Štítky článku: •  

S Covidem k totalitě

Cesta k totalitě vydlážděná jak jinak než dobrými skutky našich hodných a tvrdě pracujících vládních představitelů. Za přikyvování občanů a médií.

Tlachání Hamáčka, Babiše, Prymuly a ostatních, jak ustavičně pracují od rána do noci na záchraně lidstva, nás má uchlácholit a litovat je.

Prohlašování o tom, jak se musíme v těchto těžkých časech uskromnit je jejich úřednické pokrytectví. Asi by se mi také lépe hovořilo z pozice fixního platu (plujícího ze státního rozpočtu) o tom, jak se má druhý uskromnit. Jenže, pokud máte rozjeté podnikání, zaměstnance, dodavatele, případné menší investice, které musí přijít… Musíte si na to, jak se říká, „vydělat“. A najednou Vám vypnou všechny možnosti. I kdybyste se rozkrájel, do toho hotelu Vám hosté nepřijedou, za stůl se neposadí a ze slušné obsazenosti na říjen zbylo během pár dní pár procent. A teď co? Oklestit náklady na minimum.

V Praze jsme museli celý tým propustit a uzavřít provoz do konce února. Nebylo to jednoduché, člověk dva týdny moc nespí, jak to vše dopadne. Poslat kolegy doslova „na dlažbu“. Ale nedalo se nic dělat. V Peci něco málo zbylo, ale spíš tu s kolegy na sebe koukáme a kroutíme hlavou. Bezmoc by se dala rozdávat.

Nemá smysl komentovat postup nařízení a restrikcí, spekulace o nich před vyhlášením a celá organizace. S velkou pomocí médií se z toho stal Kaisergulasch. V jejich pozici by málokdo chtěl být (asi snad jen prof. Fiala, ten má plán!laughing). Tlak z různých mezinárodních organizací s patentem na rozum a moc, Evropské komise a vlád z ostatních států. Ani Babiš neobstál a ten má ostré lokty.

Po internetu vidíte spoustu statistik různých nemocí a jejich porovnání — počet nemocných, nakažených, úmrtí, atd. A tam je spousta otázek a pochybností nad počínáním vlády. Počet onemocnění na běžnou chřipku je vyšší, počet úmrtí na/s běžnou chřipkou je vyšší, atd. bychom mohli pokračovat. Počet nakažených je také nic neříkajících, jelikož pouze malé procento potřebuje lékařskou pomoc.

Nechci zpochybňovat možné těžké případy, když jde lidem o život a ani se nechci rouhat. Zdraví je nejdůležitější a bez něj neuděláme vůbec nic! Nicméně je zdraví naše, každého jednotlivce zvlášť a nelíbí se mi, že vládní úředníci placení z naší práce se snaží naše zdraví chránit.

Nevěřícně se divím, jak časem přešla důvěra ve vládu, tedy v centrální plánování. Jasný, ti komentátoři, jež jsou z ČT, Rozhlasu a další, kteří sají ze státního rozpočtu či kons. poplatků jak diví, nepočítám. Myslím spíš ostatní. Vždyť centrální plánování, tedy, že politici/úředníci se mají postarat o nějaké odvětví či jiné, tu bylo přes 40 let a bylo více než viditelné, že nefunguje. Ministr není schopen vést a zorganizovat stovky a tisíce nemocnic přes nějaké prohlášení či nařízení a příkazy. Jen ten postup, náhlá krizová situace jako Covid, nejdříve otázka mají na to reagovat, pak se rozmyslí, že ano, potom sestaví ten nejexpertnější tým, pak se dobu radí, pak vydávají doporučení, pak tedy se zase radí, potom, že tedy restrikce no a pak se zjistí, že tam to není, támhle to není a už je pozdě.

Dále jejich arogance. Opět Babiš, Prymula, Hamáček jsou ÚŘEDNÍCI, ne božstvo nebo naši rodiče. Vyhrožování, jestli nebudeme dodržovat to či ono, tak budou ještě zlejší. Neskutečné, že jim občané přikyvují a souhlasí s těmito pány. Tyto pánové jsou placeni z naší práce, kterou oni omezují.

Kompenzace, dotace a jiná zla. Jsou tak hodní s tím Antivirem pro zaměstnavatele. Jsou tak hodní s programem Covid-ubytování, jsou tak hodní, že si můžeme odložit platbu daně z příjmu. Jací dobrodějci.

Například ten Antivir je směšný až na měsíc — nejdříve od Vás vyberou zdanění práce — Zálohová daň, Srážková daň, Sociální pojištění a Zdravotní pojištění, například za měsíc červen to u nás bylo cca 190 000 Kč, pak Vám milosrdně posílají přes Antivir cca 70 000 Kč. Jaká podpora? To stejné s Covid ubytování, to co by nám oni měli poslat tento podzim, odvedeme během pár měsíců zpět.

Pokud opravdu chtěli politici pomoci lidem, okamžitě by zrušili zbytečné daně, nebo je srazili na pár procent, aby lidem zbylo více peněz, aby zlevnily pohonné hmoty a jiné zboží. To se však nestalo a nestane. My všichni se musíme, jak říkají uskromnit, ale státní sektor ani o píď. To se mi nějak nezdá. Když nám klesnou příjmy, tedy i daně, méně příjmu pro stát, ale výdaje nesníží.

Nouzové stavy a restriktivní opatření, které nám ničí životy jsou zbytečné. Pokud se vymlouvají na to, že by byly nemocnice zahlcené, pochopitelně, VŽDYŤ JSOU CENTRÁLNĚ PLÁNOVANÉ a jak víme z historie, CENTRÁLNÍ PLÁNOVÁNÍ nefunguje. Jsem si více než jistý, že by „privatizace“ zdravotnictví byla perfektním řešením těchto krizí. Zamyslete se. Kdo může rychleji a efektivněji koordinovat a přizpůsobit se podobné situaci jako nyní — ministr zdravotnictví s jeho družinou expertů nařizovat tisícům zdravotních zařízení nebo ředitel (popřípadě majitel či management) jednoho zdravotní zařízení? Pokud chcete se přizpůsobit potřebě lidí v daném čase, nejlepší možnost je ta druhá, a k tomu je potřeba centrální plánování odstranit z našich životů co nejvíce to jde.

Všimněte si, jaká odvětví stále provází problémy, kterými jsou stále „celospolečenskými“ tématy. Není to pekařství, není to výroba aut, není to vinařství, není to pivovarnictví, strojírenství, textilní průmysl, hotelnictví… Jsou to především zdravotnictví a školství, i jiná by se dala vyjmenovat. Ty odvětví, které má stát v rukou a centrálně se je snaží plánovat.

Již podruhé vláda úředníků sáhla na soukromé vlastnictví způsobem, které jsme (my třicátníci) nezažili. Soukromé vlastnictví musí být nedotknutelné. Již je však dotčeno a stavidla jsou protržena. Hysterie kolem koronaviru časem určitě pomine, avšak otěže bude nynější vláda stále držet stejně pevně i po koronaviru, ještě jen nevíme jakým způsobem.

Toto jsem sepisoval včera. Dnes ráno se probudím a pan plukovník mně udělal takovou radost!

Opozice je opět vedle. Nemá žádat rezignaci pana plukovníka, ale okamžité zrušení nouzového stavu a s ním spojených nařízení!

Píše pan Radek Ketzl na ketzl.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 238 × | Prestiž Q1: 6,85

+9 plus Známkuj článek minus –1

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Borsuk

Třeba těm zkrachovalým podnikům stát pomůže a pro někoho je za babku vykoupí...

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top