Štítky článku: •  

Viva la Evolución!

Přišla mi výzva připojit se k revoluci. Tak jsem se podíval, co se chystá a plánuje… OMG, ROFL. Neřeknu ani, že si to představují jako Hurvínek válku, neboť ve srovnání s tímto je ještě i silně zhulený Hurvínek něco mezi Napoleonem a Eisenhowerem.

Dokonce se mi stalo to, co málokdy: prohlášení jsem na první pokus dočetl jen do třetího odstavce, protože jsem se nemohl soustředit. Zaboha jsem totiž z hlavy neuměl vytěsnit pokusy představit si, jak by proběhl hned první odstavec plánu revolučního výboru:

„V den navrácení moci občanům se musí vytvořit úřednická vláda, aby se okamžitě zahájily akce na pochytání zločinců a mohly se jim poskytnout tresty a výkon spravedlnosti podpořeny myšlenkou ‚za velezradu doživotí‘! Vklady na účtech a majetek bývalých vládců a jejich spolupachatelů se přepíše do vlastnictví státu, protože jsme podpořili myšlenku ‚rozvázání společenské smlouvy se státem = vyhlášení nezávislosti‘ dali jsme výpověď představitelům bývalé moci.“

che-guevara.jpg (19,155 kiB)
Viva la Evolución!

To jako … jak? OK, zítra revoluce, v neděli pauza, neboť Slovensko je přes víkend zavřené, a v pondělí by se vrátila moc lidu. Aha!

Co s ní lid udělá, nejpozději v úterý nad ránem, neřeším, protože on by to nebyl lid, kdyby s ní udělal něco jiného než dosud, tj. velkým obloukem do kanálu. Ale zkusme si prakticky představit, jak by vítězství revoluce vypadalo.

Takže v sobotu revoluce (vyhráli jsme, hurá!), V pondělí ráno prezident jmenuje úřednickou vládu. Z koho?

Z těch sedmi statečných co chodí po Olomouci a potvrzují názor, že na konspirační teorie opravdu věří výhradně magoři? Nebo z dobrosrdečných morálních a moudrých lidí, které osobně vybíral vůdce revoluce z okruhu kamarádů a lidí co nejvíce lajkovali na jeho statusu? Nebo by je vybíral z posluchačů Svobodného vysílače? Dělá vysílač mezi posluchači tombolu o flek ministra vnitra?

Jaké okamžité akce „na pochytání zločinců“ začnou? Když jsme u toho, kdo konkrétně je ten mytický „se“? Má něco společného s týmž „se“, jenž je zodpovědný za to, že dodnes „se“ v tomto směru neudálo nic pozoruhodného? Pokud ano, chci vědět jeho pravé jméno, služební zařazení a jméno jeho nadřízeného.

Nebo vydáme lidové milici seznam podezřelých goril, sestavený internetovým hlasováním na fejsbúku? A jaký trest „se“ jim to plánuje „poskytnout“ (ROFL, však tito jsou mimo již na úrovni použitého výraziva) a konkrétně a jmenovitě který „se“ jim ho poskytne? A co soudy? Zůstanou a budou nadále soudit podle platných zákonů? Nebo budou soudit od oka, protože kdo by teď potřeboval zákony? Nebo to revolučně vyházíme celé z oken i se soudci, v jednacích síních ustájit koně revoluční jízdy a soudit bude na náměstí každého okresu místní velitel revoluce? A podle čeho, podle zákonů které má on osobně v hlavě jako jediné správné a komu se nelíbí, máme i provaz a na náměstí spoustu stromů pro kontrarevoluční živly?

Co řeknete, potrvá to týdny, dny nebo spíše jen hodiny, dokud si první zástupce okresního velitele revoluce uvědomí, že stromů i provazů máme dost a okresní velitel revoluce působí kontrarevoluci? Tentokrát podle revolučního zákonodárství vepsaného do hlavy zástupce velitele?

Kdo definuje velezradu? OK, máme seznam lidí, co hlasovali pro euroval. IMHO tady je doživotí málo, ale já nedělám revoluci, jen si tak protistátně pindám. Ale kontruji kontaktní protiotázkou: a co takhle referendum o EU? Pozavírat na doživotí půl národa? A co ještě bude definováno jako vlastizrada? A kdo to definuje? Nebo se s detaily nebudeme párat a v duchu nejslavnějších tradic revoluce to vymlátit všechno sakumprásk, vždyť pánbůh si to už nějak přebere?

„Vklady na účtech a majetek bývalých vládců…“ kurva a toto je co za bullshit? To jakože opravdu reálně žijí lidé, co si myslí, že Hranol má pod postelí kufr a v něm ukradené miliardy, celé promočené od krve a slz pracujícího lidu? OK, Hranolovi vezmeme čtvery hodinky 20 000 €/ks, zabavíme mu ten luxusní penthouse v komplexu Bonaparte (vždyť i vůdcové revolucí musí někde přespávat a takové využití zabaveného majetku je jen rozumné), i auto mu vezmeme i účty mu vybílíme, jednoduše ho oholíme do nuly a do trenýrek. Jsme mu dali, hajzlovi!!! Ukořistěná částka se rovná přibližně částce úroků státního dluhu, které naběhly v průběhu její realizace. Úroky nabíhají i dál.

Plus, chtěl bych ještě do záznamu uvést, že kam až paměť sahá, např. takový Široký zde nikdy nevládl … a že na spolupachatelství je třeba prokázat vinu pachateli. A ještě předtím třeba prokázat že se vůbec stal trestný čin. Alespoň tak mě to učili.

Btw., když ten ukradený majetek vrátíme státu, co se s ním bude dít další den? Například Širokému vezmeme ten hotel, ke kterému chudáček musel přistavět zimní stadion, aby mu ho proplatili z erárních prachů. A co dál, kdo tomu bude šéfovat? Kdo podepíše objednávku na kaviár a smažené šnečí penisy do hnusné zbohatlické restauračky, co mají v přízemí? Kdo dá výpověď druhému pomocníkovi šéfkuchaře, pokud se tento rozhodne přerozdělení majetku oligarchů pojmout individuálně a začne s lahví osemnáctihvězdičkového koňaku co byl odložen ve skladu? A vůbec, kdo bude rozhodovat o jídelním lístku? Nebo určovat ceny noclehu v prezidentském apartmá? Ne, že bych si myslel, že to dnes dělá Široký osobně, ale v konečném důsledku dojdeme k někomu, koho osobně dosadil. Ten samozřejmě poletí, revoluci si rozvracet nedáme a zná se se Širokým, bůhví co národu společnou rukou uloupili. Svině kapitalistické. Místo něj přijde někdo revolučně jiný, dosazený státem, který se přece musí starat o nově nabytý majetek.

Jenže co když bude mít revoluční ředitel hotelu vytříbený vkus a přeorientuje kuchyni na guláš, párky, pivo, dršťkovou? Změnou jídelníčku to sice myslel dobře, ať i cizinec pocítí, kdo je tady doma a kdo vyhrál revoluci … akorát že vyhnal hosty. Způsobil škodu. Státu, protože hotel je již znárodněn. Měl by ji nahradit. Škoda je dejme tomu 100 k. A představme si, že revoluční ředitel je opravdový člověk z lidu, v zásadě holý zadek + hypotéka na krku. Co teď, prodáme ho do Číny na orgány? A pokud ne, čím konkrétně se předrevoluční stav, kdy odpovědnost byla jen teoretická, liší od porevolučního stavu, kdy je zase jednou jen teoretická, a dotyčného zasloužilého revolucionáře může vichr revoluce zítra zavát řídit hvězdárnu na Lomničáku nebo plavební provoz v Gabčíkovu.

Celá druhá část prvního bodu (stále jsem jen u PRVNÍHO bodu!!!) působí tak-nějak … zmateně. „Majetek bývalých vládců a jejich spolupachatelů se přepíše do vlastnictví státu, protože jsme podpořili myšlenku „rozvázání společenské smlouvy se státem = vyhlášení nezávislosti“ dali jsme výpověď představitelům bývalé moci“.

Za prvé — rozvázání smlouvy se státem = stát přestává poskytovat služby a občan přestává platit. Fér. Jsme sice dost hluboko v území anarchokapitalismu, ale OK. Kontrolní otázka: a uvědomujete si, že pokud nemáme se státem smlouvu, nemá stát důvod ani právo poskytovat JAKÉKOLIV služby? Tedy, ne že by se nyní chystal při poskytování služeb přímo roztrhnout nadšením, ale i největší pesimista uzná, že pokud například někdo umře, je vhodné, aby se o dědictví rozhodlo. A že pokud se dědicové nedohodnou … nebo i tuto a miliony podobných služeb, plánuje na sebe převzít revoluční výbor? Se ale namakají, chlapci. Budou tahat šestnáctky nonstop. A kdo by zhruba koncem druhého měsíce podobné praxe dokázal pouhým okem rozeznat rozdíl mezi starým prohnilým státem a současným modelem? Pokud tedy pomineme vysoce pravděpodobný detail, že ve starých špatných předrevolučních časech jsme zcela běžně měli v zásuvce proud …

Za druhé — vlastnictví, znárodnění a (ne)závislost mají mnoho společného, ​​například jsou to všechno poměrně dávno definované právní instituty. Příčinná souvislost však mezi nimi prokazatelně není ŽÁDNÁ. Představte si, že by vás někdo revolučně vyhodil z funkce manažera státních veřejných WC na nádraží v Orechové Potôni. Neboť jste ztratil důvěru lidu a kromě toho, i vy spadáte do seznamu lidí, co zde vládli, vy konkrétně kýblem a mopem na ploše 36 m2 + schody. A jelikož vás vyhodil, vyhlásili na vás nezávislost a vzali vám i celý váš majetek, včetně hrnků po babičce. Už jste našli nějakou logickou souvislost? A když si to představíte ve větším rozsahu, asi tak plus pěti-šest nul na konci každé cifry?

Atd., atp.

Já jsem si to spočítal, jen k prvnímu odstavci revolučního plánu jsem napsal skoro 1000 slov a mám pocit, že ani jedno pěkné. Asi nepřijdu.

Mimochodem, úplně největší bullshit v souvislosti s jakýmkoli lidovým povstáním či rovnou revolucí ve směru vrátit moc lidu zní: celý ten průser zavinili politici, kteří to tady dosrali a celkově za všechno mohou, ale když pár z nich vyvěsíme na kandelábry a sebereme jim ty miliardy, co nám ukradli (a to jsme ani netušili, že je máme), přijdou už jen kobercové nálety pečených holubů a radost a harmonie se rozprostře zemí.

A já se jen potichu ptám: to vám už, lidé boží, načisto hrabe? Se proberte i s povstáním. 1944 již bylo a vyhráli jsme. A kdo je zatížen proti SNP například, neboť za Tisa zde byl velký kulturní rozmach, měl šanci až do roku 1991. Tehdy nás opustil poslední okupační voják, co se zde děje od té doby, je plus-minus čistě naše vysvědčení. Že žádná sláva? Ale NAŠE žádná sláva.

Nikdo nám ani ústavu nevnutil, ani vládu na tancích nedovezl, i referendum zde bylo vícekrát (a také to jedno vykřičené se falšovalo na úrovni položené otázky a nikoli počtu hlasů za jednotlivé možnosti), svobodných voleb od obecních po prezidentské nepočítaně a vybírat si bylo z čeho, vždyť založit stranu je u nás pomalu jednodušší, než otevřít si stánek s párky. Takže si konečně uvědomme, že všechen ten bordel kam jen oko dohlédne, to je přesně to, co z toho vzešlo. Co z NÁS vzešlo. Takhle to dopadne, když se fakt snažíme. Oprava, takhle to dopadne, pokud se snažíme podle zákona a pokojnou cestou. Co by z nás vzešlo na konci revoluce, ponechávám na fantazii revolucionářů.

Všichni ti hajzlové a hajzlíci ve funkcích, na které nemají ani jen slavnostní křusky, natož kvalifikaci či charakter, všichni ti arogantní zmrdi a mafiáni, co na smetánkových večírcích s nenucenou elegancí postkomunistických zbohatlíků ukazují plebsu kdo ho zde drží za koule, všechny ty bohapusté rabovačky, tunely, malé domů, velké domů i obrovské domů, nevyšetřené kauzičky, kauzy i mega-skandály, všechno to sraní se státu lidem do života i ta okázalá ignorace plnění si základních úkolů týmž státem, to odírání poplatníka absurdními daněmi v absurdní výši, zpravidla za poskytnutí nulové až mírně záporné protihodnoty, všechny ty zákony co vypadají jako napsané bandou zfetovaných dyslektických orangutanů i veškeré důsledky snahy o jejich uplatňování (plus zvlášť třeba zmínit na hovno (ne)fungující policii, prokuraturu, soudy, zdravotnictví, úřady všeho druhu a vše ostatní co zde nefunguje jak by mělo čili v podstatě úplně všechno) — pod tím není prosím pěkně podepsán ani Soros, ani jeruzalémská centrála celosvětového bolševicko-zednářsko-iluminátského spiknutí vesmírných lidí ještěřího původu.

Neexistuje žádný cikánský Maďar (po otci Čech, vyznáním víry Žid), patologicky nenávidící náš lid an block, který za toto všechno může, potahuje za provázky a může se posrat ze sadistického smíchu někde v zákulisí. Jen jsme si ho vymysleli, jako bubáka pod postelí. Na zamaskování vlastní neschopnosti a omluvu jejích následků. To vše my. „Národ sobě“, jak si to u sousedů napsali na Národní divadlo. A budeme se do bezvědomí honit za vlastním ocasem, dokud si toto neuvědomí nadkritické masa populace, čili rámcově asi už navždy.

Tak, do prdele, co si stěžujete? Představte si, že byste si svépomocí postavili dům, pak vyšli do zahrady, kritickým pohledem zhodnotili výsledky svého úsilí a na fleku zahájili demonstraci proti té hrůze, které se vlastní oči vzpírají uvěřit. Panebože, vždyť to na jedné straně nemá vůbec základy (fáze učení se na vlastních chybách) a za druhé sice ano, ale v potoce a bez izolace (fáze učení na vlastních chybách — reparát). Okna nejdražší plastová, do minus osmdesáti, od dobrého kamaráda dvě za cenu tří. Střecha měla projektové zadání měněné průběžně podle vkusu, takže zhruba ob metr na střídačku taška — plech — eternit — vlnitý plech — sláma — celkem nic (fáze asketického minimalismu).

Komínů patnáct (čápi si zaslouží jistoty), ale na pec není napojen ani jeden. Mistr to sice měl udělat a také chtěl, jen mu to nijak najednou nevychází a asi už ani nepřijde, protože jakmile sebral peníze, poslal už jen pohlednici z Austrálie. Ale určitě to tak nemyslel. Ani ten dým z pece to tak nemyslí a třeba respektovat jeho kulturní specifika. Vodu dělal nejpopulárnější fotbalista vesnice, což by vysvětlovalo, proč teče jen při úplňku měsíce (fáze „pusťme k tomu populární osobnosti“), zatímco na elektřině se vyřádil sice sympatický, ale přece jen, obecní blázen, takže ta pro změnu nejde zpravidla vůbec… atd., atp. A teď pojďme dělat revoluci proti dementům v sektoru individuální bytové výstavby a hrůzám, které napáchali.

Tak co se stěžujete? Že výsledek našeho úsilí, náš domov, náš (doplňte oblíbený klon třídy „vlast“) vypadá docela, jako kdyby ho jedna matka měla? A čí je to asi tak vina, ne náhodou naše? Tak koho jdeme svrhnout tou revolucí? To jakože jdeme revolučně zrušit ten článek ústavy, že veškerá moc pochází z lidu???

Kde se v tomto národě bere ta idiotská fixní idea, že právě tato země je tou výjimkou z pravidla, a jako jediná na světě má byť jen o milimetr horší vládu (parlament, prezidenta…), než si sama zvolila? A odkud pramení to skálopevné přesvědčení, že kdybychom to všechno sakumprásk vyházeli z oken a/nebo pověsili na kandelábr (což samo o sobě nezní jako zcela marný nápad), druhý den by zbytečné úřady samy od sebe bez náhrady zanikly, úředníci by se začali věnovat něčemu užitečnému, čili ráno ve čtyři by nastoupili jako dojiči v nejbližším JZD a co se týče volených funkcionářů, národ by si tentokrát, na rozdíl od nepřetržité řady asi třiceti předchozích pokusů, konečně zvolil ty pravé asketické osvícence, kteří to tu dají do pořádku? A netušíte někdo, kde v řiti se tito nadlidé schovávali dosud?

Takže asi tolik k revolučnímu hnutí a chystané akci, o níž sice už dnes vím, že v duchu mokrých snů organizačního výboru neproběhne ani jen rámcově, jen se ještě neumím rozhodnout, zda to bude pouze trapné, nebo i směšné. Ale v každém případě mě napadl přiléhavý název: „Velká listopadová internetová“. Protože přesně tohle ji charakterizuje. Že stačí doma vypnout WiFi a případný ne-zájemce si revoluce nemusí ani všimnout. Pokročilejší uživatelé to dokonce zvládnou i bez vypnutí internetu.


A mně to něco velmi nápadně připomíná; v jiném čase, s jinými herci a v jiném kusu, ale jinak je to úplně stejné!!! PeTaX

Ivan Novoroľník, 8. 11. 2013, původní výzva

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 955 × | Prestiž Q1: 5,84

+3 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Článek už je přlíliš starý. Diskuse k němu byly uzavřeny.

Dosud bez komentářů

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top