Štítky článku: •  

Kdo by tady zasloužil?

V České republice se kvapem blíží volby. A tak vláda ANO a sociálních demokratů s podporou od komunistů, jak je již dobrým zvykem, korumpuje voliče.

I když je vlastně jedno, že se volby blíží, protože by tato vláda voliče korumpovala, i kdyby byly volby daleko za horami. A jestli se dá něco o této korupci říci, pak je to to, že jsou hlasy voličů laciné, až je z toho člověku do pláče.

Nejprve vláda slíbila důchodcům, tedy těm, o něž se opírá především, protože jde o nejsnáze ovlivnitelnou skupinu lidí, že jim přidá na důchodech více, než jí ukládá zákon, a mnohem více, než si republika může se svým katastrofálně deficitním rozpočtem dovolit.

Ale pak, když euforie odezněla, změnila vláda názor a raději prý dá starobním, invalidním a pozůstalostním důchodcům namísto prve slíbeného zvýšení důchodů jednorázově pět tisíc korun. Nikdo z vládních politiků to samozřejmě nepřizná, ale zjevně tím dokazují, že jde o korumpování loajálních voličů. Protože pět tisícovek naráz ovlivní smýšlení naivního člověka daleko více, než mizerných průběžných pár stovek měsíčně, a zároveň se tím vláda zříká zodpovědnosti za to, že kdyby nyní zvýšila důchody, jen těžko na ně bude po volbách shánět peníze. Když už jenom letos zadluží každého Čecha průměrně padesáti tisíci korun.

A čím je ta výše zmíněná pětitisícová „štědrost“ vysvětlována? Logicky ne snahou zalíbit se voličům, ale výmluvou na to, že absolvovaná koronavirová krize znamenala pro důchodce zvýšené náklady.

Zmíněné pětitisícové „rouškovné“ se ale veřejnosti nelíbí. A to z logických důvodů. Ne že by mladší ročníky důchodcům nepřály, ale byli to totiž právě důchodci, kdo byli jako část společnosti poškozeni zmíněnou krizí nejméně. Protože i v oné složité době měli své příjmy — tedy důchody — jisté, na rozdíl od lidí, kteří nemohli vykonávat svoji profesi nebo v nejlepším případě přišli o část příjmů.

Mnozí Češi tak zastávají názor, že pokud už se má onen pětitisícový příspěvek někomu dát, měli by to být lidé, kteří v době restrikcí přišli o práci, respektive chudší domácnosti s dětmi. Protože to jsou ti, kdo by potřebovali pomoc nejvíce. To jsou ti, kdo museli, musí a budou muset omezovat své výdaje daleko častěji než podpoření důchodci.

Ale česká vládnoucí „elita“ na toto kašle. Ta podpoří z toho nic, co má, právě důchodce. Z logického, ale nikdy nevyřčeného důvodu. Že jsou to právě důchodci, kteří vyjádří svůj vděk ve volbách. Ti se na peníze navíc nejsnáze uloví. Možná i proto, že se děti a vnoučata oněch penzistů málokdy zeptají: „Vážně vám to ničení naší budoucnosti stojí za to?“

Píše pan Viktor Pondělík na blog.hlavnespravy.sk


Článek je převzat ze slovenského blogu. Pod ním uvedeno:

(Vážení čitatelia — diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.)

Hamáčkův náhubkový zákon jako přes kopírák… A slovenský soud pak usoudí, že existují nejen trestné činy, ale i trestná slova a myšlenky a dokonce i trestné emoce.

Lidé se také ptají

  • What is a Thoughtcrime in 1984?
  • Who are the thought police and what is Thoughtcrime in 1984?
  • What is the penalty for Thoughtcrime in 1984?
  • What Thoughtcrime did Winston commit?
  • Thoughtcrime — Wikipedia
Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 190 × | Prestiž Q1: 7,74

+11 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top