Štítky článku: •  

Superlockdown: Making of

Nejprve se podíváme, jak se v moderní novinařině pracuje s přívlastky.

Počet nakažených narůstá skokově a strmě a exponenciálně. Ve všech případech může růst raketově. Nárůst počtu nakažených (správněji pozitivně testovaných) je vysoký a přitom prudký, takže je nakonec masivní. Počet nakažených je samozřejmě alarmující. Další skupina přívlastků se vztahuje ke slovu rekordní, což implikuje, že někde probíhá nějaká perverzní soutěž v počtu nakažených, kdo ho bude mít nejvyššího. Pokud ano, pak jistě představuje výhodu nárůst, který je náhlý a rekordní zároveň, protože takovým postupem budou soupeři zaskočeni. Soutěž pravděpodobně probíhá ve více disciplínách, protože počet nakažených v nemocnici je také rekordní, je jich celých 516, průměrně asi tři na jednu nemocnici, ale to nezní tak dobře. Není rekord jako rekord, existují rekordy jen tak jako normální a pak rekordy víkendové, které jsou mediálně obzvláště ceněné, nehledě na rekordy mezinárodní. Ty je možné dosáhnout díky tomu, že existuje jakýsi žebříček v počtu nakažených. V tomto žebříčku je možné být premiantem (premiantem je zpravidla ten, kdo vyhlásí nejrozsáhlejší restriktivní opatření) a propadlíci, kteří jsou tak motivováni zavést ještě restriktivnější opatření a stát se také premianty do doby, než je jiní premianti předeženou. V této mediální linii je však třeba vynechat Švédsko, protože to je špatný příklad. Potom také to, co se děje v nemocnicích. Základní linie je, že infekční oddělení se plní (což je tak nějak podstata jejich činnosti), ale jednou se naplní a pak omezení provozu bude drastické.

Soutěž o pohár Emila Nádeníčka probíhá velmi intenzivně.

Kromě extenzivního použití přívlastků jsou zde zajímavé hry s čísly. Například v posledním odkazovaném článku je tam jako příklad uvedeno infekční oddělení nemocnice v Českých Budějovicích, které je z poloviny zaplněné a polovinu z tohoto počtu tvoří pacienti pozitivní na komunistickou chřipku. Když tohle čte buřtožrout, tak se vyděsí. Polovina oddělení je zaplněná! Už jen polovina zbývá! Je to typická hra s poloplnou a poloprázdnou sklenicí. Nicméně, kapacita budějovického infekčního odd. je asi 45 lůžek, takže s komunistickou chřipkou je tam 11 osob, což jak jistě uznáte nestačí ani na globální doom okresního významu. Z toho plyne poučení, zásadně neuvádět absolutní čísla. Lepší jsou ukazatele kumulativní, relativní ke správně zvolené základně nebo poměrové.

Zdaleka největší odpad je redakce Seznamu. Mozkomrd Čermák v tomto komentáři hořce kritizuje rozvnolňování opatření. To prý byla obrovská chyba, která se neměla stát. Jeho kolega Lipold zase upozorňuje, že v přízemí už hoří a vláda furt nic nedělá. Akci, honem akci, potřebujeme nějakou akci, jinak všichni zemřeme. Zlatá Greta, ta měla díky psychické poruše aspoň trochu styl, tady koukám jen na frustrovaný ochlasty a starý dědky.

Zavřeme se všichni doma, sami a dobrovolně! Pamatujete ještě tu situaci po prvním lockdownu, kdy v podstatě nastala shoda na tom, že tuzemská restriktivní opatření byla přehnaná, protože okolní země reagovaly méně restriktivně a dosáhly podobných výsledků? Tak to je zapomenuto. Už to zase jede na plné obrátky. Budeme bojovat s virem do posledního bacilu. Potřebujeme přísná opatření. Nejpřísnější v celé Evropě. Chceme být best in covid. Všechno zavřít, protože tam venku je chřipčička.

Lepší je se soustředit na to, co v tom zpravodajství není. Schválně, co byste dělali vy, kdybyste měli psát reportáž o nějaké nemoci a neměli žádné zadání, jak to celé má vyznít. Neměli byste ani žádné postranní úmysly. Nevím jak vy, ale já bych asi vyhledal nějakého lékaře. Nicméně, místo nich na nás mluví tzv. vědci s různou mírou politické angažovanosti. Většinou komunikují i mimo svůj obor, například plukovník Prymula je vakcinolog a nová vycházející hvězda a velký doomsayingový talent z poslední doby Flégr je parazitolog, blechy, vši, roupi a tak. Jen ojediněle se stává, že by mluvil nějaký lékař a když se to stane, většinou nepodporuje mediální a vládní šíření strachu.

Kam se chtějí dostat?

Cílem této hry je další lockdown. Superlockdown.

Mezi vládou a médii vzniká nebezpečná synergie.

Je to úplně jednoduché. Vyhlášení nouzového stavu, uzavírání ekonomiky a izolace společnosti je spojena s enormním nárůstem vládní moci. Za takových okolností je možné vytvářet megadeficity, které jen letos zadlužily každého obyvatele ČR včetně novorozenců částkou 47 000 Kč. Je možné obejít platné zákony vládními nařízeními. Vláda, úřednici a policie všeho druhu si pak mohou dělat, co chtějí, sami sobě vystavuji bianco šek. Umožňuje to vyrobit samopotvrzující se politický systém, který nebude brát ohled na nic jiného, než „boj s virem“.

I pro média je to výhodné. Lidé přestanou komunikovat mezi sebou, nebudou ty mediální žvásty podrobovat kritickým recenzím někde v hospodě, na pracovišti nebo mezi známými. Přisáti na obrazovky budou konzumovat instantní názory, děsit se u stupidních her s přívlastky a čísly, brát si půjčky na nesmyslné věci a objednávat si bezcenné mizerně ušité hadry ze Zalanda a About You.

Zavíráním škol se povede vychovat novou ještě snáze manipulovatelnější generaci covidiotů totálně závislých na médiích a establishmentu, který jim bude tisknout a rozdávat peníze ve svých „podpůrných programech“. Stojíme na prahu obrovské společenské a ekonomické změny a čínská chřipčička v ní hraje roli trojského koně.

V případě tohoto druhého lockdownu si pravděpodobně obyvatelé nevynutí na svých elitách uvolnění opatření tak snadno. Již nyní je ta komunikační linie taková, že rozvolňování (již tehdy u nás zcela nepřiměřených a v okolních zemích nemajících obdoby) vládních opatření byla chyba, která už se nesmí opakovat. Ty zmrdi budou držet celou zemi v klinči mnohem déle, aby „neudělali tu chybu“. Druhá vlna koronaviru bude tak pravděpodobně poslední, protože nebude vratná.

Komu se to nelíbí, má teď docela dobrou šanci je zarazit nebo alespoň přibrzdit. Spolehlivá taktika každé arkádové hry je nejprve vyřadit toho největšího zmrda, což prakticky znamená pohřbít ČSSD i s předsedou Hamáčkem. Tonoucí s nějakými 5,5 % preferencí ČSSD se stébla chytá a pracně vytváří reference na ty heroické doby, kdy transkontinentální rouškovekslák zmr. Hamáček v červené mikině honil velkokapacitní letouny původem z nenáviděného Ruska sem tam, aby přivezl roušky, co byly stejně na hovno kvůli mizerné kvalitě. ČSSD se nyní snaží oslovit ty nejtvrdší virobijce, kteří neváhají provozovat sex v roušce i s vlastní ženou a nosí kondom nasazený pořád, protože syfilis a kapavka jsou všude kolem. Hamáček chce dělat z nemoci politiku, tak mu s tím helfnem. Udělejme z krajských voleb referendum o komunistické chřipce. Jestli prosere volby, jeho situace bude neudržitelná a zbavíme se ho. Hoďme ho přes palubu, sráče.

Psal 20. 9. 2020 D-FENS na dfens-cz.com

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 209 × | Prestiž Q1: 8,56

+14 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top