Štítky článku: •  

Redaktorům ČT hrozí, že budou muset začít říkat pravdu

Snad nikdy nebylo v ČT takové dusno, jako teď, kdy začala konečně úřadovat rada České televize a dělat svoji práci.

Fridrichová, Wollner, Moravec a nejen ti, se drží na obrazovce České televize pevněji, než Putin prezidentského křesla.

První hrozbou pro ně bylo dosazení nových členů rady.

Když byla v květnu do Rady ČT zvolena Hana Lipovská, Xaver Veselý a Pavel Matocha, vyvolalo to značný rozruch. Jelikož jsou to lidé jiného smýšlení, než byly doposud veřejnoprávní stálice zvyklé.

Že právě to je správně? Že by v radě měla být zastoupena všechna názorová spektra?

Že je dobré, aby se členkou rady stala vzdělaná žena a vynikající ekonomka?

Ano, ale to by nemělo být hospodaření České televize tak… řekněme zvláštní, aby se pan ředitel nemusel hystericky obávat o jeho zveřejnění.

Právě Hana Lipovská je pro svoje snahu zredukovat mrhání financemi největším trnem v oku stoupenců „staré“ dojné veřejnoprávní televize, která krmila hromadu vyžírek Českého showbyznysu.

Když chtěla Lipovská na konci léta vidět zblízka hospodaření České televize, tak si z ní ředitel Dvořák z pozice vrchního určovače pravdy veřejně vystřelil a pozval ji do hasičárny a výrobny ledu. Ohromně si u toho užíval svou nadřazenost. Odveta na sebe ale nenechala dlouho čekat a za prohlídku ledu, poslala nová rada k ledu celou dozorčí komisi.

Komise je jediný orgán, který vidí do hospodaření České televize a hlavně přehlíží letité mrhání penězi vydřenými od koncesionářských poplatníků. Proč právě to vyvolalo u veřejnosti takový odpor a choutky zlikvidovat Hanu Lipovskou? Chodili jí výhružky a nadávky. Ta dáma by zcela vážně, měla mít ochranku.

Do odboje se pustili i tradiční zastánci (rádoby)liberální levice — Hrušínský, Geislerová a řada moderátorů ČT, jejichž korýtka jsou nyní v ohrožení.

Proč takový povyk za výměnu komise? Co tak hrozného ČT skrývá?

Volba nové komise proběhla včera. A dle očekávání začala dramaticky. Člen rady, Šarapatka chtěl mermomocí na úvod přečíst dopis od ředitele Dvořáka. Byl to kádrový posudek kandidátů, kteří by se v žádném případě neměli dostat do dozorčí rady.

I přes několik upozornění pana Matochy, že se jedná o protiprávní jednání a snahu ovlivnit volbu, Zdeněk Šarapatka nakonec dopis stejně dramaticky přednesl.

Po celodenním jednání byli nakonec do komise nově zvoleni: Eva Hubková, Petr Juchelka, Jan Lamser, Zuzana Prokopcová a Michal Petrman.

Tolik k dění v socialistické televizi. V příštím článku rozebereme, jak se nové radě líbí platy redaktorů Wollnera, Fridrichové, Moravce a Železného.

Píše paní Jordanka Jirásková na jordankajiraskova.blog.idnes.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 304 × | Prestiž Q1: 13,88

+29 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 1 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.
Petr

Dobrá zpráva, že byla zvolena nová dozorčí komise Rady ČT, snad světýlko na konci tunelu hospodaření ČT. Obdivuji pí Ing. Lipovskou za její houževnatou snahu dobrat se pravdy přes všechny překážky. Nechápu, jak může generální ředitel ČT kádrovat možné budoucí členy té dozorčí komise. Už to by měl být důvod k jeho okamžitému odvolání. A pan Šarapatka se citací jeho dopisu (který bude doufám zaprotokolován) znovu projevil jako naprostý pitomec. Doufám, že teď bude konečně otevřena cesta ke všem těm penězovodům do kapes nejhlasitějších kritiků současné podoby Rady ČT. A hlavně - že tahle vyžíranda našich peněz konečně skončí.

0 | 0

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top