Štítky článku: •  

Ochořelý prezident a nemocná Amerika

Snad poprvé od občanské války je v Americe ohrožena demokracie. Progresivisté už delší dobu ovládají Demokratickou stranu, humanitní univerzity, většinu médií a velké korporace.

Z utopistického požadavku sociální spravedlnosti útočí na kapitalistickou ekonomickou nerovnost, „institucionální“ rasovou diskriminaci, tradiční rodinu i církve a podlamují legitimitu americké zakládající ústavy z roku 1789.

Padají sochy zakladatelů „města na hoře“ a demonstranti pálí bible (Portland). Revolucionáři, bez ohledu na individuální schopnosti, vyžadují rasovou různorodost na každé společenské a profesní úrovni, kompenzaci za dávné otrokářství, černošskou menšinu (40 milionů) vyprovokovali, aby vyšla do ulic, a popírají pouliční násilí i počet mrtvých a zraněných.

A co víc! Odmítají nejen patriotismus a víru v poslání Ameriky, ale i sám základ demokracie, diskusi, hledání pravdy z různých hledisek a politický kompromis. Zavádějí cenzuru a nové antinacionální paradigma společnosti, která má být postavena na identitě utiskovaných menšin (včetně žen?), a nikoli na jednotě multietnického národa. Nemají ještě vyhráno, ale mají na své straně většinu humanitní inteligence, zideologizovanou mládež a vystrašená většina mlčí.

Nadšeně popsala situaci právnička (!) Amna A. Akbarová v deníku The New York Times: „Lidé dnes žádají novou společnost, požadují skoncovat s vězením, policií, uhlíkem a nájemným. Myslete si, co chcete, ale neubráníte se bázni, nejde už jen o tvrdou kritiku, ale o praktické kroky radikální vize.“

Ano, „z praktických kroků“ jde strach, ale ona zřejmě vůbec netuší, že v zápase o revoluční vizi jde i o přežití Spojených států amerických. Vizionáře totiž podporuje mluvčí sněmovny, většina komentátorů, intelektuálů a politiků Demokratické strany, která si z menšin vytvořila voličstvo. Současné volby s problematickým prezidentem v karanténě se mohou stát rozbuškou, nebo pouhou horečkou, jež opadne, pochod revolucionářů však nezastaví. V zemi, kde se pořádají povinná školení na převýchovu podvědomého rasismu, je už na kompromis pozdě, křehká soudržnost multietnického národa se drolí. Obě politické strany považují tu druhou za civilizační hrozbu.

Největší a velmi pravděpodobné nebezpečí spočívá ve sporu o volby. Hillary Clintonová doporučila prezidentskému kandidátovi Joe Bidenovi, aby v případě těsné prohry odmítl výsledek uznat. Demokraté předpokládají, že Trump svou prohru tak jako tak nepřijme, napadne hlasování poštou, která na odhadovaných 80 milionů voličů není stavěná, a hrozí i nebezpečí manipulace s lístky. Prezident se může právem vymlouvat i na poškození svého finiše karanténou a zrušení dvou televizních debat. Obě strany se už připravují na soudní bitky.

Biden řekl, že má k dispozici 600 právníků a týmy dobrovolníků, kteří pročesají každý stát, kde by vzniklo podezření z podvodu. Republikánský národní výbor prohlásil‚ že se připravuje na soudní spory s demokraty bez ohledu na náklady. Už nyní zuří ústavní spor o Trumpovu nominaci do Nejvyššího soudu a nikdo si neumí představit, co by se dělo v případě nemoci prezidenta, pokud by mu znemožnila nejen kampaň, ale i výkon funkce, nebo kdyby zemřel.

Každou revoluci v dějinách předcházely nějaké politické nebo přírodní katastrofy. K americkému rozvratu tak přispěl i nový virus.

Píše pan Alexander Tomský na novinky.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 232 × | Prestiž Q1: 11,30

+21 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top