Štítky článku: •  

ČT straší s virem a potom vykládá o ztrátách pivovarnictví

Veřejnoprávní ČT se opět předvedla v plné parádě. Nejprve v Událostech opět 15 minut strašila s covidem a pak v tématu Událostí popisovala ztráty, které utrpěl pivovarnický průmysl.

Mediokracie v plné síle — tak bych zhodnotil nedělní Události na ČT. Samozřejmě, dominoval „covid“ a vše, co se kolem něj děje. Vypadá to doslova na „třetí světovou válku“. Česko je na tom nejhůř, vláda „zaspala“. Předseda ODS Petr Fiala prohlásil, že by „vláda měla dělat svou práci“. Což nepochybně dělá, jenom ODS a další opoziční strany dělají i ve věci covidu svou „práci“ a tak se z medicínského či epidemiologického problému stalo všude na světě politikum nejvyššího stupně.

Při zpravodajství o covidu je zřetelně cítit „spodní linka“ informací. Vláda si „neví rady“, občané si „nevědí rady“, tam se nakazilo sto osob (vlastně podle ČT systematicky „onemocnělo“), tam se budou zavírat nemocnice pro návštěvy atd… Pak se jen tak mimochodem dodává, že „většina pacientů má mírný průběh“. Potom se hodí příběh ženy středního věku, která popisuje, jak jí a jejímu muži bylo špatně. Byla v televizi!

Výborný byl také primátor Prahy Zdeněk Hřib. Nejprve oznamoval, že se v Praze uzavřou střední školy, pak se opravil, že ne — že to špatně pochopil — aby v zápětí prohlásil, že se střední školy stejně zavřou. Potom podle něj je Praha ve stejné situaci jako Itálie na jaře, přičemž hodnotí celková čísla pro Itálii a pro Prahu. Připomeňme si, že Itálie prošla tragickým vývojem na severu země, kde nestačilo pro nemocné vůbec nic a čísla tam v nejvíce postižených regionech byla desetinásobkem čísel, které jsou dnes v Praze. Po přepočtu na počet obyvatel celé Itálie to pak samozřejmě vychází jako v Praze. To je náš pan pirátský primátor — údajný expert na IT, počítat průměry se ale nenaučil!

ČT pak pokračovala, nejprve ve stylu ekonomických ztrát tu a onde. Proboha, když svět postihla skutečně nebývalá pandemie vedoucí k závěrám ekonomik (viz dnešní Izrael), tak se prostě ekonomika propadnout musela a musí. Proto téma ČT o ztrátách pivovarů je právě z onoho soudku. Jistý výčepní prohlašoval, že když se zavřou hospody, bude bez práce. Přitom ČT neustále tlačí na pilu dalších a dalších omezení, a když se hospody nezavřou, bude plno řečí o komunitním přenosu!

Závěr? Česko prošlo jarní fázi epidemie na jedničku a to díky rychlé reakci vlády a pochopení obyvatel. Vyhnulo se italské či španělské cestě. V současné době, kdy smrtnost (hrozné to slovo) klesla podle údajů samotných epidemiologů na desetinu oproti jarní fázi, je další vynucování zákazů a omezování, které by vedly k ekonomickým ztrátám naprosto neodůvodnitelné. Tvrdím jako člověk z „ohrožené skupiny seniorů“. Ve společnosti totiž nejsme jen my, staříci, ale lidé produktivního věku a mladí lidé, kteří mají také svá práva, chtějí práci, chtějí, aby děti chodily do školy a aby se skutečně pokud možno navrátil stav společnosti do normálu. Ve Francii, zemi mnohem více postižené covidem, uspořádali Tour de France s ohromným úspěchem. To jsou příklady hodné následování. Nestrašme se proto 8000 infikovanými za den, kdybychom byli schopni udělat 60 000 testů za den, už jsme to číslo měli. Vraťme situaci do normálu navzdory zprávám, které otravují veřejný prostor a v nichž ČT hraje bezesporu prim.

Píše pan Jan Bartoň na janbarton.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 252 × | Prestiž Q2: 10,32

+26 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top