Štítky článku: •  

Zprávy ze cvokhauzu 18

V německém úřadu pro migraci a uprchlíky pracuje podezřelý islamista, sdělil server Novinky.

Na Spolkovém úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) je zaměstnán člověk, kterého bezpečnostní úřady považují za islamistu, napsala agentura DPA. Odkazuje se na odpověď německého ministerstva vnitra, které interpelovali poslanci ze strany Die Linke. Ministerstvo potvrdilo, že podezřelý islamista je zaměstnán na úřadu pro migraci a uprchlíky. „Spolková vláda si je vědoma konkrétního podezřelého případu v oblasti islamismu a islamistického terorismu,“ uvádí se v odpovědi. Vzhledem k tomu že případ dosud nebyl uzavřen, ministerstvo odmítlo sdělit jakékoliv podrobnosti. Tedy ani tu, zda islamista pokračuje ve své Alláhumilé činnosti na migračním úřadu. Ministerstvo vnitra pouze oznámilo, že všichni zaměstnanci Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky budou podrobeni bezpečnostní prověrce.

„Ve Spolkovém úřadu pro migraci a uprchlíky vládne kultura nedůvěry vůči těm, kteří hledají ochranu. Je založena na rasistické nelibosti a je kompatibilní s pravicovými myšlenkami,“ uvedla poslankyně Ulla Jelpkeové (Die Linke). Upozorňuje, že pro uprchlíky to není o nic méně nebezpečné. „Pokud uprchli z oblastí pod nadvládou organizace Islámský stát a poté se dostali na úřadě k radikálnímu islamistovi, mohl předávat jejich osobní údaje svým komplicům,“ upozornila poslankyně.

To je sdělení hodné chytré horákyně. Místo aby se bouřila proti samotné existenci možných rekrutujících teroristů ve státní správě, nadto konkrétně v migrační administrativě, dojímá se tím, že působením některých radikálů mohou být ohrožováni sami migranti. Asi by se jí víc líbilo, kdyby na úřadě „panovala kultura důvěry“. To nejspíš znamená otevřenou náruč každému, kdo si o ni řekne. Náš slavný evropský humanismus si rozvracet nedáme, i kdyby pachatel rozvratu pětkrát denně klečel na koberci směrem k Mekce. Nějak to mají ti leví Linke popletené.


A za velkou louží pokračuje sérií ostudných absurdit hollywoodského střihu. Anne Hathaway prý zesměšňuje postižené! Herečka se sebemrskačsky omlouvá. Společnost Warner Bros. v čele se slavným Robertem Zemeckisem dostala facku z další strany. V jinak poměrně vychvalovaném remaku slavného filmu Čarodějnice prý parodují lidi s ektrodaktylií, specifickým postižením rukou. Hlavní hvězda Anne Hathaway už se omlouvá na Instagramu, že prý kdyby jí to došlo, nikdy by se takové role neujala. Našinec se ovšem může domnívat, že takový kšeft by si ani tato hvězdná humanistka asi těžko nechala ujít a dnes by si chodila pro ceny, nebýt šťouravých aktivistů na síti. Že sa paní Harthaway nezmínila o tom, zda svůj mnohamilionový honorář už rozdělila mezi nějaké charitativní spolky. To by jistě vydalo víc, než velkohubé kání se na sociální síti.

Ještě několik týdnů před premiérou se totiž Anne Hathaway pochlubila na sociálních sítích fotografií, jak v roli slavné vůdkyně čarodějnic z pohádky klasika Roalda Dahla vypadá. Maskéři si dali záležet. Jenže slavná herečka ukázala jen děsivě namalovaný obličej. A jakmile film spatřil světlo světa a ukázal ji „v celé kráse“, bylo zle. Aby byla ještě strašidelnější, zdeformovali tvůrci filmu hlavní čarodějnici ruce. Na nich má jen tři prsty. Spoustě lidí kvůli tomu přijde, že filmaři zesměšňují lidi postižené ektrodaktylií, tedy nerozvinutými končetinami.

„Jsem si plně vědoma toho, že se jedná o film a že jde o čarodějnice. Ale čarodějnice jsou v podstatě příšery. A já se bojím, že si děti neuvědomí, že ten film silně přehání, a začnou se takových rozdílů v končetinách bát. Je to krok zpět v tom, čeho se snažíme dosáhnout, tedy aby hendikepovaní lidé oslavovali, kým jsou,“ napsala britská paralympijská plavkyně Amy Marren (22), která tím debatu o filmu rozpoutala.

Mimochodem, při vší úctě, handicapovaný člověk je postaven před úkol se svým handicapem se vyrovnat, už to samo je dost namáhavé a psychicky náročné, zvlášť když ten handicap je neodstranitelný. Jestliže bláznivá aktivistka žádá handicapované, aby se radovali ze svého handicapu, pak jsme opravdu v blázinci. Nebo tam patří ta aktivistka, ale to jen na okraj.

Zpět k Hathawayové. Dle očekávání se strhla lavina. Nakonec vznikl hashtag „not a witch“, tedy „nejsem čarodějnice“, který teď na sociálních sítích sdílejí lidé s ektrodaktylií. Na mnohé může hysterie působit jako zbytečná, navíc by si zřejmě nikdo postavu vrchní čarodějnice s postižením nespojil. Dobře ale víme, že „některé hollywoodské celebrity by se nechaly třeba zbičovat, aby náhodou nepřišly o svou liberální pověst“, čehož si bystře povšiml i portál expres.cz.

A tak se Anne Hathaway poctivě začala na Instagramu kát. „Je mi to líto. Nespojila jsem si rozdíly v končetinách s tou postavou, když mi ukázali, jak bude vypadat. Kdybych si to uvědomila, ujišťuji vás, že by se to nikdy nestalo. Jako někdo, kdo skutečně věří v inkluzivitu a opravdu nenávidí krutost, vám všem dlužím omluvu za způsobenou bolest,“ uvedla herečka, která okamžitě začala spolupracovat s neziskovou organizací Lucky Fin Project. A zazvonil zvonec a pohádek zdaleka není konec.


Portál Echo 24 vetkl do titulku svého nedávného článku větu: Nejdůležitější teď je potírat hate speech. Proč asi? Nu, protože jsme ve cvokhauzu, nezapomínejme.

Teroristickému útoku, kdy se střílelo na trhu ve francouzském Štrasburku, při němž zemřeli tři lidé a dvanáct dalších utrpělo zranění, de facto nešlo zabránit, konstatuje dle skutečnosti článek. Útočník je francouzský občan se „severoafrickými kořeny“. A dodává: tím víc zaráží, jaké si politika dává priority.

Když se s výkřikem „Alláhu Akbar“ rozlehla centrem Štrasburku střelba, poslanci v nedalekém Evropském parlamentu dostali faktický zákaz vycházení. Řada jich nocovala v budově parlamentu, předseda EP Antonio Tajani vydal povolení opustit budovu — ale na vlastní riziko a s policejním doprovodem — až druhý den ráno. Je to absurdní tím víc, když si uvědomíme, jakou politiku právě poslanci formulovali přesně v témže čase, kdy byli uvězněni na svém „pracovišti“. Před měsícem přijal Evropský parlament rezoluci, která nejenže vyzývá členské státy EU, aby zakazovaly „neofašistické“ strany a skupiny, ale taky aby zakládaly v policii speciální jednotky na potírání hate speech, tedy verbálních zločinů z nenávisti. Rezoluce obsahuje i zvláštní doporučení: policie a tajné služby členských států mají spolupracovat s tzv. protirasistickými nevládkami.

EP se tak stal prodlouženou rukou politiky, která směřuje ke kriminalizaci těch, kdo slovně útočí proti islámu a proti masové migraci z muslimského světa do Evropy. Co všechno se dnes schová pod hate speech, ukázal před nedávnem Evropský soud pro lidská práva. V případu Rakušanky Elisabeth Sabadtischové-Wollfové dal za pravdu rakouské justici, která před devíti lety paní Sabadtischovou-Wollfovou odsoudila k pokutě, když charakterizovala proroka Mohameda coby pedofila. (Jedné z Mohamedových manželek, Aiše, bylo, jak známo, v době sňatku šest let, ale na sex s ní počkal do jejích devátých narozenin.). Evropský soud pro lidská práva ve svém rozsudku píše, že takové hanobení Mohameda „může rozdmýchávat předsudky a ohrozit náboženský smír“ v evropských společnostech. To fakticky znamená, že islám je nekritizovatelný. A kdo by se o to pokoušel byť na sociálních sítích, ten se stane objektem pro speciální policejní útvary. Povinnost zavést do národní legislativy jako zločin hate speech obsahuje i globální pakt o migraci přijatý v Marrákeši.

Francie urážky islámu docela aktivně a dlouhodobě stíhá. Brigitte Bardotová byla odsouzená celkem pětkrát za urážky islámu a muslimů (jakožto ochránkyni zvířat ji irituje, jak muslimové rituálně podřezávají krky ovcím). A to je jen jeden z mnoha mediálně atraktivních případů. A jak je na něm vidět, fanatismus bojovníků proti „hate speech“ nezná mezí. Faktických, ani etických. A to poslední, co by je zarazilo, je vyslovená — ale pro ně nepohodlná — pravda.

Jak uvádí Echo 24, i „útočník ze Štrasburku byl veden v policejních statistikách mezi osobami, které ohrožují bezpečnost státu. Podle některých zpráv čítá tento seznam ve Francii až 26 tisíc jmen. Jsou to lidé, proti nimž policie nemá důkazy o trestné činnosti a nemůže je zavřít, ale je přesvědčena, že jsou schopni násilí a útoků, tak se aspoň snaží monitorovat jejich pohyb. To ale u takové armády džihádistů prakticky nejde uhlídat. V uplynulých letech si policisté ve Francii, v Německu, v Británii a dalších zemích opakovaně stěžovali, že se jim pro hlídání islamistických extremistů nedostává personálu. A přesto politický establishment — místo aby všechny volné síly vrhl do boje s radikálním islámem — vyčleňuje policisty a státní zástupce na stíhání verbálních zločinů mezi těmi, jimž se posilování islámu v Evropě nelíbí.“

Ještě pořád si myslíte, že to s tím cvokhauzem přeháním? Bane. Začínám mít dojem, že je to příliš slabý výraz, než aby vystihl celou absurditu, nebezpečnost a idiocii našeho Krásného Nového Světa.

Píše pan Petr Žantovský na petrzantovsky.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 224 × | Prestiž Q2: 10,27

+23 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top