Štítky článku: •  

Petice za svobodu projevu na sociálních sítích

Co nám lidé napsali ke svému podpisu — vybrané komentáře signatářů. Přetištěno z petičního serveru.

Svoboda slova je mi nade vše, i za cenu, že do sebe vsákne svobodu blbosti i hulvátství. I takto poskvrněna je cennější, než nesvoboda a cenzura. To proto, že důsledku nejde o slovo. Jde o život.

Ondřej Neff


Podepisuji ze stejného důvodu, proč jsem podepsala Několik vět — jsem proti jakýmkoli cenzurním zásahům ve jménu jakékoli ideologie.

Helena Anna Tichá


„Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet.“ George Orwell. A já o to právo nechci nadále přicházet.

Pavel Fajman


Zažil jsem cenzuru za komunismu a NIKDY bych nevěřil, že 30 let po jeho pádu budeme muset tuhle obludnou hydru řešit znova. Skoncovat s cenzurou navždy!

Michal Rybka


Už jsem dostatečně stár, abych mohl srovnávat, a to, že se vracíme, respektive už jsme tam, odkud jsme odešli po roce 1989, je pro mě frustrující.

JIŘÍ KOČÍ


Chci mít vlastní možnost se rozhodnout, která informace se mi zdá jako pravdivá a která ne. Rozhodně nesouhlasím s tříděním zpráv, kdy se někdo za mě rozhoduje, co si budu moci přečíst či jaký přístup k jaké informaci mi bude přidělen. Žijeme v době, kdy se Velký bratr může velmi snadno chytit příležitosti a stáhnout nás někam, kde jsme už kdysi byli.

Karel Sylvar


Žádná cenzura nevedla nikdy k ničemu dobrému. Pokud člověk nebude chtít připustit diskuzi o nějakém problému, tématu nebo události, zbavuje se tím možnosti získat další informace, které se k uvedenému pojí. Je tím v nevýhodě, protože má méně znalostí, než by mohl mít, a jeho rozhodování tak může být zatíženo chybou. Měli bychom si vážit svých oponentů, nutí nás totiž o věcech přemýšlet.

Markéta Jurištová


S některými signatáři této petice bych se asi o jiných tématech pořádně pohádal, ale svoboda slova není určena k tomu, abychom si s partou kamarádů vzájemně lajkovali příspěvky dokazující naši nadřazenost a ušlechtilost, ale aby mohly bez obav zaznít i disidentní a nepříjemné názory. A demokracie bez disidentních a nepříjemných názorů, kdy předem určíme, jak dlouhý může být provaz u stromu, ke kterému jsme všichni přivázáni a který ohraničuje ideové teritorium, ve kterém je možné se bez obav z následků prohánět, už demokracií není.

Rene Stein


Omezování lidí s jinými názory zašlo příliš daleko. Poslední kapka je odstřihávání od financí, které si skandálně dovolily společnosti jako VISA, MC, PayPal nebo Patreon. A nejde jen o Kyle Rittenhause a sbírku na jeho obhajobu, už to spáchaly i dříve. To už je naprosté pošlapání lidských práv.

Michal Zámečník


Jsem garant programového bodu Svoboda projevu Pirátské strany, která měla boj proti cenzuře už u svého zrodu jako jeden ze základních cílů. Proto také spoluiniciovala někdejší petici internetbezcenzury.cz, která nasbírala 15 000 podpisů. Jsem rád, že někdo přebírá štafetu.

Roman Kučera


Globální sociální sítě změnily hru a ustavily nové držitele klíčů od výhybek na toku informací. Dříve vládní pravomoci přešly ke kartelu soukromých majitelů a je potřeba se o následcích takového posunu přinejmenším velmi vážně bavit.

Martin Marx


Vidíte? Souhlasí s námi i Marx.

A ta poznámka krátce předtím, že nějaká uzavřená idylka, kde se všichni poplácávají po ramenou, je vysloveně nežádoucím stavem, to je něco, co by mělo zaznívat častěji.

Lidská mysl je něco jako imunitní systém. Zavřít ji do skleníku, aby se moc nerozrušovala, znamená prokázat jí medvědí službu. Bez expozice drsnému světu chřadne a přestává fungovat.

Protentokrát budu potěšen, pokud svoji touhu diskutovat projevíte na stránkách petice. Ke 20 000 podpisů nám schází už jen maličko…!

Přetiskuje pan Marian Kechlibar na kechlibar.net

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 201 × | Prestiž Q1: 9,21

+15 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top