Štítky článku: •  

Strach a hysterie je ničivější, než Covid sám

Shrnutí postojů opatrného odpůrce vládního postupu vůči koronaviru. Kdo se identifikujete podobně, můžete dát like.

  1. Opatrný odpůrce neříká, že se nemá dělat nic. Naopak upozorňuje, že pokud se chce někdo chránit, musí si pořídit kvalitní nanomateriál nebo respirátor, ne roušku z trička měsíc nošenou.
  2. Rouškový režim — chvíli nasazená, chvíli sundaná — je nesmysl. Což už uznali i Babiš s Prymulou, protože zavřeli všechny provozy, kde tento režim fungoval. Potvrdili tím, že tento režim šíření nijak nezabraňuje a je třeba si vybrat jen otevřít/zavřít. Zároveň tím stvrdili, že děcka ve škole se měsíc a půl přidušovala zbytečně.
  3. Opatrný odpůrce nesnáší televizní šíření děsu a snižování psychické imunity diváků, kteří televisi věří. TV Ova se svou radioaktivní znělkou před zprávami je tím nejostudnějším příkladem parazitování na strachu lidí. Zejména jsou to ti starší, kteří potřebují imunitu posilovat. Opatrný odpůrce propaguje raději vyhledávání dobrých zpráv, šíření naděje a informací, o tom, jak imunitu může každý posílit.
  4. Nesouhlasí s drzým moralizováním vlády a házením viny na občany. Té vlády, která v létě měla největší starost, kolik tisíc lidí nechat shromažďovat na technoparty a kam ještě tak honem by měli lidé létat letadlem. Vlády, jejíž premiér sám cestoval, a jeho žena letěla v největší nejistotě epidemie na Zanzibar. A ještě si z toho dělal legraci, jak jsou lidi blbí a on si v křišťálové kouli přečetl, že má jet k moři. Vláda řekla — cestujte, tak se cestovalo, to nemůžou teď nikomu vyčítat.
  5. Opatrný odpůrce by od začátku epidemie držel stálá opatření, která by umožnila fungování lidem a ne z extrému do extrému — všechno zavřít — všechno otevřít a každého půl dne měnit vyhlášení.
  6. Od chvíle, kdy se ukázalo všude možně po světě, že testy mají poměrně vysokou chybovost a že je velmi vysoké číslo lidí, kteří jsou bez příznaků, bylo jasné, že denní přírůstky neříkají o skutečném počtu pozitivních velice nic. Bylo jasné, že jediné, co je třeba řešit je organizace nemocnic, zjišťování, kde je kolik dostupných lékařů, apod. A jestliže se včera dozvíme, že v nějakém kraji 100 příslušníků IZS nejde do práce, jen proto, že není zajištěno hlídání,… co dodat. Kdyby neřešili organizaci 5000 festivalů, mohli se na toto připravit už v létě. Je také ostudné, kolik administrativy a hlášení musí lékaři a sestry i v této situaci dělat, namísto, aby toto zajistil administrativní pracovník.
  7. Povinné očkování za stavu, kdy není nic pořádně otestováno, firmy byly EU zbaveny odpovědnosti za důsledky, sama naše vláda vyjádřila v EU obavy z používání geneticky modifikovaných virů, přece nikdo nemůže říkat, že ti, kteří takovéto očkování odmítnou, jsou nezodpovědní.
  8. Sledovací aplikace podle mnohých IT odborníků neřeší nic. Všude kolem je tolik pozitivních, že budou pípat každému, že přišel do kontaktu, všude, kde 15 minut musel na něco čekat. A jsou rozklíčovatelné, ani nemůžou být plně anonymní.
  9. Hlavní prioritou mají být přesné přehledy o stavu nemocnic, motivace všech zdravotníků, kteří jsou v jiných oborech, aby dočasně pomohli, nevyjadřovat se o studentech medicíny ve smyslu, že se jim přikáže pracovní povinnost, ale zdůraznit raději to, že sami chtějí pomoct.
  10. řešit nové možnosti testování, které se vyskytly v zahraničí a u nás se o nich z nepochopitelných důvodů ještě ani nemluví.

Miroslav Jahoda, FCB


Misha Julišová: Tak a teď Vám sem nasdílím komentář jedné zdravotní sestřičky, která pracuje v covidové jednotce. Komentář uvedla pod můj status, že je autentický si může každý, koho mám v přátelích ověřit sám. Nebudu sem uvádět její jméno.

„Míšo, já jen popisuju, co vidím a zažívám. Jen vysvětluju, že sestry fakt nejsou kvůli prachům součástí nějakého spiknutí k vyděšení lidí. Sama mám v hlavě guláš, proč podzimní průběhy jsou horší než jarní. To neví nikdo. Problém je fakt v tý hysterii okolo. Nechápu, proč se testujou zdravý lidi a ti pozitivní několikrát a myslím si, že je zaměňován počet testů s počtem lidí. Jsou pacienti, kteří maj i pět testů… Dál je problém s navracením vyléčených. Staří lidé normálně kašlou víc a mívaj nějaký nález na plicích. Tím pádem nejsou bezpříznakoví a je problém na světě. Kam s nimi, když žijou v DD a tam se na tom točej, že stále mají příznaky…

A ten hnus v rodinách, to je vrchol. Rodina zjistí, jak je super se zbavit nepohodlné babičky a mají tisíce výmluv, proč nemůže zpět domů. A taky je hodně případů, kdy se zjistí, že ten starej člověk žije sám v šílenejch podmínkách, ale jakžtakž to dává, ale podle sociálního šetření my ho tam nemůžem vrátit, tak se čeká, co bude… Vyřizuje se domácí péče atd… Do té doby leží u nás. Na oddělení máme geriatrii… Ani my sestry nevíme, kdo určil, že po deseti dnech bez příznaků jsou považováni za zdravé. Kdo to určil? Prý pokyny shora… Kdo je Shoro? Všude je zmatek a není nikdo, kdo by to zklidnil. Můj ministr určitě ne. A media? Nechápu. Snad jen, že covid se hodí a bude do mrtě využit a zneužit k nějakým vyšším cílům.“

Teď jde tedy o to, jestli tento chaos je záměrný nebo spontánní! Evidentně se toto děje a je to prasárna! Veřejnost je záměrně hysterizovaná. Viz můj dnešní status:

Dobrá práce propagandy! Syn zrovna veze dědu do nemocnice na nějakou kontrolu (protekce, jinak by byl samozřejmě odsunut). Vypadá to prý jako ve scifi filmu už při vjezdu do nemocnice. Následně u odběrového stanu velmi dlouhá fronta evidentně čiperných lidí. Čtou si noviny, rozprávějí. To budou zřejmě ti naši nemocní, kteří plní statistiky. Nechci nic zlehčovat, vím, že je zde kolem 500 lidí, kteří jsou skutečně nemocní a jsou ve vážném stavu. Nicméně čemu pomůže tato hysterie? Zdravotníci jsou zaměstnáni buď těmito lidmi, nebo jsou doma v karanténě, protože se mihli kolem někoho pozitivního, nebo hlídají doma děti, protože jsou zavřené školy. A mezitím — operace se odkládají, jiné nemoci jakoby neexistovaly. V této době je mi skutečně VELMI líto všech nemocných lidí, kteří mají něco jiného než covid. A že jich je!

FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 197 × | Prestiž Q2: 10,15

+20 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Borsuk

Ten komentář té sestřičky je velice poučný!!!

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top