Štítky článku: •  

Živě na blogu: Přenos z Bílého domu

Úterý 15. září 2020 je historický den světového významu. Toho dne v poledne místního času začne přenos podpisu Abrahamovských dohod mezi Izraelem a dvěma státy Perského zálivu — SAE a Bahrajnem.

To vše pod záštitou USA (stejně jako tomu bylo při podpisu míru Izrael — Egypt a Izrael — Jordánsko). Proto se ceremonie koná v Bílém domě, hlášen je jižní trávník a účast asi sedmi stovek hostů (některá média psala o rovné tisícovce).

Přímý přenos začne za účasti prezidenta Trumpa a První dámy ve 12 hodin Východního letního času (EDT), což je 18 hodin SELČ.

President Trump and The First Lady Participate in an Abraham Accords Signing Ceremony

Jako jediný ministr země EU se zúčastní podepsání normalizačních dohod mezi Izraelem, Spojenými arabskými emiráty a Bahrainem ministr zahraničí Péter Szijjártó. Slavnostní ceremonie se bude konat dnes v zahradě Bílého domu ve Washingtonu.

Dohody upravují diplomatické vztahy mezi Izraelem a zmíněnými státy Perského zálivu. Szijjártóa pozval Donald Trump, pravděpodobně proto, že Maďarsko jako jediný stát EU veřejně podporovalo takzvaný Trumpův plán pro Blízký východ a je aktuálně nebližším spojencem Izraele na evropské scéně. EU kritizovala, že plán obchází Palestince, ačkoliv o izraelsko-palestinský konflikt jde v důsledku nejvíce.

Podepsání se vedle amerického prezidenta budou účastnit izraelský premiér a ministr zahraničí Benjamin Netanjahu a ministři zahraničí obou států Zálivu. Szijjártó bude mít také samostatné jednání s prezidentovým poradcem a zetěm Jaredem Kushnerem.

Lubomír Stejskal lubomirstejskal.blog.idnes.cz a Konzervativní noviny

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 154 × | Prestiž Q1: 5,98

+7 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top