Štítky článku: •  

Střípky (284)

⚜ Vytřel si zadek českým národem (Ivana Burešová Marková) ⚜ Klečíme před revolučními marxisty? (Ladislav Jakl) ⚜ Ovce, roušky a ministr (Petr Robejšek) ⚜ Jděte už do pr**le se strašením (Milan Knížák) ⚜

Vytřel si zadek českým národem

Ráno jen málokoho minula zpráva, jak si Roman Prymula v noci plnil pupík v tajně otevřené restauraci, kde mu společnost dělal nejen majitel restaurace, ale také šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek

Roman Prymula — člověk, který uvrhnul na český národ opatření, která budou stát mnohé živobytí, mnohé střechu nad hlavou, mnohé dokonce život, a to vše v naději, že se podaří zpomalit nákazu covidem tak, aby se nezhroutilo české zdravotnictví.

Sociálními sítěmi letěla na jaře grafika, na které před lety ten samý Prymula zpochybňoval účinnost roušek. Těch samých roušek, které už v roce letošním velmi bouřlivě obhajoval, aby se mu v červnu v živnostenském rejstříku najednou objevila výroba zdravotnických potřeb a materiálu. Náhoda? Odpovědět si musí každý sám.

13. října jsme mohli sledovat téměř pohřební tyjátr, kdy Prymula pronášel „motivační“ řeč k českému národu. Kdekdo zatlačil slzu.

21. října ale už mnozí i plakali. Byl, navzdory opačným slibům, oznámen letos již druhý lockdown. Pro mnohé je tento krok absolutně likvidační. Ale tento článek nemá bezpochyby obrovské dopady opatření porovnávat s množstvím možných obětí covidu. Tento článek má poukázat na sprostotu, s jakou ministr zdravotnictví jedná s občany, kteří jsou nyní rukojmím vlády.

Roman Prymula — člověk, který prosadil druhý lockdown. Člověk, který vyhrožuje lidem, kteří si nenechají aplikovat pochybnou vakcínu, omezením občanských práv. Člověk, který si s českým lidem vytřel pozadí, když navzdory vlastním zákazům tyto zákazy porušil. A najednou nevadila restaurace, najednou nevadila absence roušky…

Všichni jsou si rovní, ale někteří jsou si holt o něco rovnější. Na takou sprostotu může být jen jedna jediná odpověď — REZIGNACE MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ ROMANA PRYMULY.

Píše paní Ivana Burešová Marková na buresovamarkova.blog.idnes.cz


Klečíme před revolučními marxisty?

Český fotbal se otřásá kauzou Berbr a spol. a zdá se, že by v jeho vedení neměl zůstat kámen na kameni.

Teď se ve všech pádech skloňuje slovo korupce, už tolikrát falešně rozehrané, a proto značně zprofanované. Do jaké míry prostoupila všemi patry českého fotbalu, to se teprve ukáže, bude-li vůle vše zjistit. Nejde však jenom o případnou korupci. Kdoví, jak to s ní je. Že se ale v jednání vedení české fotbalové reprezentace zabydlela ignorance a nekompetentnost, potvrzuje jiná, možná vážnější skandální událost:

Čeští fotbaloví reprezentanti v rámci oficiálního mezinárodního utkání ve Skotsku pokorně poklekli. Ne každý sám za sebe jako soukromá osoba. Ne jako člen soukromého fotbalového klubu. Učinili tak jako oficiální sportovní vyslanci svého státu.

Sportovci nemusí mít vždy nějaký extra široký společenský přehled. Jejich světem je hlavně trénink, zápas a pak nějaká ta zábava pro uvolnění. Proto si mohli myslet, že poklekají na znamení podpory utlačovaných černochů v USA. Ale jejich šéfové — také v roli reprezentantů své země — ti snad nevědí, že přihlášení se k ideálům a požadavkům hnutí Black Lives Matter není žádným projevem solidarity s trpícími, ale přihlášením se ke konkrétní politické ideologii?

Hnutí BLM není prostou iniciativou proti rasové diskriminaci. Je to ultralevicová organizace, jejíž čelní představitelé se netají s tím, že se hlásí k revolučnímu marxismu a že jejich cílem je svržení demokracie a kapitalismu.

Je oficiální politickou našeho státu podpora takové ideologie? Podle chování oficiálních sportovních reprezentantů asi ano. Své gesto učinili jménem své země, jménem všech jejích občanů. A to je zcela nepřijatelné. Činovníci, kteří jsou za tento skandál odpovědni, by se měli doučit něco o světové politice, když už do ní nechají namočit reprezentaci státu, nebo by měli sami v národní reprezentaci okamžitě skončit.

Ladislav Jakl, 23. října 2020

institutvk.cz 


Ovce, roušky a ministr

Jsem zrovna v severním Německu a jak vidíte, tak zkoumám chování tamějších ovcí. Přitom mě zastihla zpráva z Prahy, že nad zdravím národa neúprosně bdící ministr Prymula byl přistižen, jak porušuje svoje vlastní nařízení.

Pravda, nelze vyloučit, že si na něj viry netroufají. Podobnou mocenskou imunitu pociťují i jiní. Třeba německý prezident Steinmeier, který ihned po natáčení v nějaké nemocnici sundal roušku a strkal ji svému podržtaškovi. Prezident si ale nevšiml, že ho přitom kdosi natáčí na mobil.

Věřím tomu, že rouška za určitých podmínek může chránit. Ale zatím neexistuje dost studií, které by dokázaly, které roušky jsou a v jaké míře užitečné. Než se tahle otázka vyjasní, tak by si měl každý z nás smět sám rozhodnout, jak se zachová. Ale politici se zřejmě domnívají, že právo volby mají mít jenom oni sami.

Co s tím mají společného ovce? Jednak to, že nejsou zdaleka tak stádní, jak se o nich říká. Právě dnes jsem si to znovu ověřil. Aby to stádo za mnou udrželi pohromadě, tak jsou potřeba dva pořádní vlčáci, kteří nahánějí strach. Ovce jsou totiž stejně individualistické a zvědavé, jako ostatní bytosti; o lidech ani nemluvě.

„Stádnost“ ovcí nám něco říká i o rouškách. Ty totiž mají i jiné funkce. Symbolizují paniku a pokoru. Paniku vyvolávají senzacechtivá média a pokoření svobodných očanů zajistí práskači a samozvaní poldové. Obojí vyhovuje politikům, ale ničí demokracii.

Rouška totiž hlavně znamená: „Mlč“. Když poslechneme, tak budou na kontinentě vládnout pasáci a jejich vlčáci nad stády lidí. To je diktatura. Ministr Prymula dokázal, že diktátor je skrytý v každém politikovi. Jen on sám chce určovat pravidla pro všechny, ale on sám se podle nich řídit nehodlá.

Dříve diktátoři předstírali, že slouží spasitelské ideologii. Na to jim už nikdo neskočí a tak hrozí neviditelnou smrtí. Vyhlásí stav nouze a pak smí dělat všechno a nezodpovídat za nic. Z jejich hlediska je to pohodová situace a proto si chtějí možnost vyhlášení stavu nouze uzákonit. A tak si pamatujte: Jen ta strana, která bude ve Sněmovně hlasovat proti, chce zachovat demokracii.

Ministr Prymula bude nejspíše vyměněn, ale musíme počítat s tím, že politici našli hračku, kterou nebudou chtít dát z ruky. Po celé Evropě právě probíhá puč proti demokracii a podle toho bychom měli jednat. Z vlastních dějin totiž víme, že diktatury vznikají mnohem snáze, než se odstraňují.

Petr Robejšek, FCB


Jděte už do pr**le se strašením

Jsem normální slušný člověk a používám sprostá slova jen v žertu, ale tentokrát to není žert.

Posílám vládu a státní úřady do pr**le. Vyvolávání strachu je to nejhorší. Naše média jsou hloupá a nezodpovědná. Česká televize od rána do večera straší covidem. Mluví se o tom, že bude mrtvých tolik, že je budou muset zmrazovat a přitom jsme v počtu zemřelých na milión až 63. na světě. Pokud vím, např. Belgie je třetí a USA desáté. Hlavně, že se podařilo zmrazit demonstrace a vnutit lidem pocit strachu a nejistoty opakovaným strašením. Nejhorší je, že to zasahuje mladé lidi, kterým to ovlivní život tak jako starší generaci neodstranitelně poznamenala komunistická totalita.

Zavřením škol jsou neúměrně zatěžováni rodiče. Ti vzdělanější a odpovědnější se snaží s dětmi pracovat, i když i pro ně je to velmi obtížné. Ta lhostejnější a méně vzdělaná část populace na to kašle a ani by to neuměla. Je to velké ohrožení vzdělávacího procesu.

Vláda krachuje ve všech svých krocích. Výjimky jsou šité na míru. Květinové obchody mají otevřeno, poněvadž Babiš podniká i „v květinách“. Ministr zdravotnictví, kterého vydávají za odborníka, také podniká a je tudíž ve střetu zájmů, ale to je v naší vládě normální. Prohlášení o tom, že Prymula je odborník mně připadají směšná. Co ti ostatní odborníci, kteří mají jiný odborný názor? Lidé inteligentní a vzdělaní se nechovají jako sekerníci, ale diskutují o problémech, pochybují, hledají řešení a především ctí pravdu.

Zeman žádal pro sebe výjimku. Na druhé straně nabádá k omezením a dává vládě požehnání. Kde to žijeme? V nové totalitě?

Mohl bych vyjmenovávat prohřešky naší vlády do nekonečna. Chci pouze zdůraznit, že to, co se děje dnes, bude mít velký vliv na naši budoucnost. To, že vláda i média lžou, že absolutně zklamal Parlament, že opozice se podílí na strašení, považuji za nehorázné a velmi nebezpečné.

To, že většina populace tomuto strašení podléhá je smutné a tragické.

Jděte už konečně do pr**le!

Milan Knížák, PListy

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 258 × | Prestiž Q1: 11,10

+20 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 3 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Jan Slaba

To už není o tom viru.
Je to o ovládání mysli velikého množství lidí.
V pesátých letech to byli kulaci, teď jsou to odmítači.

Jan Slaba

To už není o tom viru.
Je to o ovládání mysli velikého množství lidí.
V pesátých letech to byli kulaci, teď jsou to odmítači.

Borsuk

A mám obavy, že se na nás chystají daleko větší svinstva, než jsme si ochotni připustit. Lidem některá varování do budoucna připadají absurdní a říkají:"To si přece nikdo nemůže dovolit" a přitom se stačí podívat na ulici a vidíte tu absurditu, vystrašené lidi s mlčítkem na hubě. Už i V.Klaus starší varoval před nástupem NWO a p.Klaus není, myslím, nějaký popletený fantasta.

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top