Štítky článku: •  

Není nad data a čísla

Konečně máme trochu jasno v tom, proč vláda, kvůli tomu aby zastavila šíření pandemie, pokaždé nejdřív ze všeho zavře hospody. Protože nejvíc lidí se nakazí v práci.

Zajímavé. Nejvíc lidí — 39 % — se podle doposud důsledně tutlaných vládních dat, zveřejněných díky omylu jakéhosi hygienického inkousta, virem nakazí v práci. Druhé virově nejnebezpečnější místo je podle těchto „dat a čísel,“ díky kterým vláda rozhoduje, co nám zase zakáže, u vás doma — 22 %. Při společenských akcích 1 %. Na vysoké škole 1,7 %, na základní škole 4,8 %. Při sportu 1,1 %.

Hm. Když si vybavím ty úpěnlivé výzvy vládních politiků, abychom bez zastávek chodili rychle do práce, rychle z práce, a pak už byli jen doma a sledovali v televizi „data a čísla,“ něco mi tom vládním boji s pandemií postaveném na izolaci a uzavření míst, kde se údajně nakazí nejvíc lidí, nehraje.

Dvě třetiny nakažených to chytne v práci nebo doma, ale zavírají se hospody, školy, kina, ševci a kadeřnictví a lidi jsou vyzýváni, aby byli jen doma nebo v práci? Já chápu, že je to asi kapku složitější rovnice, ale vypadá to fakt vtipně.

Hospody, které jsou v rámci tradiční podpory malého a středního podnikání vždy na prvním místě všech dosud vydaných vládních pandemických blacklistů a hygienických pogromů, svojí kolonku v „datech a číslech“ vůbec nemají. Ani kadeřnice, prodejci bot, knihkupci nebo parky a ulice. Počet nakažených na všech těchto a mnoha dalších místech je tedy tak nízký, že ani nepronikl do statistiky. Do „dat a čísel,“ podle kterých určují, co zavřou a zakážou.

Takže, jestli těm vládním tabulkám dobře rozumím, tak vláda vyhlásila, udržuje a neustále utužuje jakési hygienické stanné právo všude tam, kde je pravděpodobnost nákazy malá, a jedinou oblastí společenského života, kterou z tohoto masakru důsledně vynechává, jsou místa, kde se nakazí absolutně nejvíc lidí.

Což mi z hlediska toho, jak vláda ono stanné právo a hygienické pogromy na živnostníky zdůvodňuje, tedy tak, že virus se šíří, protože jsme „nezodpovědní“ a máme „příliš sociálních kontaktů,“ přijde jako skutečně originální přístup.

Zavřít hospody, kde se od jara prakticky nikdo nenakazil a nechat v provozu fabriky, kde se naopak nakazila naprostá většina, je velice zajímavá taktika, které ovšem při neustálém vládním zdůvodňování zavedení hygienického stanného práva „daty a čísly“ ne tak úplně zcela rozumím.

Proč vláda nechce zavřít fabriky přitom celkem i chápu a z mého laického pohledu jde o správný přístup. Zastavení ekonomiky, jak jsme si už ověřili, nefunguje. Jenže podle těch slavných „dat a čísel“ nefunguje ani zastavení společnosti, stanné právo a roušková buzerace. Co tedy nechápu je, že přesto okamžitě pokaždé zavře hospody a nutí nás chodit v parku maximálně ve dvou a v rouškách.

Pokud se podle „dat a čísel“ absolutně nejvíc lidí nakazí v práci a absolutně nejmíň v hospodách a kadeřnictvích a vy ve jménu boje s pandemií místo fabrik zavřete hospody a kadeřnictví, je celý ten váš hygienický koncentrák a pogrom na živnostníky úplně k hovnu.

A jediným výsledkem tak bude ekonomicky a sociálně zdevastovaný stát plný viru covid-19.

Pokud to celé zhodnotím, vychází mi, že opravdu zodpovědná vláda neměla dělat nic. Tak, jako nic nedělá při jiných epidemiích. Respektive měla se postarat o ochranu virem ohrožených a zapnout jakýsi zdravotnický overboost. Čili, ekonomiku měla nechat ekonomikou, ta by si poradila sama a peníze měla nacpat do špitálů a domovů důchodců.

A lidi měla taky nechat na pokoji. Odpustit si kasárenské manýry, kasárenskou buzeraci s večerkou, nástupy, ranní rozcvičkou i chytrou karanténou a chovat se k nám jako k dospělým, svéprávným a svobodným bytostem. Upozornit na rizika a velice slušně požádat o individuální zodpovědnost a případnou dobrovolnou spolupráci.

Protože právě to permanentní stavění národa do latě a ne „nezodpovědnost“ lidí stojí za tím, že tak velké množství národa na vládu i její hygienická nařízení už jenom z principu sere.

Něco mi říká, že bez přiblblých rozkazů, výhrůžek a „lockdownů“ by to celé fungovalo mnohem lépe a že dobrovolně nošená rouška by se pravděpodobně nikdy nestala nenáviděným symbolem vládní buzerace.

Píše Lu Lina na nonserviam.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 258 × | Prestiž Q1: 11,10

+20 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Borsuk

V pondělí 19.10. probleskla na internetu zpráva, že vláda hodlá potlačit svobodné šíření informací...nevím co je na tom pravdy, rychle to zmizelo.
Ale mělo by to logiku.

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top