Štítky článku: •  

Boj o Bílý dům nekončí?

Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA.

Každým dnem se jeví jako pravděpodobnější, že o budoucím prezidentovi USA nakonec rozhodne Nejvyšší soud USA. Při projednávání volebních stížností a žalob na falšování voleb vyplouvají na povrch stále další skandální informace o obřím rozsahu volebního podvodu, který byl zřejmě spáchán při letošních prezidentských volbách. Je také zajímavé sledovat i rozdíly, jak o causách informují média v Evropě a v USA. Média v EU v podstatě pořád opakují subjektivní hodnocení Donalda Trumpa jako „padoucha“ a občas přidají špetku informací — týkající se výhradně odmítnutí některé žádosti týmu jeho právníků. O odhalených podvodech však mlčí jako o „nejvyšším nukleárním tajemství NATO“.

Spoustu zajímavostí se naopak člověk dočte v amerických — zejména lokálních novinách, které často přinášejí i plná znění rozhodnutí soudů nebo úřadů, které daly za pravdu úřadujícímu prezidentu USA. Příkladem tohoto dvojího standardu informování je causa přepisování hlasovacích lístků volebními úředníky ve státě Pensylvánie. Většina evropských médií v pátek přinesla zprávu, že soudce Matthew Brann zamítl žalobu týmu právníků kampaně Donalda Trumpa. Jaksi zapomněla dodat, že žalobu zamítl, aniž by byl umožnil provedení důkazů. O podstatě žaloby se v novinách v EU téměř nic nedočtete. Stejně jako o tom, že odvolací soud v pondělí jeho rozhodnutí zrušil a nařídil provádění důkazů.

Podrobnosti o volebních podvodech a jejich projednávání přináší na jednom místě americká síť The Epoch Times, která sdružuje řadu vydavatelů lokálních novin. Včera detailně popsali jeden z hlavních soudních sporů v Pensylvánii, kde sčítací úředníci vyřadili jako „vadné“ několik set tisíc hlasů pro úřadujícího prezidenta Trumpa. Současně však přepisovali údajně „špatně vyplněné“ hlasy. A to tak, že je započítali kandidátu Demokratické strany Joe Bidenovi. Výsledkem této práce mnoha „ostrých tužek“ volebních úředníků je údajné vítězství Bidena o 80 tisíc hlasů.

Tým právníků Trumpovy kampaně toto falšování voleb zdokumentoval a u soudů se dožaduje zneplatnění zfalšovaných hlasů. V první instanci o žalobě rozhodoval soudce Matthew Brann, který byl v minulosti vládním zmocněncem prezidenta Baracka Obamy a do funkce soudce byl ustanoven bývalým prezidentem za Demokraty těsně před jeho odchodem z Bílého domu. Do soudní „trafiky“ měl být podle Epoch Times jmenován na návrh senátora Pata Toomeyho, v Senátu přezdívaného „bez cla“. Tento senátor je největším odpůrcem Trumpovy politiky omezení dovozů pomocí cel a snah o návrat výroby a pracovních míst z Asie do USA.

Soudce Brann to při zamítání žaloby opravdu přehnal. Podle Ústavy USA má při projednávání svého sporu u soudu každý právo předložit své důkazy, které musí soud vyhodnotit. Prvoinstanční soudce zamítl žalobu, aniž by umožnil provedení jediného důkazu. Tento postup shledal odvolací soud protiústavním a nařídil dodání všech důkazů o volebních podvodech a jejich řádné posouzení soudem. Soud tedy bude přezkoumávat stovky tisíc hlasovacích lístků zaslaných voliči pro Trumpa, zda je sčítací úředníci oprávněně hodili do koše s nápisem „neplatné“. Stejně jako asi 100 tisíc hlasovacích lístků, z nichž úředníci přepisováním udělali započítané hlasy pro Bidena.

MUDr. Ivan David: via Petr Štěpánek, FCB


Pozn. red.: Soud v Pennsylvánii včera zastavil vyhlášení vítěze voleb v tomto státě. Bidenovi vítězství pozastavil, přijal argumenty obžaloby a začal vyšetřování volebního podvodu. Trump má tak stále naději na cestu k vítězství, avšak čas hraje proti němu. Guvernér Pennsylvánie Tom Wolf už obvinil soudce z Pittsburghu, že vydal bezprecedentní příkaz, který zastavil další kroky při certifikaci volebního vítězství.

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 380 × | Prestiž Q1: 12,67

+24 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top