Štítky článku: •  

Další oběť genderové války

Marx měl možná přece jen pravdu, i když ne v roce 1848, kdy mluvil o strašidlu revoluce obcházejícím Evropu.

Tenkrát konzervativní proletariát nehodlal zlikvidovat kapitalistickou společnost — teprve dnes nová třída polovzdělanců z humanitních fakult uvěřila revolučnímu příslibu, že lze během „jedné generace odstranit veškerou nespravedlnost na světě“ a vybudovat rovnostářskou internacionální společnost.

„Vytvořila první univerzální politickou ideologii od studené války“ a propagandisticky ji nazývá korektní. Ve skutečnosti jde o komplexní pohled na svět brýlemi „sociální spravedlnosti“, „skupinových identit“ a tzv. „intersekcionální solidarity menšin“, „rasových a sexuálních“ (Douglas Murray, Šílenství davů), a zejména žen ve válce proti misogynnímu, mocenskému patriarchátu západní společnosti. A právě tato dívčí válka proti mužům rozkládá společnost.

Je neuvěřitelné, že právě Británie, po staletí ohromný příklad individuální svobody a zdravého rozumu, se mění v nesvobodnou zem. Nová ideologie ovládla hlavní politické strany, univerzity a média, státní instituce jako galerie i muzea, a co je ještě děsivější, má k dispozici sociální sítě a statisíce mladých dobrovolníků, kteří hlídkují, zda se někdo ve veřejném prostoru neprohřešil konzervativním názorem nebo kritikou pokroku, a většinou se jim daří vyvolat kampaň a provinilce zbabělá politická elita vyhodí ze zaměstnání. Cenzuře zatím unikají jen menšinová pravicová média a knihy. A konformní většina raději mlčí.

Poslední překvapivou obětí v bývalé baště tradičního konzervatismu se před nedávnem stal učitel elitního chlapeckého gymnázia Eton College — Will Knowland. Připravil přednášku online nazvanou „Paradox patriarchátu“ v kurzu „Perspektivy“, který má žáky maturitního ročníku uvést do současných kontroverzí a debat. Na stížnost jednoho kolegy ředitel text zakázal a žádal, aby jej Knowland zrušil i na Youtube, a když ten neposlechl, tak ho vyhodil za porušení disciplíny.

Tentokrát se ale strhla jiná bouře, než jsme zvyklí. Rodiče a žáci i významní absolventi podepisují petice, založili fond na učitelovy soudní výlohy, konečně si konzervativci uvědomili, že je nejvyšší čas se bránit a toto je kauza hodná obrany. Dokonce jim přišel na pomoc harvardský profesor kognitivní psychologie Steven Pinker a napsal dopis řediteli. Představa Etonu pod vlivem progresivistů je i pro většinu umírněných konzervatistů přímo děsivá.

V té přednášce není nic hanlivého, na základě vědeckého výzkumu dokládá, že existují některé vrozené rozdíly ve schopnostech a psychologii mezi muži a ženami, což popírá pouze mizandrie extrémního feminismu. Všichni víme, že muži a ženy stejní nejsou. Rovnost definuje Pinker takto: „Rovnost mezi pohlavími se zakládá na myšlence, že jedinci nemají průměrné rysy své skupiny.“

Knowlandova přednáška je také tradiční obhajobou mužských ctností, galantnosti, fyzické síly i odvahy. Staletí se chlapci v anglických elitních školách učili velkému umění sebeovládání, mít agresi pod kontrolou, aby se mohli stát dobrými otci a občany. Byli snad naši praotcové idioti?

V sázce je ale ještě něco jiného než zdravý rozum. Nejlépe to vyjádřil bývalý absolvent školy George Orwell: „Jestli svoboda vůbec něco znamená, tak právo říkat lidem, co slyšet nechtějí.“

Píše pan Alexander Tomský na Novinky.cz

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 336 × | Prestiž Q1: 13,70

+28 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top