Štítky článku: •  

Střípky (292)

⚜ Klausův second servis (Petr Štěpánek) ⚜ ⚜ Kdo může za jarní umírání v Itálii? (Petr Robejšek) ⚜ ⚜ Tato zločinná vláda ničí naprosto všechno (Luboš Zálom) ⚜

Klausův second servis

Zatím to stále ještě bublá pod povrchem, ale v Trikolóře se dějí věci. Určitě nejsem jediný, kdo první rok existence Trikolóry, a především její první účinkování ve volbách, vyhodnotil spíše kriticky. Jen jsem to jako první krátce po krajských volbách sepsal (Zvedněme prapor. Vpravo v bok!). Ale určitě jsem nebyl jediný, komu se podobné myšlenky honily hlavou. A pokud jsem snad někoho inspiroval, je to jen dobře.

Nyní programová partička vedená Klausem juniorem připravila programovou inovaci a předkládá ji členské základně k připomínkám. Celý ten text mi mluví z duše, je fakt radost to číst. Zatímco dosud Trikolóra svoji pravicovou orientaci spíše ukrývala, nyní ji otevřeně deklaruje. Zatímco dosud mířila podobně jako ostatní spíše na většinového voliče, nyní zcela otevřeně cílí na ty, na které všichni ostatní, co se tísní v politickém středu, zvysoka kašlou. Na pravicového, konzervativního voliče. Není nás většina, ale je nás dost. A každopádně je potřeba, aby i tenhle hlas ve společenském, a hlavně parlamentním diskursu zněl.

Trikolóra v chystaném novém dokumentu jasně deklaruje „vpravo v bok“ a nabízí jednoznačné a nekompromisní odpovědi na palčivé otázky dneška. Včetně migrace, multikulturalismu či Evropské unie. Už žádné lavírování. Bravo! Za situace, kdy někdejší pravicové strany svým odchodem do středu a často spíše až do levého středu zcela vyklidily na pravé straně politického spektra pole, mají lidé, kterým srdce bije vpravo, opět co volit. Ten program je skvělý. Fakt nekecám.

Teď ještě zbývá dostat ho až k voličům, získat je na svoji stranu a realizovat z něj co nejvíc. Vzhledem k mediální ostrakizaci Trikolóry to nebude jednoduché. Ale Klausovo uskupení cílí na inteligentní lidi a ti jsou zvyklí si informace vyhledávat sami. Takže nemožné to není. A navíc Trikolóra chystá na příští rok informační ofenzívu.

Už jsem to jednou napsal, ale opakování je matka moudrosti. Historickou úlohou Trikolóry není soupeřit s SPD, nýbrž nabídnout důstojnou alternativu opuštěným pravicovým voličům. Tenhle Klausův second servis potřebnou razanci má.

Petr Štěpánek, FCB


Kdo může za jarní umírání v Itálii?

Vzpomínáte si na otřesné záběry z Lombardie, které nám média začátkem roku servírovala? Dobře si na ně pamatuji a vím, že si je podobně vychutnala i německá televize. Pořád ještě před sebou vidím vyčerpané a zoufalé zdravotníky v dezolátních podmínkách italských špitálů a vybavuji si, že na mě a mé známé tehdy virus působil jako nezadržitelné zabijácké monstrum.

Podle listu The Guardian vypracoval během dubna a května italský vědec, ve službách WHO, Francesco Zambon spolu s deseti kolegy z celé Evropy zprávu o příčinách této lombardské tragédie. Projekt byl financován kuvajtskou vládou a měl být zdrojem poučení pro ostatní země. Zpráva byla 13. května zveřejněna na webových stránkách WHO, ale již o den později zmizela.

Guardian zjistil, že Zambonova zpráva obsahovala některé pikantní podrobnosti. Kupříkladu to, že italský pandemický plán nebyl aktualizován od roku 2006 a proto musely tamější nemocnice improvizovat. O to, že se dokument přes noc ze stránek WHO vypařil, se podle Guardianu postaral Ranieri Guerra, který u WHO pracuje v oblasti strategického plánování. Shodou okolností byl v letech 2014 až 2017 na italském ministerstvu zdravotnictví odpovědný za italský pandemický plán.

Podle Guardianu hrozil Guerra Zambonovi propuštěním, jestliže ze své zprávy neodstraní odkaz na zastaralou pandemickou strategii Itálie. Zambon to neudělal a tak Guerra odstranil celý dokument.

A poučení? Máme tu příklad souhry neschopných elit a senzacechtivých žurnalistů. Že tehdy žádná média nemohla znát skutečné důvody lombardského umírání. Ano, tehdy ne. Ale v květnu mohli třeba naši proslavení investigativní žurnalisté zaznamenat objevení a okamžité zmizení nepohodlné zprávy o Lombardii. No, tak si toho prostě nevšimli. Říkám si škoda, že v tom nejel Babiš nebo Zeman, to by nás jistě informovali „just in time“.

Ale teď se zpráva objevila v Guardianu, což je povinná četba každého pokrokového novináře. Teď už jim to ujít nemohlo. A proto bych očekával stejně obsáhlé zpravodajství o skutečném pozadí děsivých obrázků z Itálie, jako na jaře.

Jednak by to patřilo k žurnalistickému řemeslu a hlavně by to našim lidem velmi pomohlo uvědomit si tři moc důležité skutečnosti:

Jednak že naše země nebyla ani v tom ponurém březnu tak ohrožená, jak jim to vyprávěla vláda a média. Prostě proto, že naše zdravotnictví je lépe vybaveno a organizováno než v Itálii.

Za druhé by pravdivě převyprávěný obsah Zambonovy studie ukázal, že umírání v Itálii nebylo způsobeno flégrovsky děsivou smrtelností viru, ale hlavně děsivou nezodpovědností vládnoucích elit.

A za třetí. Pravdivé informace o událostech v jarní Itálii by našim lidem vzaly trochu strachu z korony. A o to přece médiím jde, protože jim chtějí pomáhat vidět svět jaký je a určitě nemají v úmyslu vést proti svým spoluobčanům psychologickou válku.

Ale co se rozrušuji. Naše média o článku v The Guardian jistě rozsáhle informovala a vyvodila z něho podobná poučení, jako jsem to právě udělal já. Takže na co jsem se s tím vlastně psal?

theguardian.com

Petr Robejšek, FCB


Tato zločinná vláda ničí naprosto všechno

I vztahy mezi lidmi. Vezměme si třeba jen ten nesmyslný příkaz, že na určité ploše provozovny musí být jen určitý počet lidí. Co to v praxi znamená? Že z majitelů obchodů vláda dělá své vlastní dráby. Hlavním úkolem majitele obchodu už není ani tak prodávat, ale v první řadě upozorňovat lidi, aby stáli frontu venku, třeba na dešti. A pokud někdo náhodou vleze dovnitř nad stanovený limit, vykázat ho ven.

Zvláště u malých obchodů (u neosobních supermarketů je to sice také nepříjemné, ale je to jedno) je to podle mě ničivé, poškozuje to vztah mezi zákazníkem a majitelem, ačkoliv právě zde je ten osobní vztah velmi důležitý. Ať už si jdete koupit pastelky do malého papírnictví, víno do vinotéky, sýry do sýrařství, pro kafe do kavárny s „okýnkovým“ prodejem, nebo lepení na duše do malého krámku s bicykly, je tam důležitý osobní kontakt.

Domnívám se, že majitelé malých obchodů by nemuseli být tak horliví v plnění nesmyslných vládních nařízení. Vláda nevydala žádnou prováděcí vyhlášku, jak mají obchodníci ze svého obchodu vykazovat lidi. Nebo jak je mají počítat. Nebo jak je mají upozornit, kolik jich do krámku smí. Nemám jak omezit počet lidí. Nemám na to proškoleného zaměstnance. Nedostal jsem pokyn, jak ty metry spočítat. A tak dále.

Vážím si těch malých obchodníků, kteří se rozhodli jít touhle cestou a nebuzerovat lidi. A je trochu smutné vidět u takového obchůdku frontu poslušných občanů, kterým majitel říká „neblbněte a pojďte dál“.

Někdo by mohl namítnout: „nojo, ale když nebudeme poslouchat, tak nakonec vláda zavře i ty malé krámky a zavede totální lockdown“. To je velmi chybná úvaha. Od gangsterů nemůžete čekat dobrou vůli! Nemůžete čekat, že když splníte jejich nemorální požadavky, budou se k vám chovat slušně. Jsou to gangsteři. Máme morální povinnost vůči sobě, vůči vlastní sebeúctě, neposlouchat gangstery. Máme povinnost vůči vlastní sebeúctě neposlouchat špatné zákony.

Někdo by mohl namítnout: „Ale jak poznáme špatné zákony?“

Snadná rada: stačí jen začít konečně přemýšlet, principiálně uvažovat o pojmech, jako je svoboda, právo, dobro, morálka, atd. A nacházet jasné a pravdivé odpovědi. Když teď bude trocha toho volna a stejně se nikam nebude smět, začněte třeba tím, že si konečně přečtete román Ayn Randové „Atlas Shrugged“. Ono to tam totiž všechno je…

Luboš Zálom, FCB

Autor článku: | Vydáno: | Přečteno: 214 × | Prestiž Q1: 10,27

+18 plus Známkuj článek minus –0

Interní diskuse

Komentáře

Článek má 0 komentářů.

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, spamovat, nebo tapetovat diskuse zcela mimo téma článku, nebo ji zanášet reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat. PeTaX

Napsat nový komentář

Dosud bez komentářů

Napsat nový komentář

Zbývá 2048 znaků.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top