Zeman žije, nedávno si sice zlomil ruku, ale mluvit může a mluví. Odsoudil návštěvu Miloše Vystrčila a dalších senátorů na Tchaj-wanu a poslal kancléře Vratislava Mynáře, aby na velvyslanectví Číny oznámil, že Vystrčil už nebude zván na schůzky nejvyšších ústavních činitelů o zahraniční politice. Zdá se, že se snaží, seč může, Vystrčilovu cestu bagatelizovat. Přitom, jak známo, se Čína zlobila a hodně. Podnikatelé ve Vystrčilově delegaci mají podle čínských médií v Číně utrum (ale to všichni věděli a jeli tam právě jenom ti, kteří v Číně nemají žádné aktivity).

Zeman tedy rakovinu nemá a do věci prezidentova zdraví se vložil další komunální expert, tentokrát starosta Prahy-Řeporyje Pavel Novotný.

„V zájmu České republiky je, aby Babiš prostě zmizel, umřel a aby Zeman taky umřel a odešel do věčných lovišť. A abych byl poslancem. Já vím, že to zní strašně, ale je to v zájmu České republiky,“ prohlásil Novotný v rozhovoru zveřejněném v úterý na Info.cz.

Novotný pak svému výroku nasadil „korunu“, když na dotaz iDnes.cz odpověděl:

„Nikomu ale nepřeji smrt, to je mi odporné. Nikomu. Jen jsem konstatoval objektivní fakt. Jsem o tom zájmu ČR přesvědčen, byť jsem jen pitomec ze Řeporyjí a oba jmenovaní pánové jsou demokraticky zvolení. Tady se rozkrádá stát za pomoci státního aparátu a pan prezident rád jedná v zájmu cizích mocí a dělá nám ostudu v zahraničí,“ pokračoval řeporyjský starosta.

Nikomu smrt nepřející Novotný pak sdělil, že mu doma jeho choť strašně vynadala. I ODS, která si podle jednoho z výroků předsedy Petra Fialy „jednoho Novotného může dovolit“, se od něj distancovala. Možná, že ti bázlivější budou naléhat, aby byl Novotný z ODS vyloučen podobně jako Václav Klaus junior. ODS však již dávno není „catch all party“, tj. strana pro všechny skupiny voličů, ale je z ní partaj ukřivděných a skuhrajících. Kovid by uměli lépe, o ekonomice ani nemluvě. Zdá se mi, že se ODS v opozici natolik zalíbilo, že ani nechce být ve vládě. Nějaké penízky se sypou, vládní odpovědnost žádná, ideální stav — hlavně pro stávající poslance.

Novotný si vydobyl svým vystupováním v bulváru „čestné“ místo mezi novináři — hyenami. Šel za svým „přes mrtvoly“ a snad i proto mu nečiní potíž přát smrt Zemanovi a Babišovi, protože by to Česku prospělo. Kdyby tak šlo o Česko! Je to jen stupidní obrat pisálka, který byl vždycky rád v centru bulvárních zpráv a dnes dělá vše proto, aby byl vidět i v pozici starosty. Je tak vidět jenom jediné — Novotný dneška v ODS se nijak neliší od Novotného v bulváru — grázl zůstal grázlem.

Dodatek: Bývalý radní městské části Brno-střed Svatopluk Bartík se musí omluvit prezidentu Miloši Zemanovi za výroky, že má Zeman rakovinu. Rozhodl o tom v pátek Městský soud v Brně, podle kterého to bylo nepravdivé tvrzení. Bartík zároveň musí zaplatit prezidentovi 250 000 korun. Prezidentská kancelář požadovala omluvu a pět milionů.

Píše pan Jan Bartoň na janbarton.blog.idnes.cz


Pozn. red.: Edit 14. 9. 2020 07:44:31. Bartík už skuhrá na sociálních sítích, že 250 000,- odškodného Zemanovi (plus náklady soudního řízení 111 000,-) nemá a jestli by to za něj někdo nezaplatil. Já to rozhodně nebudu!

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 314 × | Prestiž Q1: 8,97

+17 plus Známkuj článek minus –4

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
m.petr

novotný nedávno na barandově vzorně dokázal,že je duševně velmi těžce nemocný.měl tam opakovaně velmi silné záchvaty.nechápu,proč ho soukup nenechal ihned odvézt do buhunic.

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top