Štítky článku: •  

Střípky (285)

⚜ Nikdy nekončící hra se statistikami (Václav Klaus) ⚜ Klíčové věty (Vlastimil Tlustý) ⚜ Babišu, KDE JSI ty srabe??? (Martin Prášek) ⚜ Vlada se zblaznila a probudila Reinharda s Leonidem (Ladislav Větvička) ⚜

Nikdy nekončící hra se statistikami

Zarputilí podporovatelé testování, trasování, rouškování a zakazování všeho možného i nemožného dnes a denně šermují statistikami a omračují nás vždy tím číslem, které v daném okamžiku vypadá co nejhrůzostrašněji. Když se náhodou objeví statistika, která nevypadá hrůzostrašně, je uváděna jen okrajově a je na ni hned zapomenuto.

Obecně je vždy větší proměnlivost přírůstkových než stavových veličin. Ty sice užitečně odhalují rodící se změny trendů, ale zakrývají celkový obraz. Nejčastěji je uváděn ukazatel tzv. počtu nakažených, ač bylo mnohokrát přesvědčivě argumentováno, že nakažení (resp. pozitivně testovaní značně nespolehlivým testem a zcela nahodile — někým, či sami sebou — na tyto testy vybraní) nejsou nemocní.

Tato námitka je stále opomíjena. I oficiálními orgány (včetně ministerstva zdravotnictví) jsou pozitivně testovaní označováni za nemocné. Že je počet těchto nakažených přímo úměrný počtu testovaných, je více než zřejmé (což ukazuje i postřeh Jiřího Weigla o rozdílu mezi podílem nakažených ve vyspělých a rozvojových zemích). Velké podivnosti jsou i ve vývoji tzv. vyléčených či uzdravených, což jsou po opakovaném testování držitelé sdělení (často prostřednictvím SMS) o negativním testu.

Málo se mluví o úmrtnosti, protože to je velmi nízké číslo — úmrtí s covidem jsou u nás na celkovém počtu obyvatel v řádu setiny procenta. Toto číslo nevzbuzuje hrůzu, proto není politicky i mediálně zajímavé.

I tak je užitečné porovnávat ho se světem. Deník E15 v článku Pavly Palaščákové (dne 21. října 2020) připomněl — na základě dat Worldometers — že v České republice na jeden milion obyvatel zemřelo na „koronavirus“ v součtu, od zahájení epidemie, 141 lidí — oproti např. 900 v Belgii, 727 ve Španělsku a 679 v USA. V článku bylo také připomenuto, že jsme v počtu dosavadních obětí na tuto nemoc — a teď abstrahujme od toho, že často jen „s ní“ — na světě na 63. místě. Ví to naši spoluobčané? Zaslouží si v této situaci dnešní prymulovské zacházení? Musíme se před celým světem sebemrskačsky „chlubit“ daty, ve kterých vypadáme co nejhůře?

Ale ono nejde jen o pocity lidí, i když i ty jsou důležité. Zasloužíme si takový rozvrat ekonomiky? Takový rozvrat veřejných financí? Takový rozvrat školství? A jako důsledek toho všeho takové poškození našeho zdravotnictví?

Je banální říkat, že léčení nesmí být svými důsledky horší než sama nemoc. Vždy jde o něco za něco. Nechovejme se tak, jako by to bylo buď, a nebo.

E15, 26. 10. 2020

www.klaus.cz

Václav Klaus neviditelnypes.lidovky.cz


Klíčové věty

 • Epidemie se dále přes vládní opatření dramaticky zhoršuje.
 • Ekonomická krize se díky vládním opatřením dramaticky zhoršuje.
 • Dvě ze tří stran vládní koalice ČSSD a KSČM se ve volbách dozvěděly, že po příštích parlamentních volbách už tam být nemusí.
 • Volební preference ANO klesají a naděje na vytvoření vládní většiny po volbách slábnou.
 • Začíná to docházet nejen čím dál většímu počtu občanů, ale zejména těm co vládnou a to určitě proto, že mají lepší informace než veřejnost.
 • Moc je návyková a málokdo se těší na odvykání.
 • Všichni dnešní mocní přece nemohou odejít a naprostá většina z nich se chce zachránit, aby mohla „dále vést masy“.
 • Prezident Miloš Zeman má raději úřednické vlády než jakékoliv jiné vlády a to zejména proto, že všechny ministry si vybere sám.
 • Do voleb zbývá tak krátká doba, že úřednická vláda do nich může vládnout bez ohledu na to, zda získá či nezíská důvěru.
 • Pokud úřednická vláda důvěru získá, bude to vše vypadat mnohem lépe.
 • Parlamentem schválená a schvalovaná výše dluhů pro letošní a příští rok 850 000 000 000 Kč dává úřednické vládě veliký prostor udělat pro národ mnoho lepších věcí, než dělá současná vláda.
 • Schválení velkých státních zakázek pro ty správné dodavatele půjde úřednické vládě mnohem lépe a rychleji než té dnešní.
 • Tím, kdo udělal něco zásadního pro nalezení východiska z obou katastrof, bude na prvním místě prezident Miloš Zeman.
 • Tím kdo bude učiněn zodpovědným za to, co nás čeká a proti komu bude nasměrována nespokojenost veřejnosti je předseda vlády Andrej Babiš.
 • Tomu se to vůbec nelíbí a asi si myslí, že se tomu výměnou ministra zdravotnictví dá zabránit.
 • Nošení roušek, místa konání schůzek, konzumovaná jídla a nápoje a další podobné okolnosti v tom nehrají vůbec žádnou roli.

Vlastimil Tlustý, FCB


Babišu, KDE JSI ty srabe???

opraski.jpg (46,850 kiB)

Sleduji právě tiskovou konferenci po jednání vlády. Samozřejmě. Zpřísňujeme, utahujeme šroub, zakazujeme a málem už i posíláme Prsťáky do ulic (V vědí).

A mezi prohlášeními o tom, kterým živnostem a kterým lidem hodíme do jejich už tak pochroumaných byznysů a ŽIVOTŮ vidle, jak na stříbrném podnosu, jak pěstistovka na schodech záložny a jak lejno na oltáři září to, co tam chybí.

Chybí tam totiž jeden člověk a tím je právě PREMIÉR. Právě on by měl tak závažná omezení vyhlašovat, právě on by měl odpovídat na otázky. Právě ON je totiž zodpovědný!

Ale co máme tady? Devastační opatření vyhlašují multiministr Havlíček. A ministr zdravotnictví, Prymula, zdiskreditovaný tím, jak příkladně dodržoval svá vlastní omezení, a který je díky tomu de facto v demisi. „Premiérský“ pultík před kamerami je prázdný Mrzí mě, že to musím takhle napsat, ale náš #PremierJeSrab. Zalezl jak krysa do díry.

PS: po rouškovém extempore pana Prymuly, přišly Opráski sčeskí historje s opravdu GENIÁLNÍM komixem. Doktor Smrt je přistižen v noci v hospodě a aby se tohle faux-pas neopakovalo, tak pro jistotu vyhlásí zákaz vycházení „pro fšecky a nafurt“. On se autor trefil opravdu geniálně. Ale je ještě hůř. Oni si totiž PAPALÁŠI DALI ZE ZÁKAZU NOČNÍHO VYCHÁZENÍ VÝJIMKU. Takže luxusní pajzly pro poslance a jiné vládní papaláše budou moci nadále vařit i v noci.

Píše pan Martin Prášek na prasek.blog.idnes.cz


Vlada se zblaznila a probudila Reinharda s Leonidem

Nikdy sem neměl o vladě a o politykach vubec valne miněni. Ovšem ta zvrhla drzost, s keru tato vlada vyhlasila vyjimečny stav na statni svatek republiky, je neuvěřitelna.

Že to nevi slovensky šef česke vlady, to se da pochopit, bo oni 28. řijen neslavi. Že to nevi ani minyster vnitra, to se tež da pochopit, bo den pamatky Ataturka je až 10. listopada. Ale zbyvajici minystři by to vědět měli. Vyhlasit zakaz vychazani na statni svatek, to može zrobit enem:

 1. okupačni sprava *
 2. idyjot *

* nehodici se škrkněte

Vyplyva z teho, že vlada je bezradny spolek, kery se chytil do vlastni pasti. Maju pruzkumy, že hospody nepatři k mistum šiřeni viru, stejně je zavřeli. Maju pruzkumy, že na venku je tež šiřeni minymalni, přesto zakazali venkovni aktyvity. Vědi dobře z Izraela a Argentyny, že uzavřeni obyvatelstva doma nema pozityvni vliv na nešiřeni viru, stejně to zrobili. Věděli, že uškodi zdravotnictvi a stejně zavřeli školy. A virus se šiři. A šiřit se bude. Bo virus neumi čist vyhlašky a nediva se na televizu. Šiři se ve svobodnem Švedsku aji v Bělorusku, stejně jako v totalitnim Slovensku.

Zakaz vychazani? K smichu! Kvuliva čemu? Komu tym prospějete? Cosik takeho može vymyslet enem idyjot chyceny v pasti, a oni v pasti su, bo už nemaju kam pokračovat ve svojich nesmyslnych vyhlaškach. Enem probudili duch protektoratu a te kurvy Heydricha.

A aby teho nebylo malo, na pozadi tehle šaškarny požadala vlada parlament o schvaleni pobytu zahraničnich vojaku na českem uzemi, prozatim v počtu 300 kusu. Takže kromě Heydricha probuzaju aji Brežněva? Komu pomožu vojaci, keři neumi česky? U nas je 150 nemocnic, tuž to budu dva na každu nemocnicu a k temu jim přidělime překladatela?

Vypada to, že tajnym cilem vlady je totalni ekonomicka destrukce a zadluženi statu.

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade fronty fčil

Autor: Ladislav Větvička na vetvicka.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 231 × | Prestiž Q1: 9,70

+16 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář
Borsuk

Doktoři česky umět nemusí, jen budou dohlížet na povinné očkování...

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top