Štítky článku: •  

eRouška jako past na samoplátce

Aneb úvaha nad její užitečností a zahlceným systémem.

Tak jsem byl v diskuzi pod článkem označen za debila, neb jsem se o onom nejnovějším posvátném artefaktu křižácké výpravy proto Coroně vyjádřil dosti neuctivě. Budiž. Tak si tedy na eRoušku2 posvítím blíž.

eRouška1 bylo, co se týká popularity, naprosté fiasko. Jednalo se totiž v podstatě o šmírovací aplikaci, která bonzovala kde co. Ale to je teď mimo téma. Její nástupcem má být aplikace eRouška2, která již špiónit nemá a vše je prý zajištěno náhodnými identifikátory atd. Pojďme si teď posvítit na její užitečnost

V diskuzi jsem ji lakonicky shrnul do jediné věty: eRrouška2 je ze všeho nejvíc šmejdovská past na samoplátce. A spoustě jedinců z toho málem prdly žilky. Bylo by ale škoda, kdyby tento můj názor zůstal jen někde k diskuzi

Proč si to myslím? Z popisu fungování eRoušky2 (který zde není důležitý) vyplývá, cituji: „všem, kteří s ním mohli být v kontaktu, aplikace zobrazí upozornění a návod, jak mají postupovat… Sami se rozhodnete, jak s touto informací naložíte.“

Dovedete si představit, co se stane, až bude mít aplikaci většina lidí? Takže člověku, kterému vyběhne varování, cvakne v hlavě a bude chtít test — než se dovolá na hygienu, vytečou mu nervy a půjde jako samoplátce. Jednání šmejdů, co nejdřív důchodcům nabídnou oběd a pak je vystresují a zkasírují desetitisíce za prasklý hrnec…

A mimochodem, je dobře že erouška2 není populární a tedy vůbec nefunguje. Selhání systému testování i chytré karantény bylo prostým faktem již v době, kdy zde bylo sotva šestina nových případů denně. V médiích je o tom ostatně dokladů dost. Za všechny třeba příběh strážníka:

„Systém selhal, spolehni se sám na sebe, nikdo jiný ti nepomůže.“ Těmito slovy popisuje jeden z pražských strážníků zkušenost své rodiny s testováním na nemoc covid-19 ve Středočeském kraji, kde žije. V textu, který Městská policie hlavního města Prahy zveřejnila na internetu o víkendu, líčí devatenáct dnů strachu o svoji rodinu, jejíž část se nyní léčí s nemocí covid-19.

Zdroj: idnes.cz/.../testovani-na-covid-nefunguje-tvrdi-straznik

Jak to funguje dnes, nejlépe ilustruje vyjádření divadelní režisérky vyjádření režisérky Janky Ryšánek Schmiedtové ze sociálních sítí, které zde zveřejňuji s jejím výslovným svolením. (Doplněno poznámkami a zvýrazněním)

Minulý týden v pátek (18. 9. pozn.) jsem zjistila, že jsem byla ve styku s pozitivně testovaným. Podle „chytré“ karantény bych měla být vytrasovaná a měla by mě kontaktovat hygiena. To se stalo dnes, po 7 dnech. Pak až bych měla jít na test a volat své doktorce. Dnes jsou první sloty na testy 1. října, tedy za 7 dní.

Vzhledem k tomu, že je má doktorka (asi) rebelka, zavolala jsem jí hned v pátek, a ta mně oznámila, že jsem v karanténě. Ten samý pátek jsem získala slot na test 28. dopoledne… (za DESET DNÍ od kontaktu pozn.) Mezitím 2× spadl systém e-žádanek.

Kdyby byl můj první test pozitivní, automaticky jdu do karantény na 10 dní, a pak po dohodě s doktorkou mohu jít zpět do práce.

Kdyby byl můj test negativní, jdu do té samé karantény, ale abych z ní mohla odejít, musím mít i druhý negativní test na konci karantény.

Já jen, že noviny v jednom kuse oznamují počty pozitivně testovaných, ale v těch počtech máme skluz tak určitě dobré dva týdny…

A taky fakt nefunguje chytrá karanténa.

A taky Prymula navázal na ondulování mlhy, co se nařízení v boji proti pandemii týče, místo, aby se řešilo, že naprosto selhal systém.

Ach jo… Čau!

A teď si dovedete představit, co s takovým systémem na hraně, nebo už za ní, udělá příliv stovek či tisíců samoplátců a zbytečné poplachy z tohohle eBazmeku? Mě z toho vychází už úplný kolaps.

O tom, že největší šanci chytit covid máte VE FRONTĚ NA TESTOVÁNÍ COVIDU, protože tam je logicky koncentrace nakažených nejvyšší a roušky zas tak dobře nechrání, raději pomlčím.

Kdyby měla eRouška2 něco změnit, měla by lidem s podezřením na epidemiologicky závažný kontakt garantovat testování ZDARMA a ještě jim automaticky zajistit e-žádanku a testovací slot do druhého dne. A ještě zajistit okamžité dodání výsledků testu. To vše anonymně. Pak by opravdu byla k něčemu. Ale to by nejdřív musela naše chytrá kreténténa fungovat a nebýt to systém úplně v rozkladu.

A to ještě nemluvím o výslovné médii papouškované lži, že se dle eroušky stát nemůže zjistit vaše osobní kontakty. Přinejmenším stát kontakty mezi nakaženými zjistit adresně a jmenovitě může. Což je ovšem velmi opatrně zmíněno i v podmínkách užití, samozřejmě zabaleno do právničtiny a terminologického ptydepe, aby to obyč. lidem a novinářům nedocvaklo.

PS: Novináři i diskutéři se často pozastavují, že lidé jsou ochotni dát své údaje k různým slevovým kartám, googlům a jiným sociálním sítím, ale již nejsou ochotni dát je STÁTU potažmo SYSTÉMU pro takzvanou „dobrou věc“ a „veřejný zájem“. Já se tomu vůbec nedivím. Naopak, divím se, že oni se diví.

Stát potažmo systém, je chorobně závislý na represi. Vývoj techniky mu pak k těm represím dává automatizované a neomezené možnosti. Tam, kde byl dříve systém limitován kapacitami (jeden radar na okrese, konečný počet SNBáků, pomocníků a udavačů), tam dnes pro represi žádné bariéry nemá. Před svým obchodem mohu každý dopoledne vidět měštáky, jak kasírují lidi, že nezaplatili 5 Kč na poloprázdném parkovišti. Dodržování modrých zón hlídají kamery. Všude záznamy, automatické radary, úseková měření, o EET nemluvě. Nazval bych to SYSTÉMEM ČÍHAJÍCÍM. Číhajícím na jakoukoliv chybu občana. Aby mu ji dal pěkně sežrat.

Není to chyba občana, že tomuto systému, chorobně závislému na buzeraci a represi nechce dát do ruky další možnosti, kterými jej může stát osolit a napálit a zkasírovat.

A jestli za tuto situaci nějací lidé mohou, pak jsou to výhradě ti lidé, kteří systém represí vytvářejí, propagují, hájí a udržují jej v chodu.

Píše pan Martin Prášek na prasek.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 276 × | Prestiž Q1: 11,17

+20 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top