Štítky článku: •  

Střípky (283)

⚜ Jsme ve válce (Prof. Milan Knížák) ⚜ Na Staroměstském náměstí probíhal hlavně občanský protest proti vládě (Ivo Strejček) ⚜ Covid? Dost hádek! (František Matějka) ⚜ Matrix (Markéta Šichtařová) ⚜ Odstoupit! (Irena Válová) ⚜

Jsme ve válce

Celá naše politická scéna zklamala. Přitom je cítit, jak by všichni rádi na pandemii vydělali, tzn., získali hlasy. Jak vládní, tak opoziční politické garnitury jsou zmatené, nedůrazné a nedávají lidem naději. Nejhorší jsou naše „vrcholy“, předseda vlády a prezident.

Babiš se schovává a když vyleze z úkrytu, jen blábolí, ostatně jako obvykle. Musím zopakovat, že nemohu pochopit, jak může tento nevzdělaný a vulgární člověk získat důvěru třetiny voličů.

Podobně je to se Zemanem, který bezohledně zurážel polovinu národa a když viděl, jak se lidé bouří, snažil se přednést tatíčkovský projev, který byl skrz naskrz falešný.

Politiky, kteří straší národ opakovaným prohlášením, že jsme ve válce, bych pohnal k soudu za vyvolávání poplašných zpráv. Místo, aby do obyvatel vlévali víru, statečnost a hrdost, dávají najevo, že bychom měli držet hubu a krok a řídit se jejich zmatenými příkazy. Zapomínají, že jsme stále ještě demokratickým státem.

Jediný, kdo si dovolil otevřeně poukázat na licoměrnost politiků a lichost jejich argumentů, je president ve výslužbě Václav Klaus.

Je třeba, aby si lidé uvědomili, že státní úředníci jsou našimi zaměstnanci, spravují naše peníze. Vláda žádné peníze nemá.

Babiš a Schillerová neoperují vlastními penězi, ale rozdělují nám naše peníze. Babiš na tom ještě vydělává, alespoň podle médií. Jeho jmění se během koronavirové krize údajně zvětšilo o 4 miliardy. Bylo by zajímavé zjistit, odkud a za co tyto peníze připlavaly.

Absurdní je několik set miliardový dluh, tzn. obrovské zatížení do budoucnosti a přitom se vlastně pořádně neví, k čemu tyto peníze budou využity. Kdyby opravdu došlo k nějakému společenskému kolapsu, budeme si půjčovat bilióny? A kdo nám je půjčí?

Blaničtí rytíři?

Prof. Milan Knížák, PListy, 19. 10. 2020 9:20


Na Staroměstském náměstí probíhal hlavně občanský protest proti vládě

Demonstrace na Staroměstském náměstí v Praze v neděli 18. října 2020 byla občanským protestem proti vládním protikoronavirovým opatřením. Většinu účastníků tvořili běžní občané různého věku, profese, napříč celou společností. Nebyli tam žádní zvenku organizovaní internacionalističtí profesionální demonstranti, kteří tvoří v poslední době významnou součást všech demonstrací na Staroměstském náměstí.

Nedělní demonstraci bereme jako důkaz, že část občanů s vynucováním plošných vládních opatření nesouhlasí a že cítí povinnost dalšímu stupňování jejich restriktivnosti odporovat. Pokud hlavním smyslem staroměstské demonstrace mělo být vyjádření postojů, kterými někteří občané odmítají další nezodpovědnou vládní likvidaci společenských a mezilidských aktivit, naší ekonomiky, zdravotní péče, vzdělávacího systému, pokud cílem byl i odpor proti této formě likvidace našeho státu slepým podřizováním se příkazům nadnárodních institucí a pokud základním smyslem byla obhajoba svobody žít životy po svém, bez vládního dirigismu, pak záměry a cíle demonstrace schvalujeme a podporujeme.

Chceme připomenout a zdůraznit, že potyčky fotbalových fanoušků s policejními těžkooděnci, se kterými souhlasit není možné, následovaly až po ukončení demonstrace a po jejím řádném rozpuštění. Přesto záběry právě těchto střetů okamžitě naplnily sdělovací prostředky s cílem záměrně překrýt podstatu občanského protestu na straně jedné, vytvořit ve zbytku společnosti nepříznivý mediální obraz o těch, kteří „nesouhlasí s nošením roušek“ na straně druhé. Proti takové manipulaci zásadně protestujeme.

Pokud diskreditace kohokoli, kdo bezvýhradně nesouhlasí s rozhodnutími pánů Prymuly, Hamáčka či Babiše, měla být cílem a vyzněním celé policejní akce, pak se nelze vyhnout ani spekulacím o vyprovokování agresivních střetů policií samotnou. O tom může svědčit i fakt, že přístupové ulice ke Staroměstskému náměstí byly zataraseny policejními těžkooděnci už před zahájením řádně ohlášené občanské demonstrace a že to pak komplikovalo i odchody běžných lidí z ní.

Česká politická scéna — vláda i opozice — svými prohlášeními zúžila občanský protest ze Staroměstského náměstí na střet mezi fotbalovými chuligány a Policií ČR. Zcela se vyhnula interpretaci příčin, proč část občanů cítila potřebu protestovat proti vládou organizovanému omezování našich svobod, zastavení společenského života, rozvratu veřejných financí a vzdělávacího systému. Taková politická zbabělost nás už ale u vládních i opozičních politiků nepřekvapuje.

Ivo Strejček a kolektiv autorů IVK, 19. října 2020, klaus.cz


Covid? Dost hádek!

Teď pragmaticky a studeně, bez emocí. Podívejte, buď to rozvolníme a všechno otevřeme, nebo budeme mít současná opatření v různých formách na věky. Mezi tím nic není. Nic. Ani očkování, na které „čekáme“, neřeší problém. Proti chřipce se nechá dlouhodobě očkovat průměrně cca 6 % lidí. U seniorů je to cca 15 %. Očkovat násilím proti covidu nebudete a dobrovolně se proti covidu nechá naočkovat cca tolik lidí, jako proti chřipce. Z čehož plyne, že očkování není řešením covidu (stejně jako je tu každý rok chřipka).

Jde jen o čas, kdy přestaneme být jako celek vyměklí. Kdy si politici a lobbisté rozeberou bezprecedentní státní dluh, který na covid svedli. Kdy přestaneme několik mrtvých lidí s covidem poměřovat se slzami v očích, jako když nám ukazují fotografie nafouklých bříšek v Africe nebo rozjetá koťátka na silnici, aby z nás vytáhli peníze, a všechno otevřeme.

Budou mrtví? Jistě. Netěší mě to, budou. Nemám radost z toho, když někdo někomu umře. Ale vypnout kvůli tomu všechny je ještě nebezpečnější hazard. A jestli bych měl s covidem zemřít já nebo členové mé rodiny, nic po nikom chtít nebudeme, jen jsme to prostě nedali. Žijte, pracujte a bavte se dál. Jiná cesta není.

Nesouhlasíte se mnou? Tak si sáhněte do svědomí a odpovězte si úplně jednoduše na první dobrou ano/ne, zda byste se sami zabili, kdyby za vámi přišel cizí člověk a řekl, že zemřít musí jeden z vás dvou. Nebo, mírnější varianta, byste hned dnes prodali veškerý rodinný majetek, kdyby přišel úplně cizí člověk a ve dveřích vám sdělil, že nemá na léčbu své nemoci.

Vážení, znovu. Buď všechno otevřeme a vrátíme se k normálnímu životu, a ano, výjimečně v poměru k celkovému počtu obyvatel někdo zemře, nebo budeme mít dosavadní opatření v různých formách na věky. Já hlasuji pro první variantu.

František Matějka, FCB


Matrix

Ročně zemře na chřipku v ČR v průměru 1500, méně často do 2000 lidí (není-li velká epidemie, pak to je i 7000 osob). Letos se poprvé v historii chřipku podařilo „zázračně“ zcela „vymýtit“ již v 9. týdnu roku. Místo toho zatím aktuálně zemřelo 1739 lidí s pozitivním laboratorním nálezem na covid. Kolik z nich reálně zemřelo na „vymýcenou“ chřipku, sepsi po prasklém slepáku nebo na bouračku, se už nikdy nedozvíme, neb ministerstvo „takové údaje nesděluje“. Dle statistického úřadu za 35 týdnů zemřelo letos 75.687 osob, loni za stejné období 75.888 osob, tedy víc než letos. Probůh kdy už prahové množství populace pochopí ten Matrix?

Markéta Šichtařová, FCB


Odstoupit!

Jiné řešení neexistuje. Tomu papáláši nemůže soudný člověk věřit ani dobrý den. Pokud tedy nemají členové strany ANO a ministři za ANO z dodržování opatření v nouzovém stavu výjimku, o které nevíme.

Zatímco policisté těžkou technikou kropí lidi bez roušek na náměstí, zatímco lidé porušující opatření, odmítající roušky a zlehčující pandemii smrtelné nemoci jsou jinými označováni za vrahy seniorů a policií tvrdě pokutováni, zatímco stát utáhl šrouby k prasknutí a lidi čekají osobní krachy, se Prymula, Faltýnek, ředitel ostravské nemocnice a majitel hospody chová jako šílenec, idiot a diktátor v čele chunty.

Sám se tedy stal vrahem našich seniorů. A ještě to smrdí zlodějnou.

Irena Válová, FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 241 × | Prestiž Q1: 7,62

+10 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Borsuk

Jen se bojím povinného očkování svinstvem, na kterém někdo dobře vydělá!

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top